Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Veseelégtelenséggel, vegán...

Veseelégtelenséggel, vegán életmódot, hogy folytassak?

Figyelt kérdés

Még eszek húst, mert rengeteg nehézségbe ütközök:

-Mint vesebeteg nem szabad foszforból sokat ennem, a hüvelyesek tele vannak foszforral, pedig onnan tudnám a fehérjéket bevinni fehérjekomplettálással.

-Nem szabad sok káliumot fogyasztani, a gyümölcsök szinte tiltva vannak és az olajosmagvak is.

-A hüvelyesek rengeteg káliumot is tartalmaznak, egy adag paradicsomosbab a halálomat okozná. ( fél adaggal ettem meg vérvétel előtt és a megengedett 5.1-es felső káliumérték helyett 7.2-es lett az eredményem :( )


És még sorolhatnám, nem tudok már az elveim szerint élni és nem vagyok alkalmas veseátültetésre sem, szóval művesekezeléssel kell majd leélnem az életemet, húst meg ennem kell ha életben akarok maradni, valaki találkozott velem hasonlóval?



2014. dec. 7. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem dietetikussal állítsatok össze étrendet, ami neked is megfelel és az állapotodat se rontja. de lehet neked kell lemondanod a vegán életmódról.
2014. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen furcsa érzésem nekem is. :S
2014. dec. 7. 20:17
 3/8 Julie S ***** válasza:
Vannak az "elveid", meg van a "gyakorlat". Mi a fontosabb? Az elveid, vagy az eletben maradasod? Ezt te dontod el.
2014. dec. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Majd ha évekig kell dialízisre járnod, vagy ha otthoni kezeléssel kell félnapokat eltöltened, le fogsz mondani az "elveidről", hidd el!

Tudom, miről beszélek...

2014. dec. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyetértek, diabetikussal beszélj erről. Az lenne a legjobb, ha találnál olyat, aki vegetáriánus/vegán életmódot behatóan ismeri. Sajnos nem mindegyikük.
2014. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"...diabetikussal beszélj erről."


Diabetikussal???

Mi köze a cukorbajnak a veseelégtelenséghez? (Ha nem is zárja ki a kettő egymást...)

Gondolom, dietetikusról van szó.

Van neked fogalmad, utolsó válaszoló, mi az a veseelégtelenség, és milyen megszorításokkal jár?

Kétlem...

2014. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Eszek húst. Csak szerettem volna nem enni, mert nyitott gondolkodású vagyok. Rengeteg külföldi fórumban találtam erre példát, egy hölgy 9 éve vegetáriánus és 12 éve dializált. Azért nézelődök. ( amúgy állatvédő vagyok és 8 éve dializált )
2014. dec. 9. 18:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Dietetikust akartam írni. Igen, van fogalmam mi a veseelégtelenség. Egy dietetikusnak viszont annál inkább. És neki kell egyénre szabott étrendet összeállítania, nem a gyakorikérdések paleos hősnőinek. És ne ugrálj annyira, mert te eddig csak ijesztgetni tudtad, használható választ nem adtál.
2014. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!