Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt olyan aki néhány év...

Van itt olyan aki néhány év vegetárianizmus után visszatért a rendes húevéshez?

Figyelt kérdés
Én már két éve nem eszek húst. Az utóbbi időben néha megkívánom szívesen ennék. Ha visszaállnék rá történne valami változás a suervezetemmel? Híznék? Fogynék? Izmosodnék?
2017. okt. 2. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Én egy évig nem ettem húst, de tejterméket és tojást igen. Visszaálláskor nem történt semmi, csak annyi, hogy először szokatlan volt, és jobban elteltem. Én fokozatosan álltam vissza, eleinte csak csirkehús, meg magas hústartalmú virsli, aztán jött a többi. Én belsőséget soha nem ettem, pl. májat, velőt, ilyesmit.
2017. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én alapból is régen is csak csirkehúst ettem mást nem nagyon. És az a baj hogy most a húst nem zöldséggel meg gyümölccsel pótolom hanem cukros pékárukkal főképp és tudom hogy ez így nem egészséges hiánybetegségeim is vannak. Ezért érdekelne ha most leállnék a péksütikkel és helyettük húst ennék újra akkor híznék vagy fogynék-e...
2017. okt. 2. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem a húst kívánod hanem a tápanyagot. Vegának lenni nem lehet úgy hogy a hús helyett vacakokat eszel. Nem lesz semmi bajod ha visszaállsz, de ha akarsz még adni neki egy esélyt, javaslom a frissen facsart zöldség-gyümölcs leveket naponta a tápanyag miatt, salátákat, jó kis rántott sajtot rizzsel, gombapörköltet nokedlivel éb persze babot, borsót, lencsét minden mennyiségben. Helyre lehet hozni a hiány problémákat hús nélkül is.
2017. okt. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
én két év után álltam vissza, semmi nem történt még csak nem is fokozatosan csináltam.
2017. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

8 év után álltam vissza, olyan évi néhány alkalomra, ez nekem ideális.

Se az elhagyáskor, se a visszatéréskor nem történt semmi. OK, az átálláskor lelki megkönnyebbülés lett, hogy nem kell minden héten húst ennem, de fizikailag semmit nem tapasztaltam. Sok vega mondja, hogy jobban érzi magát hús nélkül, nálam ilyen nem volt.

Vegaként pont ugyanúgy híztam, mint hússal, ebben nincs semmi különös, főleg, hogy soha életemben nem ettem napi szinten húst, nem volt meghatározó.

Az izmosodáshoz kalóriatöbblet és edzés is kell, a húsnak semmi köze hozzá. A fehérjebevitelnek igen, de az nagyon könnyen megoldható hús nélkül is.

2017. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

No igen, péksüti helyett hús, ez azért egészen más... De így sem egyértelmű, mi történne a makróiddal.

S csatlakozom ahhoz a véleményhez, hogy ehhez nem kell hús. Ehetsz más értelmes ételt is péksüti helyett. Nekem még a kenyérpótlékom is fehérjedús cucc, igen kevés szénhidráttal (ami a többségnek nem fontos, de nekem jobb így), pedig teljesen jól tudom használni kenyérnek. Ha én kenyérfélére vagy sütire vágyom, akkor ezen nem segít a hús, teljesen más étel. Ha egyszerűen éhes vagy és csak húst vagy péksütit tudsz választani, az más, de nehezen tudom elképzelni, hogy ne legyen normális vega opciód.

2017. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem elhatározásból lettem vega, hanem egy súlyos betegségem úgy kezdődött, hogy elsőként a hústól undorodtam meg, ezért könnyű volt elhagyni.

Abból a betegségemből felgyógyultam, viszont a húsundorom megmaradt, ami nagyon nagy probléma, mert inzulinnal kezelt cukros vagyok és gyakorlatilag csak húst ehetnék büntetlenül.

A péksütik a legrosszabb választás neked a hús helyett!

Azért vagy állandóan éhes, mert éhezteted a sejtjeidet és a CH, amivel teletömöd a gyomrod, ideig-óráig becsapják az agyadat.

Kaptál itt jó tanácsot, hogy mivel tudod a húst kiváltani, mert azért az figyelemreméltó, hogy egyes komoly betegségben szenvedők először a húst hagyják el önként és ez nem lehet véletlen!

2017. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Én elősször fogadásból próváltam ki a 100% vega étrendet, 3 hónapra, de annyit javult az emésztésem, közérzetem, erőnlétem, hogy 1.5 évig úgymaradtam... aztán úgy döntöttem mikor párom lett, hogy közös házhoz a hitelhez spórolásra minden pénzemet mozgósítom, így visszatértem anyám, zsíros tocsogós húsételeihez...

10kg feljött egy év alatt, sokkal rosszabb lett a közérzetem, depresszió, nehezemre esett újra mozogni... amint tudtam visszatértem a vega kosztra.

2017. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy sok esetben, ha a friss vega leküzdhetetlenűl kívánja a cukrot, az króm hiány, próbálkozz valami króm tartalmú étrendkiegészítővel.
2017. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!