Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az ilyen vegán kampányoknak...

Az ilyen vegán kampányoknak mi értelme?

Figyelt kérdés

[link]


Mármint ti el tudjátok képzelni hogy bárki meglát egy ilyet és emiatt felhagy a húsevéssel?

Inkább tűnik csak céltalan pénzkidobásnak és magamutogatásnak, szerintem.



2017. jún. 2. 09:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Az éhező vagy beteg gyermekeket segítő alapítványok nem is pazarolják a pénzt másokat gyalázni próbáló reklámokra.

Ráadásul az ő reklámaik tényleges segítségkérésről is szólnak, mondjuk hogy segítsen adója 1%-val, vagy adományozzon ide vagy oda.

Az ilyen vegán táblák hol vethetőek össze bármilyen szinten is ezzel? Nem segítséget kér csak provokál, ezáltal nem segít hanem pazarol.

2017. jún. 2. 20:30
 12/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem látom be, ez a kép kit gyaláz?


Egy kérdést vet fel arról, hogy hol húzod meg a határt az "élelem" meg a "cuki házikedvenc" közt, ha teszel ilyesmit.


Erre mindenki nyugodtan válaszolhat magában, a cél annyi, hogy elgondolkodtasson. Nem kell ezt nagyon túlvariálni...


Az pedig, hogy valaki miért hagy fel a húsevéssel, iszonyatosan változó, hidd el, egyáltalán nem kétféle ember van, a vegetáriánus meg aki nem, mindkét csoport nagyon is heterogén.

2017. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem éppen ez a kép, korábbi kommentemben említettem a bárányos képet, meg azért van jó pár másik olyan plakátjuk ami abszolút nem visszafogott.
2017. jún. 3. 16:11
 14/18 anonim ***** válasza:
88%

"Nem is írtam hogy provokáció, csak hogy értelmetlen."

Pont, hogy nem volt értelmetlen, hiszen te is felkaptad rá a fejed, sőt kiírtál egy kérdést, ezáltal még több emberhez eljutott. Bár benned felháborodást keltett, de a negatív reklám is reklám.


"rengeteg pénzt mégis inkább magamutogatásra (...) fordítanak, mint tényleges segítségre"

Az állatvédelem e formája azzal tudja elérni a célját, hogy ha a fogyasztók körében csökkenti a húsevők számát, amihez többek között ilyen reklámokat használnak. Azzal, ha odamenne egy köteg pénzzel a vágóhídra, hogy "figyu, ne öld már le őket", azzal nem érne el semmit. Ha csökken a kereslet, csökken a kínálat.


A birkás sztoridra meg csak annyit, hogy nagy különbségek vannak pl a vágóhidak között is. Vannak viszonylag humánusabbak, viszont vannak, ahol komoly kínzások előzik meg a levágást. Láttam már egy pár filmet a témában, neten elérhetőek számodra is. Tehát az, hogy te láttál már egy birkanyírást, nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy máshol nem ugyanazokat a módszereket alkalmazzák...

2017. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
A birkanyírással valóban nincsen gond, de azért azt te sem gondolod, hogy ezek az állatok végelgyengülésen halnak meg? Mennek a darálóba amikor már öregek.
2017. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Szóval szerinted nincs értelme...hát igen gondolkozz el egy kicsit lehet az adott ember ilyen láttán nem hagy fel a húsevéssel de mit szólnál ahhoz ha a boltokban nem lenne hús és ha te pörköltet akarsz enni akkor bizony le kéne vágnod egy disznót vagy csirkét mert igy elég egyszerü hogy odasétálsz az auchanba és veszel csirkemellet...
2017. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%

Én nem egy videó, de egy ilyen film hatására lettem végül is vegetáriánus, és sok évvel később szintén egy-egy videó hatására vegán.

Sok emberre hatással van az ilyesmi, és vannak ennél durvább dolgok is. Nekem felnyitotta a szemem, a férjemnek is egyébként.

2017. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
utolsó, melyik film volt az ? még mindig vegák vagytok ?
2020. nov. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!