Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok és vegetáriánusok, ti...

Vegánok és vegetáriánusok, ti ha lagzit tartotok, akkor hús is van a menüben a násznépnek?

Figyelt kérdés

Én szeretem a husikat, de a saját lakodalmunkon természetesen biztosítottunk vegetáriánus menüt is, mert volt rá igény.

Viszont már kétszer is "ráfaragtam", olyan lagzikkal, ahol a pár úgy döntött, hús nélküli menü lesz. De abból is "különlegességek", a nevüket sem tudtam egyes ételeknek, és hát enyhén szólva nem voltak finomak, főleg lakodalmi körülmények (sok tánc, alkohol) között. Erről mi a véleményetek?

Normális hangvételű véleményeket kérek, légyszi!



2016. jún. 15. 09:26
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

A "biztosítottunk vegetáriánus menüt" előtt megkérdeztük, hogy mi legyen az, együtt választottuk ki.

Ha pl. egy vacsorára mennék hozzájuk, természetesnek venném, hogy nem lesz hús, de így lagzin furcsa volt, mert nem ők főznek, nem is ilyen kis családias volt, mert akkor megint máshogy nézne ki.

De bizonyos szempontból megértem, mármint elfogadom az elvet. Köszi a válaszokat, mert eddig ilyen szemszögből nem néztem. Így már nem is tartom olyan felháborítónak.

De azért most megyek, sütök egy kis oldalast. ;)

2016. jún. 15. 11:42
 12/37 anonim ***** válasza:
80%

"De szerintem ha esküvőre megy az ember, fogadja el a pár életmódját és vigyen egy szalámis szendvicset, amit hazafelé boldogan beteket, ha nem volt elég jó neki a növényi étel. :)"


Ez pont ugyanolyan szintű kijelentés, mint, hogy a vega egyen a lagzin köretet.

2016. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
80%

Biztosan találnék olyan kaját, amit jóízűen meg tudok enni, szeretem a gyümölcsöt, zöldséget...is, meg az isteni húsokat, halakat, tengeri herkentyűket is, a csigáig, békacombig bezárólag.:-)

Semmi bajom nincs a vegánokkal, még azt is elfogadom, hogy a saját elveik érvényesülnek a lagzijukban, ezeken a hangzatos nagy szavakon viszont jót röhögtem: GYILKOSSÁG, állattetem, stb. Mennyivel humánusabb, gusztusosabb a fonnyadt, párolt, sütött, összezúzott növény és gyümölcs? Ha tiszteletet várunk, adjuk meg mi magunk is.

Az ember amúgy mindenevő, az, hogy természetes ösztöneit leküzdi, nem minden esetben viszi előbbre az evolúciót.:-)

2016. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
39%

Nem lesz hús az esküvőn, ahogy alkohol sem, de előre fogunk szólni - és azt is megmondjuk, hogy akinek így nem jó, az ne is jöjjön. A suttyomban becsempészett rántott hús pont annyira nem kell nekem, mint az elégedetlenkedők fancsali képét nézni. Aki nem akar úgy ünnepelni velünk, ahogy nekünk tetszik, az otthon maradhat, engem nem zavar. Ellenben a gyilkosság igen, az ittas vendégek úgy szintén (a kettő nem függ össze). Ja, és ajándékot se fogadunk az esküvő alkalmából, ha valaki mégis akar adni valamit, azt - a tudtával - jótékonyságra továbbítjuk. A saját életünket éljük, a saját értékrendünk szerint, és mivel meg vagyunk győződve róla, hogyhogy helyes, ezért bizony a körülöttünk lévőket is rákényszeritjük, hogy a mi ünnepünkön úgy viselkedjenek.

Mellesleg két hete voltam esküvőn, és előre is, közben is szóltam, kedvesen elmagyarázva, hogy mi az a vegán. Ennek ellenére pofátlanul nem vegán kaját raktak le elém, azt állítva, hogy az vegán. Még a köret is tojásos volt, gyakorlatilag csak salátát és gyümölcsöt ettem egész este, de egy kicsit sem zavar, nyilván az az ő napjuk volt, én pedig szépen mosolYogtam, táncoltam, és jól éreztem magam.

2016. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
72%

"...mivel meg vagyunk győződve róla, hogyhogy helyes, ezért bizony a körülöttünk lévőket is rákényszeritjük, hogy a mi ünnepünkön úgy viselkedjenek."


Innentől kár is a szóért.

2016. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
44%

"#17: "Az ember amúgy mindenevő, az, hogy természetes ösztöneit leküzdi, nem minden esetben viszi előbbre az evolúciót.:-)"

Egy érvelési hibára támaszkodsz. Természet-érvnek nevezzük, amikor a vitapartner "természetesnek", "evolúció által diktáltnak" vagy "hagyományosnak" nevez egy cselekedetet, és ezzel próbálja annak helyességét igazolni. A "természetesség" nem jól definiált, és morális szempontból egyértelműen nem irányadó. Ha valóban helyes lenne minden, ami "természetes", akkor helyes lenne a kannibalizmus, a gyermekgyilkosság, vagy éppen az erőszakolás, elvégre ezek mind megtalálhatók a természetben. Amikor valaki természet-érvre támaszkodik, nyilvánvalóan tetszőlegesen válogatnia kell, melyik "természetes" viselkedés számára elfogadható és melyik nem. Így logikai inkonzisztenciával tudja csak fenntartani a saját morális konzisztenciáját."


Félreértésben leledzel. Az evolúció során a Homo sapiens mindenevővé vált, ez nem "természet-érv", hanem tény, amivel, ugyebár, nem érdemes vitatkozni. Számos, természetünkben rejlő ösztönünket leküzdjük a civilizált életformában (nem pont a kannibalizmust pl., mert ez nincs köztük), de ezek közül jó néhány tényleg nem viszi előbbre az evolúciót, mert többnyire a természetes kiválasztódás ellen hat. A vegánizmus sem viszi előbbre, csak trendi és egyben álszent, szerény véleményem szerint.:-)

Megjegyzésemmel pedig nem állt szándékomban "fenntartani morális konzisztenciámat", miután semmiféle lelkiismeretfurdalásom nincs amiatt, hogy táplálkozásra szánt állatokat is eszem. Méghozzá nagyon jóízűen, pont annyira sajnálom őket, mint a levágott, összemorzsolt és megsütött gabonát, amiből mindannyiunk kenyere - az enyém és a tied is - készül.:-)

2016. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
61%

Ha vegán lennék, a barátaim vagy családtagjaim esküvőjén boldogan fogyasztanék köretet és gyümölcsöt, még akkor is, ha egész este salátát eszek öntet nélkül. Viszont a saját esküvőmön, persze mindenféle érzékenységet (glutén, allergének) figyelembe véve, mindenki találna magának valami finomat. De hús nem lenne. Ez tudatnám a meghívottakkal, de nem azért, hogy akkor hozzanak, hanem, hogy ne jöjjenek, ha nem tudnak egyetlen étkezést megenni úgy, hogy ne legyen benne állati eredetű dolog.


A saját esküvőmet, mint mondtam, családiasnak és lazának szeretném, szóval ha most ki kéne rá találnom valami menüt, ami vegán, akkor rendelnék egy rakat héjában sült krumplit (édesburgonyát, japán édesburgonyát és sima burgonyát) valamint rá rengeteg, különböző feltétet, például különböző curryket, avokádót, pestot, humuszt, stb. Lehet még egy szakértőt is felkeresnék, hogy a vendégeim úgy távozzanak, hogy egy nagyszerű, finom vacsorát ettek. :)


Egyébként az én esküvőmön ivászat se lesz. Koccintunk majd valamivel, meg lehet iszogatni, de nem vágyom részeg násznépre, és a meghívottaink se vágynak majd arra az állapotra.b

2016. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
27%

Ezen már gondolkodtam. Mivel az én esküvőm, olyan lesz, amilyennek én akarom (s a másik fél is ott van, persze, de én szoktam lenni a szűkebb keresztmetszet :)). Nem kötelező eljönni, igaz, nem is tudom, ki jönne el, alig ismerek valakit.

Mivel nekem nincs sok bajom a gyilkossággal, csak az állatkínzással előállított ízetlen és rossz minőségű húsokkal, esélyes, hogy lenne valami finom házi vagy vadhús, a párom úgyis eszik ilyesmit évi párszor s azzal sincs bajom. De az ételek zöme nem olyan lenne, bizonyára. Mivel szerintem én főzném, mert mások nem tudnak olyat főzni, amit én kilengés nélkül megeszem (s pont az esküvőmön nem akarok kilengeni s olyat enni, ami nem a választott életmódomba passzol), főzni amúgyis szeretek s megmutatni is, hogy miket lehet enni az életmódomban. Úgyse lennének sokan.

Nem tudom, milyen rossz ételeket szoktak felszolgálni vega ételként, az én ételeim jók. Általában egyszerűek is, de a vendégeknek kicsit flancosabb lenne. Azért nem túlságosan. S a tiltólistáikat azért figyelembe venném, egy húst szerető simán tud enni nem húst is, hacsak nem extrém húsos (bár ismerek húst hússal embereket s azok is meg szokták enni az ételeimet), míg aki NEM eszik húst, az nem eszik húst és kész.

A speckó étrendek lekezelésében tuti átlag fölötti lennék, azok mindig is érdekeltek. Úgyhogy ilyen-olyan érzékenyeket is figyelembe vennék, bár a cukorbetegeknek hajlamos lennék jóval kevesebb szénhidrátot adni, mint amit megszoktak, de úgyis ők döntik el, hogy mit esznek a többi ételből, szénhidráttartalmat és mérleget pedig adok, ha kell.


A zenében nem vagyok ilyen toleráns, olyan nem lenne, amitől azonnal szét akarom verni a placcot, de inkább csak elrohanok messzire. A mulatós ilyen. Én a metált szeretem, de mást is, így azt sem lenne muszáj hallgatni, pedig van sokféle.


Ital az lenne, minőségi és sokféle. Számomra ésszerű mennyiség, mondjuk fejenként 10-szer annyi, mint amennyit én iszom. Aki feltétlenül le akar részegedni, az szól és ha meggyőz, akkor tehetek lépéseket :D


Én magam még sosem voltam lagziban, nem is tudnék mit enni, pedig ki tudok lengeni, ha muszáj, bár ez a húsevésre nem vonatkozik és cukortól sem akarok rosszul lenni. De mivel a zenét és a tömeget se bírnám, eleve nem mennék ilyenre. Úgysem ismerek senkit. Ez így jó kombó :D

2016. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
38%

#22: "Számos, természetünkben rejlő ösztönünket leküzdjük a civilizált életformában (nem pont a kannibalizmust pl., mert ez nincs köztük), de ezek közül jó néhány tényleg nem viszi előbbre az evolúciót, mert többnyire a természetes kiválasztódás ellen hat."

Az állításod faktuális tévedésen alapul. Mivel nincs szelektív nyomás a vadászösztöneink fenntartásán a modern civilizációnkba, igy a húsevés nem jár evolúciós előnnyel. A mindenevő mivoltunk pontosan azt jelenti, hogy képesek vagyunk állati és növényi eredetű táplálékon egyaránt élni. Egyertelmű, hogy egy jól megtervezett vegán étrend optimális egészséget biztosít, így biológiai szükséglet nem lehet morálisan releváns indok tudatos élőlényeknek való szükségtelen szenvedés okozására.

2016. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
26%

Igen, az ember mindenevő, ráadásul elél csak növényen és csak állaton is, úgyhogy ha megvannak a lehetőségei, szabadon választhat, mit eszik. Ez szuper. (A panda nem választhat, eheti a kalóriaszegény leveleit mázsaszám ragadozóként. De ő is elél rajta.)

Én nem vagyok sem vegán, sem zerocarber, úgyhogy mindenevő vagyok, épp csak nem eszem húst és egy kupac más ételcsoportot.

2016. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!