Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ilyen esetekben mi a helyzet...

Ilyen esetekben mi a helyzet a húsevéssel?

Figyelt kérdés

Sok vegántól vagy vegetáriánustól hallom érvként, hogy szükségtelen szenvedést okozunk az állatnak azzal, ha levágjuk (meg ahogy jellemzően az iparban tartják őket), és ezért nem kéne húst ennünk.

De a minap egyik ismerősöm közúton autózott, kiugrott elé egy őz, nem volt ideje lefékezni, se lehetősége kitérni, szóval elcsapta, el is pusztult az állat. Na most ebben az esetben nyilván nem direkt az volt a cél hogy legyen hús az asztalon, szó sincs szükségtelen szenvedésről, de mostmár a hús ott van, az valakinek táplálék lesz. Vagy valami arra járó ragadozónak, vagy lebontó organizmusoknak, vagy az ismerősömnek, ha hazaviszi és főz belőle egy pörköltet.

Ezután felmerült bennem a kérdés, ilyen esetben is lehet bármilyen morális ellenvetés a húsevés ellen?

Vagy másik helyzet, hogy én adott esetben tyúkokat tartok otthon, de nem azért hogy levágjam őket, hanem mondjuk hogy rendben tartsák a kertet, ne hagyják elburjánzani a gyomnövényeket. Vagy birkát a gyapjáért. A lényeg hogy nem levágni.

De előbb-utóbb az állat elpusztul, ha utána lesz belőle vacsora, az sem elfogadható?


2016. aug. 22. 15:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Saját magával szemben is kerülni kell a szenvedést, ezért etikátlan a hús megevése, mert neked árt.
2016. aug. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem, miért ártana nekem ha megeszem?


Illetve Lencsefőzelék, bocsi a kései válaszért, de a te érvedet meg nem is értem. Mármint ezek szerint élő állat húsát kéne enni? Illetve fordítva, mitől lenne élőbb egy adag saláta vagy mondjuk befőtt a tányéromon, mint egy szelet rántott hús?

2016. aug. 31. 10:56
 13/13 anonim ***** válasza:

"Egy vegán megenné-e".

Nyilván nem. A sima vegetáriánus se, ugyanis maga a fogalom azt jelenti, h nem eszünk húst. Tökmindegy, hogy halt meg az állat.

2016. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!