Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Válaszolnátok néhány kérdésre egy egyetemistának, akinek tanulmányt kell írnia?

Figyelt kérdés

Én a pszichológián vagyok és második félévre írni kell egy tanulmányt azzal a címmel, hogy "Az emberek közötti apró széthúzó erők" Ennek a tanulmánynak azt az alcímet választottam,hogy" Ő eszik húst- ő nem eszik"

Nos, én azért választottam ezt a témát, mert mint lehet látni egy alapvető életmód és gondolkodásmódbeli különbség erőteljes passzív agressziót képes kiváltani és ezzel taszít el embert és embert egymástól. Pedig milyen kicsinyke dolognak tűnik... ő eszik húst, ő nem eszik (ugye innen jön a cím is).

Nagyon belelendültem a témába és mivel, a bölcsészkaron vagyunk,ami tele van mindenféle életművésszel, hippivel, kalandorral, íróval ,költővel stb. akiknek legnagyobb részük vegetáriánus, megértettem, hogy a húsmentes életmód mögött egy szilárd és meg kell vallani példamutató erkölcsi háttér áll. Sőt! a vegetáriánusok között felfedezhető pszichológiai és fizikai egyezés is igencsak érdekes téma. Eddig az évfolyamomban és a környezetemben 100 vegetáriánust kérdeztem és figyeltem meg és eddig is érdekes adatokra tettem szert, írok példákat:

100 vegetáriánusból...

- 98 domináló jobb agyféltekés

- 97 kitűnő művészi tehetséggel van megáldva, főleg a színjátszás, írás és a fényképészet területén . A legsokkolóbb,hogy 100-ból 81(!) szép énekhanggal büszkélkedhet.

- 99 a Helen Fisher által felépített séma szerint elsődlegesen vagy másodlagosan a Tárgyaló típusba tartozik.

- A 74 vegetáriánus nőből 72 az átlagnál több ösztrogént kapott magzati korában, ezért jellemző külsejükre a nagy szem és a homokóra alkat.

- 82 extravagáns, különleges, nem hétköznapi stílusú ember.(tetoválás, hippi-art-vintage stílus, stb.)

- A 26 vegetáriánus férfi közül 17-nek raszta haja van.

- 86 boldognak tartja magát

- 97 sokkal több és érzékenyebb fájdalom receptorral rendelkezik,mint a húsevők. Ez azt jelenti, hogyha látják hogy valakinek rávágnak a ujjára egy kalapáccsal szinte ők is "érzik" a fájdalmat. Ezért...

- 99 nem volt hajlandó agyonnyomni a hangyát,amit eléjük raktam még külön kérésre és nógatásra sem.

- 81 a Helen Fisher által kidolgozott séma alapján elsődlegesen vagy másodlagosan a Felfedező típusba sorolható, azaz 81 vegetáriánusnak magasabb a dopamin szintje az átlagnál ->

- 81 imád utazni, keresi az új és ismeretlen helyzeteket, emellett mozgékony,sportos,bulizós, optimista és vidám alaptermészetű.

- 95 kamaszkorában lett vegetáriánus, 2 születése óta és 3 felnőtt korában.

- 59 INFJ - azaz 59 saját problémájaként éli meg a globális vagy társadalmi gondokat

- 48 undorodik a hús szagától, 70 képtelen lenne arra hogy megérintse a nyers húst, 11 nem tudna együtt élni egy nem vegetáriánussal

- 76 érzelmileg nem stabil, 68-nak van valamilyen káros szokása (cigi, pia, weed)

- 87 rendszeresen sportol

- 47 rendelkezik valamilyen érdekes hobbival

- 93 keresztény, közülük 2 hívő van . 93-ból 79 viszont hisz a reinkarnációban, a Sorsban, 82 gyűlöli az egyházat

- 2 ateista

- 5 hindu, buddha hivatalosan is!

- 96 koránál érettebb és bölcsebb

- 41 diszkalkuáliás

- 78 introvertáltak, 22 extrovertált

- A vegetáriánus nők átlagmagassága 169 cm, a férfiaké 184 cm

- 12-nek alacsony a vérnyomása, 1-nek magas , és 87-nek teljesen normális

- Nincs túlsúlyok közöttük(!)

És a végére... 100-ból 100 nagyon jó ember és örülök ,hogy megismertem őket!


Ha végigolvastad akkor látod,hogy sok érdekesség van... és még többre szeretnék fényt deríteni és kérlek segítsetek!

Ez a teszt igen érdekes és hasznos ,kérlek töltsétek ki és írjátok le az eredményt! Sok esetben szükség van helyreigazításra ,mert félreérthető néhány tény és tulajdonság.

[link]


Kérnék egy kort, egy súlyt, egy magasságot, életcélt, példaképet és hogy vega vagy esetleg húsevő vagy,de bármilyen más adatnak is örülök :)


Köszönöm szépen!



2011. dec. 29. 17:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
100%

ENFJ

21 éves 60kg 153cm húsevo

életcél? hát nem is tudom. család és hogy a szakmámban dolgozhassak

Én nem szoktam elítélni azokat az embereket akik másként gondolkoznak. Sem a vegákat sem másokat. Csak azokat akik úgy gondolkoznak h csak az a jó amit ok csinálnak és mindenki más rossz ember. Az én alapelvem hogy elobb kérdezz aztán uss.

2011. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
100%

ESFP

35 éves nő vagyok 60 Kg, 164 cm.Húsevő vagyok, de kevés húst eszek, mert jobban szeretem a tészta féléket. Viszont imádom a halat. Életcélom a kislányom felnevelése abban a szellemben amit én tanultam édesanyámtól. Példaképem az Édesanyám. Imádom a családomat értük élek. Nagyon szeretek sütni-főzni és állítólag tudok is! :)

2011. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
100%

INFP

23 éves nő vagyok. 164 cm, 59 kg

húsevő vagyok

példakép: nagypapám

Életcélom: jobbá tenni a környezetemet, segíteni másoknak, valami pluszt adni.

Szeretek olvasni, rajzolni, festeni (több pályázatot is megnyertem már, ill. bejutott jó pár képem kiállításokra), gitározni, zongorázni, hímezni, fonni, szőni, kötni, sakkozni.

Érdekelnek a különböző vallások, s egyiket sem tartom jobbnak a másiknál. Vallásos vagyok, de egyik egyházhoz sem tartozom. Hiszek a reinkarnációban. Hiszek abban, hogy mindenkinek van egy életcélja, amit meg kell oldania, s ezért bizonyos helyzetekbe kerül, viszont a megoldás rajta múlik. Tehát van sors, de tudjuk irányítani, felülkerekedhetünk rajta.

Plusz érdekességképp hozzáteszem, hogy a szüleimet mindig azzal nyúzták az óvónők, tanárok, hogy "koravén" vagyok. S valóban, sok játék, amiket a kortársaim szerettek, engem már nem érdekelt. Most is a legjobb barátaim tőlem 10-15 évvel idősebbek.

Röviden ennyi.

2011. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:

22L, 168 cm, 55 kiló (jelenleg 47, de ez betegség miatt, így átmeneti állapot).

Életcél: (diploma), költözés, de a legfőbb, h végre úgy éljem az életem, ahogy NEKEM tetszik.

Szeretem a húst, nagyon is, de a zöldet, gyümit sem vetem meg.

A kitöltött teszt szerint INFP-vagyok.


Vérnyomásom 120/80 körüli, laborértékeim rendben, semmi belszervi problémám nincs.

2011. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 anonim ***** válasza:
ESTJ,nő,49 éves,nem vagyok valódi vegatáriánus,de a párom az,és mivel nem főzök kétfelé,én sem eszem húst,de nem is kifejezetten szeretem.Néha (pld most karácsonykor) főztem magamnak külön csirkemellet,de előzőleg több,mint egy évvel ezelőtt.67 kg vagyok,161 cm magas.Példaképem nem konkrét személy,hanem olyasvalaki,aki türelmes,okos,szerény és optimista egyszerre.Életcélom?? Értelmes célokért dolgozni,és örülni a sikereknek.
2011. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 anonim ***** válasza:

17/L 170 cm,58 kiló, INFP

Nem vagyok vegetariánus,de érdeklődöm iránta. Mondjuk úgy hogy ha nekem kellene leölnöm azt az állatot,vígan mennék át répazabáló módba :D Főleg mivel jobban is szeretem a zöldségeket,gyümölcsöket,magvakat és tejtermékeket mint a húst.


Példakép: az apukám és egy pszichológus ismerősöm. Nagyon eltérnek egymástól,de mindkettőt nagyon tisztelem és szeretnék valami olyasmi felnőtt lenni,akiben megvan mindkettejükből egy kis darabka.


Életcél: szeretnék valamilyen úton-módon segíteni az embereknek,főleg a gyerekeknek mert rengeteget látok akiket az életét tönkreteszik a szülei. Ők egyáltalán nem hibásak semmiért és mégis szenvednek. Továbbá szeretnék még utazni,szívesen bejárnék mindenféle országot. Esetleg össze is kötném a kettőt :)


Egyébként mikor olvastam ezeket az érdekességeket amiket gyűjtöttél,nagyon elcsodálkoztam mert sok dologban magamra ismertem :D

Sok sikert a tanulmányodhoz! ^^

2011. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 anonim ***** válasza:
100%

19 éves nő vagyok , 177 cm, 61 kg

14 éves korom óta egy falat állatot nem ettem! :)

A teszt szerint ISFP vagyok és ennek örülök!

Szeretem az állatokat és elszántan védem őket... álszentség lenne, ha megenném őket eközben...

Példaképeim természetesen csakis nagy vegetáriánusok: Gandhi, John Lennon, Bob Marley, Brad Pitt, a Coldplay énekese... őket nagyon imádom!

Az életcélom, szebbé tenni a világot és megmutatni az embereknek ,hogy milyen elvakultak és manipulálhatóak. Azt akarom, hogy senki ne szenvedjen!

Én énekel, fotózok, ruhákat tervezek, néha modellkedek...elvagyok :)

Hajrá vegák! :)

2011. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:

14 éves fiú vagyok.

171 cm 58kg.

vegetáriánus vagyok. INFP elvileg.

gitározok, gyúrok, és zsonglőrködök. szeretek south parkot nézni.

példakép: Billie Joe (greenday) és Simon Baker

pszichológus szeretnék majd lenni:)

(undorodok a hústól. előbb ennék sz.rt mint bármilyen húst)

2011. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 anonim válasza:

13 éves fiú vagyok, 174 cm, 65kg, nem vagyok vegetáriánus. A teszt szerint INTJ vagyok. Életcélom a diploma (ha lehet, egynél több), tárgyalóképes angol illetve német nyelvtudás, és valami olyat alkotni, amiből a világnak nagy haszna van. Példaképnek Bob Marleyt említeném meg.

Szeretem a húst, igazából bármit megeszek amit látok (kivételt képez a brokkoli, a karalábé, a cékla, a zöldbab, a karfiol és a tök).


Egyszer szeretnék megtanulni tangóharmonikázni vagy szaxofonon játszani. Az iskolában (jelenleg 7.-es vagyok) hat éven át kitűnő tanuló voltam, de komolyabb erőfeszítéseket nem tettem eziránt (nagyon gyorsan tanulok, viszont felejtek is (például a verseket tanulni mindig is utáltam, oké, hogy szép, meg büszkék vagyunk rá, de nem érzem, hogy kelleni fog ez nekem, pláne, hogy külföldön sokkal jobban megfizetnek valakit.)) Könyvet olvasni nagyon nem szeretek... (Kötelező olvasmányokkal nagyon nagy gondban vagyok) engem valamiért nem köt le az olvasás, nem tudok végigolvasni 5 oldalt úgy, hogy ne unjam meg... Szeretem az absztrakt képeket és a nonfiguratív mintákat. Ha bármi kérdésed van, tedd fel nyugodtan :)

2011. dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 bumbi02 ***** válasza:
100%

ESTJ

18 éves

fiú

Eszik húst (leginkább csak oylasmit eszek ha tehetem amiben van hús, de szeretem főzelékeket, és szinte összes gyümölcsöt)

75kg 178cm

Gitározom 4 éve

128as IQ

Szeretek főzni - nem csak hobbi szinten, hanem munkaszinten is-

ateista vagyok

én se nyomnám agyon a hangyát (kísérlet érdekébe ne öljünk állatokat, meg amúgy se nagyon)

Életcél: jól menő étterem, amiből kényelmesen hitelek nélkül saját lakásban és saját kocsival élni tudok egy szép családdal

példaképem nincs .

érzelmileg stabil vagyok

nincs káros szenvedélyem (nem iszok szinte semmilyen alkoholt - max 1 évben 1x vagy 2x , nem dohányzom, drogozni meg pláne)

és boldognak tartom magam:)

2011. dec. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!