Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ez a kérdés vegetáriánusoknak...

Ez a kérdés vegetáriánusoknak szól! Lenne egy kérdésem, a kezdetekről?

Figyelt kérdés

15/L vagyok.

Vegetáriánus szeretnék lenni , de hormon problémáim vannak. A dietetikussal úgy egyeztem meg hogy amig fejlődők (17-18) addig halat és csirkemellet egyek.:(

Ez jó kezdet,ha nem egyből hagyom el ?

Aztan majd a csirkét és végül a halat mire 18 leszek.

Kérlek ne bántsatok amiert ezeket megeszem,en nem szeretnem , de betegseg miatt muszaly.

Köszönöm a sok választ :)

Minden vegetáriánus egy hős !!!



2017. ápr. 3. 14:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne hős?
2017. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Miért megy a divat után ennyi tini? Betegség miatt éppen nem szabadna vegetáriánusnak lenned.
2017. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Ne azért akarj vegetáriánus lenni, mert egyre többen nyomatják,hogy:"Jaj...szegény állatok..."

Senkit nem ítélek el, pláne nem bántok, aki megeszi a húst (kivéve azt, aki engem bánt azért, mert én nem eszek).

Kövesd a dietetikus javaslatait. Aki beteg, annak rendesen kell táplálkoznia.

Én gyerekkorom óta nem érzem szükségesnek a hús fogyasztását. Nem mondanám magam hősnek, nem kell kényszerítenem magamat arra, hogy távol tartsam magam a hústól. Egyszerűen undorodom tőle és nem nézek rá ételként, mert számomra ehetetlen.

Nem verem nagyobb dobra, mint aki a gombát vagy a spenótot utálja, hiszen mindkét dolog ugyanabból gyökerezik: Nem lehet minden embernek egyforma az ízlése.

Aki imádná a húst, de a média nyomására kényszeríti magát vegetáriánus, vegán étkezésre és szándékosan nem érzi jól magát a bőrében, annak kifejezetten káros ez az étrend!

Nem akarok elrettentő példákat mondani, de már számos olyan szervezet van, akik minél több embert akarnak behálózni azzal, hogy kövessék a vegán étrendjüket és az egészséges zöldségek helyett tömjenek magukba minél több szójából készült sz.rt csak azért, hogy ebből nyereséget szerezzenek.

2017. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
15%
Ne azèrt mondj le a húsról , mert ez a divat , hogy mindenki salàtàn èl... Èn is csak a csirkemellet ès a halat eszem , de nem màsok miatt , főleg nem az àllatok miatt. Azokat az àllatokat ugyanúgy le fogjàk vàgni , nem leszel hős csakmert nem eszed meg. Ilyen gondolkodàsmód miatt nèznek le engem ( màr ha nevezhetem magam vegànak) ès màsokat. Èn szemèly szerint rosszul èrzem magam a ràgós hústól , ezèrt nem eszem. Ha màr ennyire vèdeni akarod az àllatokat , növènyből kèszült termèkeket se egyèl , mert akkor nekik nem lesz mit enni... pfh ha mindenkèpp vega akarsz lenni , ne màs miatt vonj meg magadtól fontos èlelmiszereket. Salàtàn akarsz èlni ? Ugye tudod , hogy arról nem lesz melled , ès a tèli időszakokban , vagy mikor nem termèszetesen növesztik a növènyeket , rengeteg vegyszert fogsz fogyasztani. Te döntèsed , de ha valamire alergiàt kapsz vagy valami betegsèget összeszedsz a sok vegyszertől, meg fogod bànni.
2017. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnél Te most itt a provokáláson kívül tulajdonképpen?
2017. ápr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Először is 4 es te egy h ü ly e vagy ,NEM ,nem nevezheted magad vegetáriánusnak miután elárultad hogy "csak " csirkét meg halat eszel . Az eszem eldobom milyen emberek vannak te azt se tudod mit jelent a vegetáriánus de azért itt kommentelsz, sírok. :XD Semmilyen hústerméket nem ehetsz ha vegetráiánus vagy.


A kérdezőnél nem értem hogy mi az hogy a betegsége végett kötelező neki húst enni? Mi ez a baromság???


A hormonok? Hát a hormonok a húsokban is benne vannak ,meg mi az hogy a téli növényekben sok a vegyszer ,megmérted? Ilyen nagy igazságokat a húsokról is elmondhatunk ,az olcsó húsnak 90% a híg lé a drága meg fel van fújva oxigénnel és mindenféle marketing trükkel hogy azt hidd friss és megvedd.


Amit a mutiban veszel általában mind szemét lehet az növény vagy hús ezért kell háztájiból venni.

2017. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor mi a kérdés? Ha húst eszel nem vagy vega tehát nincs értelme.


Amúgy tekintve, hogy a hormonháztartásnak pont az eleve hormonokkal teli hús tesz a legrosszabbat ill. tejtermék kétlem hogy bármilyen épkézláb dietetikus ilyet javasolna de mindegy.

2017. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt vega akarsz lenni, olvass el néhány könyvet a témában, olvasgass blogokat, nézz vlogokat...

Nem olyan nehéz vegának lenni, pusztán nem ehetsz húst(opcionálisan tojást, tejet) miden mást ehetsz...

Sosem értem meg, mit kell ezen görcsölni a "kezdőknek"...

2017. ápr. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .

És még mielött valaki azzal jön hogy milyen betegsegem van amitől kell ennem húst, leirom.Na a betegseg nem is lenyeg itt az zavar be bogy nem fogyhatok egy kilot se .

Es nem azert mert dietaztam hanem ilyen alakat vagyok. Szóval az még a kérdés hogy fogok e fogyni. És utánaolvastam,tudom mivel mit krll pótolni stb.

Köszi a válaszokat

2017. ápr. 4. 06:37
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz fogyni, ha kcal mínuszban leszel és fogsz hízni ha kcal pluszban... e tekintetben a szervezetedet rohadtul nem érdekli, hogy vega, vegan, vagy húsevő vagy..

Ha többletet viszel be, akkor fog raktározni, ha keveslet lesz, akkor pedig fog lebontani.

2017. ápr. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!