Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusként kenhetek...

Vegetáriánusként kenhetek állati eredetű zselatint az ízületeimre?

Figyelt kérdés
2016. jún. 27. 20:41
1 2
 11/18 Enigma-108 ***** válasza:
65%

Kedves kérdező !


Alapvetően azt kellene tisztázni, hogy mi a döntésednek az OKA ?! Azt írtad :

"Erkölcsi megfontolásból, és már egyébként is régóta undorodtam a hústól."

Ez kissé zavaros, mert nem egyértelmű a miértje.

Én például több mint 10 éven keresztül voltam vegetáriánus lelkiismereti okok miatt -ha neked ez az erkölcsi megfontolás akkor tudom miről beszélsz. (Megjegyzem az Erkölcsnek mint fogalomnak vajmi kevés köze van ehhez.)

A lelkiismereti ok mögött -az én esetemben- az állt, hogy nem ölnék meg állatot azért, hogy megegyem és az állat sorsára nézve lényegtelen, hogy én teszem-e vagy mást fizetek meg érte.

Az undor esete már más. Abban elutasítás van ami egy megint másik történet.

Úgy gondolom lényeges lehet, hogy Te szolgáltatsz okot az állat megölésére vagy sem. Ebből a szempontból SEM mindegy hogy nálad mi az OK.

Kizártnak tartom, hogy a zselatin alapanyagáért ölnének le állatokat. Ez csupán a feldolgozásuknak egy hasznos mellékterméke. (Ennek kapcsán ajánlom figyelmedbe az észak-amerikai indiánok mentalitását, mely fogadalmat tett minden állat elejtése után, hogy mindent felhasznál belőle.)

2016. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%

(Ennek kapcsán ajánlom figyelmedbe az észak-amerikai indiánok mentalitását, mely fogadalmat tett minden állat elejtése után, hogy mindent felhasznál belőle.)

---

A mai húsipar pontosan erről szól. A disznónak a halálhörgésén kívül minden részét felhasználják. :-))

2016. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 kissusi válasza:
55%
Jobban átgondolva a hajadra is kenheted. Erkölcsi megfontolásból nem eszel húst, mert szegény haszonállatokat megölik és brühühü, fujj én nem, de valahol olvastad, hogy kenegetni kell a csontból kinyert zselével a lábadat, és az tuti jó. Elárulom: azért is leölik őket. Ha igazi állatvédő vega lennél ezt nem kellene megkérdezned.
2016. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
26%

Szegény növények akik kutatások alapján éreznek félelmet amikor bántják őket és a gyilkos vegák kiló számra mészárolják őket, csak azért mert az állatokkal szemben nekik nincs arcuk és nincs szájuk, hogy sikítsanak amikor kitépik őket a földből. Ha nem halljátok öket akkormár nem is gyilkosság? Ennyi erővel öljetek halakat, mert annak sincs hangja...

Ja és szerintem irtsuk ki az összes ragadozót, mert biztos a sátán teremtményei mertmás állatokkal táplálkoznak...

Vegák ti igazi gyökerek vagytok csak kikellene már titeket tépni...

2016. júl. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

#14: A növények nem tudatos élőlények. Idegrendszer hiányában egyértelmű, hogy a növények nem lehetnek tudatállapotok létrehozói (feltételezem, hogy te sem gondolod, hogy például a szerveidnek külön tudatossága lenne), így nem képesek fájdalom tapasztalására. A "kutatásaid" légből kapottak, egyetlen kutatás konklúziója sem állítja, hogy a növények tudatos élőlények lennének.

Azonban még ha feltételeznénk is, hogy egy olyan világban élnénk, ahol a növények is éreznének fájdalmat, ez valójában egy erős pro-vegán érv lenne: A világ növénytermesztésének 2/3-a állattakarmányozás céljára történik, így a "növényszenvedés" csökkentésének legjobb módja az lenne, ha közvetlenül ennénk őket.

De nyilvánvaló, hogy nem a növények érdekeinek valódi megfontolásából írtad a válaszodat, csupán egy gyenge retorikai eszközként próbáltad érvényteleníteni vele az állatjogok állításait. Ez pedig egy tu quoque érvelési hiba: Két rossz nem csinál egy jót. Irracionális feltételezés, hogy morálisan elfogadható cselekedet lenne jó indok nélkül állatokat megkínozni és megölni csupán azért, mert a növények szenvednének. Ez azzal ekvivalens, mintha azzal az indokkal ölnél embert, hogy "dehát a növények is szenvednek". Nyilvánvaló, hogy ez teljes mértékben irracionális és pszichotikus gondolatmenet.

2016. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
39%
Vegaként ne tedd!!! Meg is halhatsz tőle!!! Mondjuk elég kicsi az esély, de szinte bármi megtörténhet! Én is meghaltam tőle, csak nekem már elmúlt...
2016. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
38%
Inkább azt kérdezd, van-e értelme növényi eredetű zselatint rákenni? Mert hogy abban minden van, csak az nincs, ami kéne.
2016. júl. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

" Ennyit rólad, és a többi gyilkos általánosítgató húsevő társaidról. "

Hát ez beteg!

2017. szept. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!