Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok/nyers vegánok! Szerint...

Vegánok/nyers vegánok! Szerintetek mennyire mondható egészségesnek az étrendem?

Figyelt kérdés

A mai nap:


Miután felkeltem ittam fél liter vizet, majd fél óra elteltével kezdtem enni:


Reggeli: nagy adag epres banánturmix: 12 db banán és fél kg eper (nem sietve, viszonylag lassan fogyasztottam el, kb 45 perc alatt)


Ebéd: 7 db őszibarack és 5 db alma


Vacsora: 10 dkg dió


Össz. 2500 kalória, melynek 65%-a szénhidrát, 25%-a zsír, és 10%-a protein.


Étkezések között általában 4-5 óra szokott eltelni.

Szerintetek ez az étrend hosszútávon jó egészséget biztosíthat?

Táplálékkiegészítők közül B12 vitamint szoktam szedni.



2017. szept. 16. 18:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

70/30 arányban vagyok nyersevő, igazából ilyen csicseriborsókrémet, meg konyhatündérkedős kajákat soha nem eszem...


Szezonális gyümölcs, napi 3-4banán, smoothie-k, leveles zöldségek, magok, bogyók, ezek teszik ki az étrendem 70%-át átlagosan..


A maradékot főtt gabonafélék, főleg rizs, bulgur, gersli(bár ez nagyon felfúj uh ritka)

Mostanában sült tök, cukkíni, patiszon főtt hüvelyesek, leves/főzelék stb stb...

2017. szept. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Perzse ezekből most még csak a reggelire valósult meg, az ebéd hamarosan kész, a vacsihoz is megvan minden alapanyag.


" A banánt valóban korlátozott mennyiségben szabadna enni. Nézz kicsit jobban utána, mert én most nem fogom tudni leírni a teljes okát. Jómagam havonta 1-2kg bio banánt veszek a Lidl-ben. 600Ft/kg, de szerintem ízletesebb is. "


Pedig engem érdekelne.


Nem eszek minden nap banánt (pl ma sem), de olvastam Dr Dougles Graham 80 10 10 c könyvét. Az íróról azt kell tudni, hogy gyümölcsevő (nem kizárólag, fogyaszt magvakat, dióféléket, zöldségeket és gombát, de mindent nyersen eszik viszont a fő tápláléka a gyümölcs), és elképesztő fizikuma van pedig már elmúlt 60 éves. Konkrétan tornagyakorlatoknál és jógánál a 20 éveseket gyakorlatilag porig alázza.


Nem mondom, hogy 100%, hogy igaza van mindenben, de orvosi diplomája van neki, talán tud valamit :D


A könyvében azt írta, hogy akár 20 db érett (!) bio banánt is megehetünk naponta, mert vércukor problémákat nem a túlzott szénhidrát hanem zsírbetivel okoz.


Érdekelnek persze az ellenérvek is, én viszonylag nehezen tudnék úgy élni, mint ő.

2017. szept. 18. 12:02
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem így már szép változatos lesz a napi étrended. De úgy is te fogod majd érezni. Én nem tagadom, ahogy írtam is, hogy a nyers vegánság nem lehet egészséges. Biztos azért gondolom, mert még nem vettem a fáradtságot, hogy utánanézzek annak és ezenkívül meggyőződésem, hogy a hőkezelt ételek fogyasztása is jótékony, talán a legtöbb ember számára elengedhetetlen. De mondom, hogy ez alaptalan meggyőződés.


Linket nem tudok adni a túlzott banánfogyasztás következményeiről, de lehet csak a vesebajosoknak kell vele vigyáznia. Úgyhogy ezt a banánfogyasztásos véleményemet jegelem inkább.

2017. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Cronometer.com - asztali gépről nézd, mert telefonra fizetős. Dm vegán vitamin. Facebook: ezt ettem ma vegán csoport

Veganinja, vegánlettem.hú

Ezeket érdemes megnézni

2017. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Amiről írsz az a cukormentes vegán étrend, amit én is követek:)


A gyümölcsnapod nincs jól összeállítva, így ránézésre egyértelmű, hogy a szelén, kalcium és sodium - esetleg még E és K vitamin - beviteled elégtelen.


A nyers vegán étrendet tökéletesen összelehet állítani, de ha csak gyümölcsöket eszel (táplálkozástanilag a dió is gyümölcs) zsákutcába mész.


Én június körül ittam epres banánturmixot, finom volt, bár nekem rettentően édes, ezért inkább más gyümölcsöket használok.

Pl az őszibarack szilva is nagyon finom, pluszba mindkettő megterem az éghajlatunkon. Ha banánturmix, akkor vélemény szerint a ribizlis és a szedres változata (mindkettő gyümölcs többet ér mint az eper..) a legfinomabb és legelőnyösebb.


A rossz gyümölcskombinációk elkerülésére is figyelj, pl ne egyél egyszerre körtét és szőlőt, mert mindkét gyümölcs -de főleg előbbi - enyhe hashajtó :D


Főtt ételekhez köretnek használhatsz, krumplit, zabot, kuszkuszt vagy szinte bármilyen zöldségköretet.


A 811 étrenddel annyi a probléma, hogy a mi éghajlatunkon télen és tavasszal nehezen tartható, illetve túlságosan a banánra és a datolyára alapozza a gyümölcsadagot. Ezekből frisset az évnek egyik részén sem tudsz enni:/

2017. szept. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Hogy a frászba ne tudna friss banánt enni?... eleve zölden kerül a boltokba...
2017. szept. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem mérsékeld a gyümölcsöket kicsit... Én is így kezdtem, és inzulinrezisztens lettem. A gyümölcs gyors felszívódású szénhidrát, inzulinlöket kell, hogy ne emelkedjen a magasba a vércukrod. Kikészíti a hasnyálmirigyedet.


(vegán vagyok én is)

2017. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Dehogy készíti ki... a gyümölcs legalábbis magában nem tartalmaz ennyi cukrot, hogy kikészítse... de persze sok kezdő nem gyümölcsöt fogyaszt, hanem smoothiet agyoncukrozva...
2017. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyéni, kit mi készít ki, maradjunk annyiban. Ha jó a testünkkel a kommunikáció, akkor én nagyon támogatom a szervezetünk jelzéseire figyelést, többet kezdek vele, mint mindenféle, egymásnak ellentmondó elméletekkel. Kell némi tudás is, de ami az egyik embernek ideális, abba a másik olykor belebetegszik. Az egyik ember boldogan elvan rengeteg gyümölccsel (s persze egyebekkel), míg van, akit ez lenyom, enervál s éhessé tesz. Persze valamelyest változhat is, hogy ki milyen étrendet visel el, a szervezetünk elég rugalmas, de hiszek benne, hogy ennek megvannak a korlátai.


Nem muszáj déligyümölcsöt enni 811-ben sem, a mirelit gyümölcsök is jók és datolya helyett mazsolát is lehet enni, de pl. alma is egész évben van (nem egyformán értékes formában, de mégis).


A sok banánt a kálium miatt nem szokták ajánlani, úgy tudom, plusz azért akinek nem nagy a kalóriakerete, az nem tömheti meg 20 banánnal... Az egyoldalú táplálkozás az embernél nem szokott jól működni.


De napi egypár banán, az jónak tűnik, ha azért sok változatos étel van még mellette s az adott ember jól érzi magát így. Az ökolábnyomot növeli a messziről hozott nagy mennyiségű étel, persze ez nem mindenkinek fontos.

2017. szept. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Engem is érdekelne, hogy az 5-ös válaszoló honnan tudja/vette, hogy a nagymértékű banánfogyasztás ennyire megterheli a hasnyálmirigyet.


Elfogadom ha tényleg így van, csak hadd lássak már rá valami tanulmányt vagy bizonyítékot.


Hanonymus, kipróbáltam a szedres banánturmixot... és ez valami leírhatatlanul finom *-*


És ezért is érdekelne, hogy miért káros a banán, mert ma reggelire megettem 10 db-ot közel fél kg szederrel a turmixban.


De amúgy most eltelt 5 nap, úgy hogy nem ettem banánnt egyáltalán

2017. szept. 24. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!