Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit egyek? Mit szoktatok enni...

Mit egyek? Mit szoktatok enni vegetáriánusok ami egyszerű és tápanyagban gazdag?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy 2 éve nem eszem 'húst',viszont tonhalat és lazavot fogyasztottam végig(tudom ez nem vega). Így általában az ételeim abból álltak,hogy zöldség + tonhal vagy lazav+zizs. Azért ezeket ettem,mert nem igényelt semmi sütést.Felvágtam a zöldséget bele a hal és tádá. Viszont lassan 3 hónapja halakat sem fogyasztok ,de elképzelésem sincs hogy mit egyek. Elég vacak módon étkezem,mert kb semmit nem kíváon úgyhogy a boltban megveszek egy chipset vagy csokit azt megeszem,elkávézom pár szem kekszel és kb ennyi a táplálékom.Persze vannak normálisabb napok is akkor zabot eszem,rizset meg esetleg zöldségeket. Szerintem a szervezetem sincs valami jól,mert mindenféle betegségem van.

Az a lényeg,hogy olyan étel kell ami elkészül max 10-20 perc alatt,legjobb az ha egyáltalán nem igényel sütést,főzést. Előre is köszönöm!


2017. okt. 18. 13:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

No igen, én is váltottam úgy életmódot, hogy az elején nem tudtam, mit egyek... Belejössz majd :)


Rengeteg remek vega, vegán blog van (csak mert akár sosem akarsz vegán lenni, még találhatsz benne jókat, én is találok s én vega sem vagyok, csak szinte sosem eszem húst).


A tojásról, tejtermékekről nem írtál, azokkal mi a helyzet? Kicsit kiegyensúlyozatlan csak kásákon, némi zöldségen és csokin élni... Elegendő fehérje is kell s persze rengeteg fontos mikrotápanyag van. A tojás roppant tápanyagdús, a szükséges tápanyagok nagy részének bevitelében segít, laktató és percek alatt elkészíthető.

A boltban vehetsz egy darab sajtot is, ha nem tudsz épp főzni. Az olajos magvakat is ajánlom, jó kis kiegészítés, bár sokunknak nem tud étkezést jelenteni.


Ha kenyérféléket, sós sütiket készítesz, az ugyan nem gyors, de utána napokig eheted, kényelmes. S persze venni is lehet ilyesmit, de én a sajátot preferálom, pláne, hogy szálkásítok és a szénhidrátbombák nem férnek bele sehogysem s tojásban és szezámban gazdag zsemléket sütök, aminek a makrói sokkal alkalmasabbak számomra. De a legtöbb vega szereti a szénhidrátbombákat, azoknak a gabonák is teljesen jók. A gabona hüvelyesekkel komplettálható jól, de ha nem akarsz vegán lenni s eszel sok állati fehérjét, akkor ezzel akár ne is törődj.


Ha nem vagy jól, akkor mindenképpen vizsgáldmeg s módosítsd az étrendedet, én utána is olvasnék a helyes táplálkozásnak (pontosabban alapinfóknak, mert hogy mi a jó étrend, arról az embereknek gyökeresen eltérő véleménye van, kevesen tudják, hogy erre nincs egyetlen válasz, mások vagyunk).


Tehát: mennyit és mit eszel, mi ad fehérjét s mennyire akarsz szénhidrátosan enni? A hal+zöldség erősen szénhidrátszegénynek tűnik, de a jelenlegi szénhidrát szénhidráttal, nyilván kihagytál bizonyos elemeket. Infót kérek még, ha lehet.

2017. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a lazav? :)

csicseri konzerv, bab konzerv, üveges zöldborsó, hummusz, dió, mogyoró, mandula, pirított szójabab, lencse konzerv, savanyúságok, gabonakolbászok

Ezek mind olyan termékek, mint a csoki meg a csipsz: kibontod és már eheted is. :)

2017. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Mansour ***** válasza:
Tofu, főtt bab, csicseriborsó vagy zöldborsó konzerv, olajos magvak, sajtok (vagy tejterméket sem eszel?), olajbogyó, főtt tészták. De igazán nem tart sokáig megfőzni egy adag babot, felesborsót, krumplit sem...
2017. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!! :)

Tejet iszom a kávémba teszek mindig sima tejet,tehát nem növényi mert annak nem tetszik az íze sajnos.

Szinte minden reggel azzal indítok ,hogy megeszek egy dörmi piskótát és iszom mellé kávét. 12 körül megiszok még egy kávét mellé vagy zabot eszem vagy korpovit kekszet. 2 körül már érzem,hogy éhes vagyok úgyhogy ilyenkor jön el a kritikus időpont amikor elmegyek botlba és általában zacskó chipset vagy ilyen chripsy mogyorót veszek,mellé vagy kinder csoki vagy milka , néha egy teljes kiörléső zsemlét bele zöldségek. Néha rizset 100gramm magában vagy teszek bele ananászt vagy zöldségeket teszek bele. 3-4 körül megint kávézom. Azután attól függ mi volt a 2 órás ebédem,ha csoki, chips akkor vagy zabot eszem vacsorára vagy szenvdicset,ha fordítva tehát ebédem rizs volt akkor ilyenkor vacsira pótolom a kimaradt chipset. Ritkán keverek a zabba fehérjeport amikor eszembe jut,hogy kb semmi fehérje nincs a táplálékomban. Ennyi az étkezésem,ebből áll folyamatosan ezek kombináció.

Évekig nem ettem egyébként kenyérfélét csak azóta kezdtem el mióta halat sem eszem.

Kimutatták,hogy PCOS beteg vagyok,fél évig az egész fejemen rengeteg pattanás stb volt,nem menstruáltam akkoriban volt ,hogy semmi ch-t nem fogyasztottam kb max 20-30g. Amikor halat ettem nyers zöldséggel,max egy alma ,fehérjeporos kávé,mellette sport. Nem vagoyk elhízva egyébként úgyhogy passz miért alakult ki ez a betegség. De ezenkívül is vannak ilyen-olyan gondjaim egészség terén. A vegaságom előtt meg állandóan rizset ettem csirkemellel mert kondiztam . Szóval nálam nem ritkaság ez a monoton étkezés,hogy mindig ugyanazt.

Tojással nincs bajom,de soha nem eszem.

Ma végül egy szendvicset csináltam,szóval ez volt az ebédem a reggeli dörmi után.

2017. okt. 18. 14:27
 5/23 Mansour ***** válasza:
90%

Hát ez elég egyoldalú táplálkozás. A teljes kiőrlésű zsemle zöldséggel még rendben van, de kellene mellé fehérje és zsír is (sajt, tojás, tofu, csicseriborsó, dió, mogyoró, lenmag). A rizshez is mehetnek ugyanezek a fehérjeforrások, és még olívaolaj, olajbogyó. Kellene még hagymát és fokhagymát is enni, nyersen szendvicsbe, vagy zöldségekkel együtt párolva mondjuk rizs, vagy teljes kiőrlésű tészta mellé. Érdemes hetente legalább egyszer zöld színű zöldséget is enni (spenót, brokkoli), ezeket 10-15 perc alatt el lehet készíteni. Ja, és még kefír, joghurt.

A chips + csoki néha belefér, de rendszeresen nagyon nem jó!

2017. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Mi van a gyümölcsökkel? Persze hogy beteg vagy ha nincs vitaminbevétel, minél több gyümölcsöt eszel, annál magasabb az antioxidáns szinted. Ha alacsony az antioxidáns szint, akkor az immunrendszer is gyenge!

Csokit meg kekszet inkább cseréld le gyümölcsre.

Most van a finom szőlő meg szilva szezon, jön a tél lassan, vele együtt a citrusok, ananász, datolya, datolyaszilva, csupa finomság. És még csak sütés főzést sem igényelnek.

2017. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én ugyan már régóta vega vagyok és nem az alapreceptjeimet kell összeválogatnom, de mostanában innen bővítem a repertoáromat: [link] Szerintem finomak.
2017. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Igaz, hogy technikailag azt tekintik vegetáriánusnak aki nem eszik húst, de szerintem te akkor sem vagy vegetáriánus ha mostantól nem eszel halat sem. Miért? Mert a vegetáriánus szóban benne van a vegetáció, a növényzet. Egy vegetáriánus növény evő, de te nem vagy az. Sőt, még ha ennél is néha húst, akkor is egyoldalú és beteges lenne a táplálkozásod, de gondolom ezt te is tudod.


Nem tudom, miért utasítod el a főtt kaját, meg azt a magadra szánt időt, hogy főzz. Vega kajákat könnyen, gyorsan el lehet készíteni, nem igényelnek nagy főzést, mert nem kell átsülniük,főniük, mint a húsoknak.


De hogy hasznos választ is tudjak adni neked, én a következő "gyors kajákat" ajánlom.

Édesség és kávé helyett reggel és nap közben: frissen facsart zöldség és gyümölcs levek, smoothie-k. Reggel csinálhatsz dupla adagot és vidd el munkába. Mellé egyél gyümölcsöt és magvakat.

Ki fog tisztulni a bőröd, a koffein elvonás maximum 2-3 nap, addig fájni fog a fejed és kába leszel, de utána egyáltalán nem hiányzik. A gyümölcs cukor segíteni fog abban, hogy lemondj a csokiról, és mivel a vitamin háztartásod drasztikusan javulni fog, egy pár nap után kevésbé leszel éhes. Ha érdekel, privátban írok recepteket, felesleges nem koptatnám a billentyűket, de annyi a lényeg hogy ha zöldség levet is készítesz, akkor annak a háromnegyede legyen alma vagy répa vagy e kettő ötvözete. Így nem lesz fura íze vörös káposztának, sepnótnak, szárzellernek stb. De a vitamint úgy viszed be, hogy egy édes, krémes italt fogyasztasz.


Szendvicseket teljes kiőrlésű kenyérből, pitából lehet hummusszal, padlizsán krémmel, bab pástétommal, körözöttel, túrókrémmmel, sajttal stb és bele zöldségek, saláták.


Persze jó lenne főtt kaja legalább néha egy leves, főzelék, vagy rizzsel finom zöldséges szószok....


Ilyen táplálkozással helyre tudod hozni az a sok bűnt amit a tested ellen elkövettél és nem is nehéz tartani. Kitisztul majd a bőröd és tele leszel energiával. Ha már csak napi egy-két zöldség-gyümölcs italt bekalkulálsz, már drasztikusan javítod az esélyeidet arra hogy ne legyél komolyabban beteg.

2017. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Csak én lepődök meg azon, hogy azokat a válaszokat lepontozzák amikben nyers gyümölcs és zöldség evésre biztatják a kérdezőt?
2017. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Na azért erős túlzás,hogy nem eszem zöldséget. Igen mióta nem eszem halat 3 hónapja tényleg sokkal kevesebb zöldésget eszem,napi 1 paradicsom egy paprika max pár levél spenót. Ez amit vagy a rizsembe vagy a szendvicsembe teszek,mellé vagy akárhogy. Viszont amikor a halat is ettem akkor írtam hogy hal meg zöldség, az úgy nézett ki,hogy egy nagyon nagy tálat megfogtam és tele pakoltam zöldségekkel és rá egy konzerv tonhal,vagy a lazac. Az a tál simán volt egy kiló, egy egész kígyóuborka,egy paprika,két paradicsom,lila hagyma,spenót és egy zacskó bolti sparos salátakeverék. Ezt másfél évig fogyasztottam.Volt hogy cukkinit vágtam fel spirálban és arra a hal stb. Szóval azért elmondható,hogy rengeteg zödlséget ettem.

De hasznos volt a kommented így nagyon szépen köszönöm! :)

2017. okt. 18. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!