Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vérszegénység/vashiány es...

Vérszegénység/vashiány es vegetáriánus életmód?

Figyelt kérdés
Gondolkozom a hús mentes életmódon, viszont vérszegény vagyok genetikailag. Mennyiben árthat az egészségemnek, ha mellőző azokat a vitaminokat és fehérjét amit a hússal viszek be a szervezetembe? Mivel lehet pótolni?

2017. jún. 5. 22:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

A fehérje nem gond, bőven sok állati fehérjét ehetsz sima, ovo-lakto vegaként.


Nyilván vastartalmú ételeket is rendesen egyél, én nem vagyok képben, mert soha nem volt vashiányom, vega nőként sem, nézz utána. Igazából a vega étrend annyira változatos mindenevő étrend, hogy hacsak nem eszel nagyon egyoldalúan, sok problémát nem lenne szabad okoznia. Ha a húst szénhidráttal helyettesíted, az persze baj. Ha megszorítóbb étrenden vagy, akkor is jobban oda kell figyelni.

2017. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszel tejterméket, tojást és más, vasban gazdag ételeket, biztosan nem lesz bajod! Ott van pl. a brokkoli, a spenót, a sóska, a mogyoró, hüvelyesek. Így ki tudod védeni húsmentesen étkezve is a vashiány és a vérszegénység problémáját. Nekem vegaként sokkal jobb a vasam, mint húsevő koromban (2 éve vagyok vega).
2017. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én bár nem vagyok vega de vitaminként szedem. És ha jól tidom a cékla valamint a csalán iy nagyon jó vaspótlásra
2017. jún. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta szerencséd van, mert most kezdődik a vas-vitamin szezon! Szamóca, cseresznye, málna, fekete ribizli, josta, meggy, van ahol áfonya is - csupa piros-fekete gyümölcs, ami tele van vassal! :)

Aztán ősszel a szilva, lila füge, lila szőlő, piros alma...

2017. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami. Nem tudom, hogy kávézol-e, de jó ha tudod, hogy a kávé rabolja a vasat a szervezetből.
2017. jún. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Nem kávézom egy ideje, nem kívánom, teazom helyette. :)

2017. jún. 6. 07:08
 7/17 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lettem én is, ezért rákérdeztem dr. Goog Lee-nél:"vastartalmú növények, gyümölcsök" címszó alatt 17300 találatot adott ki.


Nem akartam ide rakni linket, mert akármelyiket is nézem, mindegyikben igen-igen jó felsorolások vannak! Fordulj hozzá bizalommal! :))

2017. jún. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
A vérszegénység oka nem kizárólagosan a vashiány, ami egyébként éppen, hogy nem a vegetáriánus étkezésre jellemző (hiszen a zöld növényi részek sok vasat tartalmaznak). A B12 vitamin lényegesebb, de ha előkeresel egy megfelelő táblázatot, abból nyilván kikereshető, hogy milyen növényi táplálékban található belőle viszonylag sok. Vannak élő szervezetek, amelyek bizonyos létfontosságú anyagokat nem képesek maguk előállítani és kizárólag kívülről, táplálékkal vihetők be, ember esetében a B12 pont ilyen.
2017. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Édesanyám is vashiányban szenved. Azt szokta csinálni, hogy három-négy rozsdás (viszonylag tiszta) vasszöget nagyon megmos és egy estére beleszúrja egy almába. Másnap reggel megeszi az almát (persze szög nélkül :) ) és akár két napig is kibírja gyógyszer nélkül. Pocsék az íze és kell hozzá gyomor, de nagyon hasznos.
2017. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9-es, amit ír, az jó! Valamikor réges-régen nekem is ilyen almát kellett ennem! Akkor még nem voltak ilyen vitamin-pótló csodabogyók, stb. stb. és mennyivel olcsóbb.

Vegyél a boltban egy-két vadiúj 100-as szeget, mosd meg, és bele az almába, körtébe.

2017. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!