Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok és vegetáriánusok, ti...

Vegánok és vegetáriánusok, ti ha lagzit tartotok, akkor hús is van a menüben a násznépnek?

Figyelt kérdés

Én szeretem a husikat, de a saját lakodalmunkon természetesen biztosítottunk vegetáriánus menüt is, mert volt rá igény.

Viszont már kétszer is "ráfaragtam", olyan lagzikkal, ahol a pár úgy döntött, hús nélküli menü lesz. De abból is "különlegességek", a nevüket sem tudtam egyes ételeknek, és hát enyhén szólva nem voltak finomak, főleg lakodalmi körülmények (sok tánc, alkohol) között. Erről mi a véleményetek?

Normális hangvételű véleményeket kérek, légyszi!



2016. jún. 15. 09:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
78%

ez olyan, mint hogyha én gluténérzékeny lennék és ezért az esküvőmön csak olyan kaja lenne, amit én ehetek. szóval a többi 100 embert szarnám le magasról,hogy ők amúgy ehetnének glutént tartalmazó kajákat.

ez nem így működik szerintem. ha vendégül hívsz valakit, akkor illik olyan kajákat felszolgálni amit szívesen esznek a vendégek.

szerintem úgy az ideális,hogyha készül mindenféle kaja. legyen olyan, amit vegánok/vegák is szívesen fogyaszthatnának. de legyen átlag esküvői menü is, amit a násznép nagy része szeret. ha meg van 1-2 laktóz vagy gluténérzékeny akkor nekik is külön kaja lenne(Csak neki ahányan vannak). ez így teljesen korrekt.

én sem erőltetem rá senkire a húsevést, ezért elvárom,hogy a vegánok se erőltessék rám azt,hogy ne egyek. mint itt az egyik válaszoló egyből,hogy hullák meg halott állatok tetemei gyilkosság stb.. unalmas már. mindenki tudja,hogy az a hús miből van. mindenki el tudja maga dönteni,hogy eszik -e húst vagy nem ennek tudatában. ne erőszakoljuk rá másokra az elképzeléseinket..

azt a választ meg nem is értem,hogyha a vendégnek nem tetszik akkor vigyen magának szalámis szendvicset.. hát basszus ha már VENDÉGÜL hívnak akkor nem hiszem,hogy még nekem kéne vinni kaját magámnak. legalábbis szerintem nem ez a szokás.

2016. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
54%

"#30: Egy pszichopatának nincs bűntudata. A te logikád szerint tehát egy pszichopata által elkövetett emberölés morálisan megkérdőjelezhetetlen?"

Az én logikám szerint a pszichopata számára az emberölés nem jelent problémát.:-)

Szintén az én logikám szerint a tudatos és tudattalan létformák önkényes megkülönböztetése morális szempontból sokkal inkább megkérdőjelezhető, mint a tudatos létformák közötti, társadalmi megegyezésen alapuló megkülönböztetés. Különösen, ha belegondolsz abba, hogy mi a morál, hogyan alakult ki, és létezik-e egyetemes formája.:-)

2016. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
22%

"ez olyan, mint hogyha én gluténérzékeny lennék és ezért az esküvőmön csak olyan kaja lenne, amit én ehetek. szóval"


Nem, mivel számodra nem bűn a lisztes étel felszolgálása.


A vegetarianizmus nem egy allergia, hanem egy ETIKAI,MORÁLIS világszemlélet sokunk számára. Ezzel pedig szembemegy az állatok megölése, a hús fogyasztása.


Neked semmilyen erkölcsi alspelvhez nem kötődik a gluténérzékenység, csupán egy betegségről van szó.

2016. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
46%

a banánt zölden szedik le és a 2 hónapos út során érik be lefagyasztva.

ha minden ember vega lenne az nem fenntartható.

Nem élvezetből eszünk, húst, hanem a túlélésért.

2016. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó: a húst Kínából, Afrikából, stb szerinted nem szállítják? A tengeri herkentyűket?


Más: a mezőgazdasági területek 2/3-a állati takarmány. 1 kiló húshoz 8 kiló takarmány kell. Az üvegházhatású gázok 40%-a az állattartásnak köszönhető. Kicsit gondolkodj már mi nem fenntartható!

2016. jún. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
74%

Húst nem szállítanak országokon keresztül, mert mindenhol tenyészthető, és nagyon sok előírást kell betartani, és ettől drága is.

Láttál már 2 hónapos kukoricát? az állat megeszi, az ember nem. Ezért eszünk télen húst te meg az afrikai paradicsomot, amit amikor leszednek a disznó se enné meg.


Aha, az állattartástól van üvegházhatás ...

Egy vulkánkitöréstől több co2 kerül a levegőbe mint amennyit a világ összes állata kibocsát, de mindegy.

2016. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
46%

Mivel a legtöbb vegetáriánus, vegán számára morális kérdés a hús fogyasztása/nem fogyasztása, ezért elképzelhetetlennek tartom, hogy egyetlen vegetáriánus vagy vegán is felszolgálna ilyesmit bármilyen összejövetelen. Kivétel persze, ha a párja nem ilyen étrenden van (mivel ilyenkor nyilván nem az ő lelkiismerete és pénze az, ami a húsra megy...)


Az agresszív "mindenevők" kommentjeit nem igazán tudom hova tenni. Ha fontos nektek az ifjú pár, egy napra talán félre lehetne tenni az előítéleteiteket, és megkóstolni más ételeket is.


Egy vegetáriánus esküvőn mindenkinek van olyan étel, amiből fogyaszthat nyugodt szívvel az erkölcsi vagy diétás kívánalmainak megfelelően. Mi ebben a kivetnivaló? Van rengeteg választék, így a vendég igényei ki vannak elégítve.


Nyilván otthon is sokan fogyasztanak húsmentes ételeket, illetve biztos nem húsosan főztök minden nap, ezért nem értem azt sem, miért olyan elfogadhatatlan egy ünnepségen a húsmentes ünnepi fogás.


Az az elvárás, hogy bárki a saját eszméivel szembemenően szolgálja ki a vendégei igényét, nem reális. Az olyan vendég, aki nem tartja tiszteletben a házigazda nézeteit, erkölcsi normáit nézzen magába - mert ellenkező esetben ő is ugyanúgy elvárná (státusztól függetlenül), hogy a saját házában/rendezvényén/stb. legyenek tisztelettel a saját normáira. Ez lenne az emberi minimum, amit ti azoknak nem vagytok hajlandóak megadni, akiket állítólag szerettek,közel állnak hozzátok. Miért?

2016. jún. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
47%

"Húst nem szállítanak országokon keresztül, mert mindenhol tenyészthető, és nagyon sok előírást kell betartani, és ettől drága is. "



Kérlek egyszer ugorj be a Tescoba, Auchanba, Sparba, CBA-ba, Lidl-be, Aldiba, hova, és nézd meg honnét származnak a húsok. Jelentős részük import.

2016. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
68%

Nem olvastam végig az összes választ. Én nem vagyok vegán, még csak vegetáriánus sem.

Viszont egy esküvőn nyilván a pár ünnepel, meg a vendégség is őket, és nem értem miért kéne húst felszolgálniuk, ha ez ütközik az elveikkel. Rengeteg finom étel van, amiben nincs hús, és nem hiszem, hogy az emberek többsége egyébként tényleg minden áldott nap húst eszik. Vagy akkor nagyon jó dolguk van.

Őszintén szólva nagyon sajnálom azokat az embereket, akik ahelyett hogy mások boldogságát megünnepelnék, azon keseregnek, hogy nem elég jó nekik az ingyen kaja... Talán pont ezért nincs is értelme nagy vendégséget hívni egy ilyen ünnepre.

2016. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
40%

"Őszintén szólva nagyon sajnálom azokat az embereket, akik ahelyett hogy mások boldogságát megünnepelnék, azon keseregnek, hogy nem elég jó nekik az ingyen kaja"


Legalább annyit illik adni az ifjú párnak, amennyi kb. a vacsi+ pia ára fejenként. Ne beszéljünk már ingyen kajáról egy lagzin.

Ettől függetlenül nekem se lenne problémás, hogy nincs hús, amennyiben jó a szakács.

2016. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!