Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha a hús annyira egészségtelen...

Ha a hús annyira egészségtelen ahogy a vegák mondják akkor miért él meg sok húsevő magas kort?

Figyelt kérdés

Egy itteni válaszoló írta:


A hús elleni érvek:


- a hús a létező legnehezebben emészthető étel, túlterheli a gyomrunkat

- magas a telített zsírsav-és koleszterintartalma

- az ipari húsok előállításánál az állatokat hormonokkal, antibiotikumokkal kezelik, génkezelt tápot kapnak. Az antibiotikumok évente többezer halálesetet okoznak mert a rendszeres húsfogyasztás által az emberi szervezet rezisztenssé válik sok antibiotikumra és ha betegség esetén szüksége lenne rá nem működik. Ez abszolút nem vicc.

- az állatok szörnyű körülmények között élnek

- a legtöbb húst is fogyasztó akkora fehérjetöbbletet visz be, hogy az valami hihetetlenül káros. Egy normál felnőtt fehérjeigényét napi 150-200g hús fedezi, ehhez képest sokan ennek a 2-3-4x-esét is elfogyasztják, hiszen reggelire, ebédre, vacsorára is húst esznek. A többletfehérje rettenetesen káros; sokan akkora mennyiséget visznek be ami meghaladja a szervezet feldolgozóképességét. Károsítja a vesét, a véráramba kerülve glükózzá alakul és végső soron a májnak is károkat okoz. Emellett a túlzott fehérjefogyasztás a rák elsődleges táptalaja.

- rengeteg kutatás bizonyította már, hogy a hús fogyasztása fokozza az emésztő-és végbélrendszeri, májrák kialakulásának esélyét, felelős a szív-és érrendszeri betegségek egy részéért, magas vérnyomást, emésztési problémákat és sok esetben cukorbetegséget is előidéz.


A tojás ellen gyakorlatilag csak a koleszterintartalma szól illetve az állatok tartása


A tej más kérdés, ott rengeteg egészségügyi aggodalom felmerül:

- sokan képtelenek a laktóz megemésztésére

- a tejnek az emberi szervezet számára nem megfelelő a tejfehérje (kazein) tartalma, az anyatej sokszorosa; nem a mi testünknek való

- sok benne a növekedési hormon

- az antibiotikumok itt is közrejátszanak

- a tejből nem vagyunk képesek kálciumot felvenni a kénhatása miatt, mára kutatások tömkeleget bizonyította, hogy a rendszeres tejfogyasztás a csontritkulás kiváltóoka.

- a tej a prosztatarák és a méhrák esélyét 50%-al növeli.


Ha ez tényleg így van, akkor a hús és a tej is valóságos méreg. Ami furcsa mert az igazán idős emberek 90 fölött, meg a szimplán idősebbek 70-80 is akiket ismerek mind húsevők. Sokan hagyományos ételeket esznek, szalonnát, kolbászt, pörköltet is. Akkor hogyan tudták megélni ezt a kort, ha folyamatosan mérgezték magukat?



2017. júl. 27. 19:20
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
18%
A vegetáriánusoknak nagyon rossz az elképzelésük a húsról. Ha nem ennénk húst, akkor szerintem az 50 éves kort se élnénk meg. A húsnál finomabb étel nincsen, és ezt a Vegák sosem fogják belátni.
2017. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Volán Bátor válasza:
61%
ejj hát persze, hogy régen nem mindanki evett húst minden nap, mert csóróság volt, de a jobb módúak igenis ettek - olyan állatokat is, amiket ma már nem is lehet. És mégis továbbéltek, mint a parasztok. A hosszú életet nem a vegateriánizmus segíti, hanem az egészséges életmód: testmozgás, elhízás elkerülése, stresszet mérsékelni, stb. Nyilván a körömpörkölt-zsíroskenyér-vesevelő háromszög éveken át,nulla zöldséggel nem az egészség útja...
2017. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%

Ezt egyáltalán nem "a vegák" gondolják így, hanem ez az egy válaszadó.


A húsfogyasztás mellőzésének ezer oka lehet, ahogy a tej vagy tojás kerülésének is. Van, aki szimplán nem szereti. Van, aki etikai okokból. Van, aki környezetvédelmi szempontok miatt. És van, aki érzékenység, allergia stb. okán.


Én pl. a húst nem tudom megemészteni, a tejjel és tojással semmi bajom, hát nem eszem húst. Másnak meg laktózérzékenysége van, ő nyilván tejet nem fog inni vagy pedig laktázenzimet kell szednie mellé.


Szóval szerintem tök fölösleges egymás tányérjában turkálni. Ettől függetlenül a magánvéleményem, hogy irreális mennyiségű húst (és amúgy is általában túl sokat) esznek az emberek. Egyáltalán nem normális szerintem, hogy valaki napi három étkezésből háromra húst eszik, ez szimplán egyoldalú és értelmetlen, pláne tekintve az átlagos minőséget, amit vásárolnak. Ez kb. olyan, mintha én minden étkezésre a legócskább krumplit enném vegaként - ugyanúgy egyoldalú és rossz lenne. Csak most éppen a kultúra ilyen húsfetisiszta.


A fenti szöveg minden mondatán végig lehetne menni és minimum megkérdőjelezni, de ez most ebben a 42 fokban meghaladja a lelkesedésemet. (Kezdve a fehérjebeviteltől a tejfehérje problémájáig figyelmen kívül hagyva az egyéni életmód varianciáját...)

2017. aug. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
32%
Most a kilencest miért kellett lepontozni? Csak hogy beszálljak a témába: Én átlagos étrenden élek. Eszem húst, de eszem megfelelő mennyiségű rostot, gyümit, zöldséget is. Viszont egy dolgot nem értek. Azt, mikor a vegák, és a vegánok azt hiszik, hogy kevesebb állat fog elpusztulni azért, mert ők nem esznek húst. A marha, csirke , sertés nem fog tovább élni, ha te nem veszed meg a kiló csirkemellet. Pontosan ugyanannyi fog fogyni, csak nem te veszed meg, vegán, hanem egy másik ember :/ . Sajnos be kell látnotok, hogy a cuki pipi és röfi ugyanúgy elpusztul, csak nem te eszed meg hanem egy másik család. Ezért nem értem, mikor lepontozzátok az ilyen válaszokat gyakorin, mint a kilences. Itt, az ellustult harmadik világban nekünk furcsa lehet, hogy azért pusztul el élőlény, hogy nekünk étel legyen belőle. De menjetek, látogassátok meg Ausztráliát, Dél Amerikát, vagy ugye Oroszország egyes részeit. Na ott az emberek örülnek, ha húst vehetnek a szájukhoz, és olyan hidegvérrel mennek vadászni, mint egy európai kislány virágot szedni :/ . De egyetértek a vegákkal pl tej- ügyben, mert borzasztó, hogy abba mit raknak, hogy több és olcsóbb legyen. Mondjuk anyukám pl háztól hozatja a tejet, ami legelőn etetett tehenektől származik, nincs benne női hormon százai és egyéb szarok.
2017. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó ebben igazad lenne, ha 1 vegan lenne a földön... de vegyük egyszerű számokkal,

Va van egy 100.000res város, amiben mindenki megeszik 1csirkét hetente, az 52csirke évente tehát összesen 5200000csirke...

Ok innen lesz 1 vegan, azt a kereslet kínálat meg sem érzi...

De ha a százezerből megtérítenek 10.000ret, az már 520.000rel kevesebb csirke... azt már megérzi... valószínűleg így a termelők is már csak 4700000csirkét fognak tenyészteni... ergo igen is kevesebb csirke hal meg a veganok miatt.

2017. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
32%
16-os, ez így tényleg rendben van, belátom. De őszintén, itt közép európában, főleg magyarországon, valószínű, hogy ilyen füstölt kolbász-szalonna történelmi múlttal nem fog ekkora számra szert tenni a vegánság.
2017. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%
Meglepődnél szerintem...
2017. aug. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%
Hát, akkor már meg kellett volna :/
2017. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%
Egyik dédnagymamám 95, a másik 101 éves kort élt meg. Mindketten nagyon sokat mozogtak egész életükben (földművelés), és kevés húst ettek, nagyon idős korukban pedig már nem is ettek húst (kalóriából is kevesebbet vittek be). Érezték, hogy a szervezetük már nem igényli, mert nehezen emésztik, és úgysem kellett aktív mozgásra.
2017. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
12%

Egy egyfelől genetika kérdése is. Másfelől önmagában a hosszú életkor nem jelent semmit. Apósom 80 lesz lassan, de mióta ismerem (15 éve) haldoklik. Volt tüdőrákja, műtötték,kemó, túlélte, de csak az árnyéka önmagának, hiába eszik naponta húst, semmi ereje. Így nem szeretnék ennyi évet élni.

A keleti emberek sokkal kevesebb húst fogyasztanak, több halat, nagy részük tejterméket egyáltalán nem,és rengeteg a vegetáriánus közöttük. És átlagban sokkal tovább élnek, sokkal egészségesebben. (persze nem a nyomorult koldusok, akik szinte semmilyen normális ételhez nem jutnak hozzá)


Én nem eszem húst és tejet, de nem tartom magam vegánnak, mert az ok annyi hogy nem is szeretem és nem látom szükségét. De ha pl vendégségben vagyok, és úgy alakul elfogadom a húst. Ez évente max 1-2 alkalom.

2017. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!