Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A rendszerváltás elötti...

A rendszerváltás elötti időkben mennyire volt elterjedt a vegetáriánus és a vegán étrend, életmód?

Figyelt kérdés

Mert pl.ha egy idősnek mondod,hogy vega vagy,nem eszek húst,akkor mindig olyan furcsán,megvetően néznek.

De pl.Hitler is vega volt.szóval régen is volt már ilyen



2017. febr. 25. 21:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
pontosan, utolsónak nagyon igaza van. az átlag paraszt sose evett annyi húst, mint amennyinek beállítják a "nagyapám is sonkán, kolbászon élt, s milyen egészséges volt' szöveget mantrázók. vasárnaponként ettek húst, nem minden nap, télen leölték a disznót, s azt be kellett osztani. nem éltek húson, egyáltalán.
2017. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Na, már vártam egy olyan hozzászólást, amiben a vegaságot összekapcsolják Hitlerrel... :D


Ő azért nem evett húst, mert félt, hogy megmérgezik. Amúgy csak az utolsó éveiben lett vega.

2017. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, köszvény miatt nem evett. nem volt vegetáriánus, egészségügyi okok miatt nem ehetett húst...
2017. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Hitler maga mondta, hogy szerinte nincsen kegyetlenebb dolog mint amikor a homárt élve beteszik a forró vízbe. De felesleges rajta vitatkozni, hogy miért nem evett húst, voltak ilyenek, ha jól tudom Robespierre is, nem vagyok ebben biztos. De az emberek tudtak ilyen életformáról, főleg vallásos vagy spirituális emberek között. De a zsidó-keresztény kultúrában ezek inkább kis szekták vagy csoportok voltak, illetve az erőszakmentességgel megihletett rabbik, szerzetesek stb. De Ázsiából ahol ezt életformaként élik meg sokan, azért ha lassan is, de jöttek információk.


A régi magyar életmód valóban heti egyszeri-kétszeri húsfogyasztásból állt, a nagyszüleimnél is, és szerintem ezzel nem is volt baj. Én azért lettem vegetáriánus mert a csirke megölésétől gyerekként rosszul voltam. (szerencsére disznóvágást nem láttam,ahhoz szegények voltak a nagyszüleim és nem is mentünk ha ilyen volt a faluba, mert anyukám meg attól volt rosszul és engem is megóvott tőle)


Nem volt elterjedt, de igény sem volt rá annyira, mert heti egy húsevés nem káros. A mindennapi húsevéssel már más a helyzet, meg az antibiotikumokkal, hormonokkal teletömött húsokkal is amiket a boltokban veszel.

2017. okt. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A kádár korban kezdett kialakulni a mai fogyasztói társadalomhoz vezető konzumidiotizmus, és kb a magyar átlagembereknél a hatvanas/hetvenes évektől vált napi szintűvé a húsevés.

Bár a bicsérdizmusnak volt némi jelentősége, de sajnos lényeges társadalmi bázisa nem volt.

2017. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!