Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen olaj nélküli ételeket...

Milyen olaj nélküli ételeket készíthetnék el vegetáriánusként?

Figyelt kérdés
Akármilyen hús nélküli étel neve jöhet, amihez nem kell olaj. Laktató salátákat is mondhattok, vagy akármi mást, amiben nincs olaj, és laktató. A recepteket elolvasom a neten. Köszönettel.

2017. júl. 23. 10:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó! A növényi olajok NEM eészségtelenek, ha mértékkel fogyasztod őket. Tudod mit? Ennyi erővel ne egyél diót, mogyorót, egyéb olajos magvakat, mert kibszott egészségtelen az olajuk(Mármint szerinted). Tudod... a mértékletesség a lényeg.
2017. szept. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11# szépítheted, de a növényi olajok is csak hasznos tápanyagtól mentes zsír...

A dió, mogyoró stb az jó mivel magában a temésben benne van minden tápanyag aminek benne kell lennie, a kisajtolt olaj viszont csak egy + semmire nem jó zsírforrás.

Az olajlobbi azzal kampányol, hogy jelentős mennyiségű pl E-vitamin van benne, valójában meg lószar...

Az extrahált olajokról nem is beszélve... azok ám az extra egészséges növényi olajok...

2017. szept. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"növényi olajok is csak hasznos tápanyagtól mentes zsír... "

Ezt rosszul tudod. A növényi olajok tartalmaznak fehérjéket, aminosavakat, illetve többségük tartalmaz lecitint is.

Mellesleg igen is tartalmaznak vitaminokat oldott állapotban.


Ne vedd sértésnek, de először nézz utána a témának amiről írsz, főleg ha nem értesz hozzá.

2017. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Neked kéne dolgoknak utánanézned...
2017. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A zsírokban vannak esszenciákis zsírsavak, amik elég fontosak :) Én sem tartom különösebben tápanyagdúsnak, de miért is kéne, hogy minden egyes apró alkatrésze a napunknak kiemelkedően tápanyagdús legyen?! Be kell vinni, amire szükség van, utána ez már nem olyan fontos szempont s főleg nem egy kevéske zsírnál.

Még csak nem is igen kis kalóriás szálkásításról volt szó, hogy minden ételnek kiemelkedően tápanyagdúsnak kelljen lennie...

2017. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14

Komolyan ennyi a válaszod arra, hogy én veled ellentétben értelmes dolgot írtam?

Akkor kérlek szépen fejtsd ki hogy szerinted miért nincs igazam?


#15-ös legalább értelmeset írt, ami szintúgy alátámasztja amit írtam.

2017. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdezőnek az a problémája a növényi olajokkal, hogy egy minimális E vitaminon kívül nincs bennük semmi tápanyag, kalóriatartalmuk 100%-a zsír, egyszerűbben fogalmazva üres kalóriák.


Esszenciális zsírsavak valóban vannak, pl omega3 és omega6, de ezeket magvakból könnyedén lehet fedezni.

2017. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!