Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit egyek? Mit szoktatok enni...

Mit egyek? Mit szoktatok enni vegetáriánusok ami egyszerű és tápanyagban gazdag?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy 2 éve nem eszem 'húst',viszont tonhalat és lazavot fogyasztottam végig(tudom ez nem vega). Így általában az ételeim abból álltak,hogy zöldség + tonhal vagy lazav+zizs. Azért ezeket ettem,mert nem igényelt semmi sütést.Felvágtam a zöldséget bele a hal és tádá. Viszont lassan 3 hónapja halakat sem fogyasztok ,de elképzelésem sincs hogy mit egyek. Elég vacak módon étkezem,mert kb semmit nem kíváon úgyhogy a boltban megveszek egy chipset vagy csokit azt megeszem,elkávézom pár szem kekszel és kb ennyi a táplálékom.Persze vannak normálisabb napok is akkor zabot eszem,rizset meg esetleg zöldségeket. Szerintem a szervezetem sincs valami jól,mert mindenféle betegségem van.

Az a lényeg,hogy olyan étel kell ami elkészül max 10-20 perc alatt,legjobb az ha egyáltalán nem igényel sütést,főzést. Előre is köszönöm!


2017. okt. 18. 13:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

Napi 1 paradicsom? Én a ketogén diétám miatt kvázi leszoktam a zöldségekről, de azért nem ennyire... A helyedben több zöldséget ennék. A gyümölcs opcionális, de egy kevés nekem is szimpatikus. A sok gyümölcs nem mindenkinek jó, rossz az összetétele s ha valaki azzal tömi tele magát fehérjésebb ételek helyett, az nem jó. Mivel te eleve hanyagolod a fehérjét, inkább arra fókuszálj. Az ételeid elég hervasztóak, ilyen nasi, olyan nem tudom, mi... Ha nem akarsz tojást és tejterméket enni, akkor használd a jó kis vegán kombókat, amik rendes ételek s határozottan tartalmasak. Gabona zöldséggel vagy hüvelyesekkel, némi olajos mag, valami efféle jobb alapot ad, nem kapkodhatsz folyton valami nasihoz és amikor nem az, akkor zab... Legyen jó fehérjeforrásod.

Sokaknak nagyon könnyű szénhidrátokat enni és elhanyagolni a normális étkezést, de az egészségedről van szó. Fura, hogy 3 hónap alatt sem változtattál.


Érdekes vélemények vannak itt. Nekem pont a zöldségételek a macerásak, a halételek (már az az egy, amit én ismerek :D) gyorsak, akár pár perc elég rájuk. Túl kényelmes az állati fehérjékkel az élet... Természetesen vannak gyorsan készíthető zöldségek és lassan készíthető húsok is. Éljenek a mirelitek és a száraz hüvelyesek, olajos magvak, rizs, köles... De 1 órát melózni, hogy egy vegyes zöldséges ételem legyen, amiből egy kilóval sem lakom jól, de sokkal apróbb, mert mondjuk serpenyős... Csinálom néha, mert finom s azért hasznos, de megértem, akinek ez nem éri meg.

2017. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézegess nyersvegán recepteket is, azok egyáltalán nem igényelnek főzést (de lehet, hogy speckóbb dolgokat igényelnek néha)
2017. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Pl smoothie-k...

De nem szívesen adok tanácsot, mert a válaszaidat olvasva, te NEM vega vagy, hanem KOMOLY evészavarban szenvedsz...


Kedvencem, turmixgép, bele 4banán, 2dl kókusztej, 1 marék kókuszreszelék, 50gramm zabpehely, 30gramm lenmagpehely, 1 marék natur hántolt tökmag, 1 kiskanál chia mag, 200gramm eper, 200gramm szeder(fagyasztott) összeturmix, aztán a végén szórok bele egy-két marék extrudált kukoricapelyhet..

Tápláló-finom és bazinagy adag.

Esetleg még spenótleveleket is lehet bele tenni, az ízén nem ront.

2017. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom szó nélkül hagyni, bocsi. Szóval az nem vega aki nem eszik húst? Csak az a vega aki nem csak nem eszik húst,hanem nagyon tudatosan és egészsgéesen táplálkozik?. Értem,értem ,de én nem azért nem eszem húst mert jaj káros meg szegény pipi ,egyszerűen soha nem szerettem igazán és gusztustalan és nem kívánom ennyi.De Felőlem akkor nevezzetek húsevőnek ,ha úgy tetszik :D
2017. okt. 20. 20:28
 15/23 anonim ***** válasza:
68%
Nam arra céloztam, hogy azért nem vagy vega, mert egészségtelenül táplálkozol, pusztán a leírásaid alapján te azért nem eszel húst, mert épp ez a tetőfoka az evészavarodnak...
2017. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11%
Mint írtam: a vega az növényevő (vegetáció=növényzet) attól, hogy nem eszel húst, még nem leszel növényevő, ha növényt sem eszel. Te egyszerűen evés zavaros vagy. Amin nem ártana javítanod, ha egy kicsit is érdekel az egészséged. És vegaként azt mondom, hogy inkább egyél húst salátával mint hogy így élj.
2017. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Ha lusti vagy főzni rendelj kaját, pl a teletálnál van vega és vegán opció is, és akkor letudtál napi 1 normális főttételes étkezést.
2017. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

De még egyszer elmondom én nem tudok húst enni,mert udndorítónak tartom,hányingerem van tőle <-- (arra a tippre írtam,hogy egyek húst zöldséggel)

Az ételrendelés ugyan jó ötlet,de valamiért nem tudom megenni azt az ételt amiről nem tudom,hogyan készült,mit csináltak a konyhában :S igen ezért inkább eszem chipset,csokit sokkal higénikusabb xd De köszönöm a sok véleményt és tanácsot már a fejemben összeállt egy egészségesebb értkezés ami nem is igényel nagy munkát.

Most otthon vagyok és elég jó kajákat eszem,mert főzznek rám xd lencsefasírt,sütőtök krémleves ilyesmi :D

2017. okt. 21. 22:03
 19/23 anonim ***** válasza:
Erről orvossal beszéltél már? Az is elég, ha a háziorvosodnak elmondod, ő majd elirányít a megfelelő szakemberhez.
2017. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó, szerintem a kérdezőnek nincs étkezési zavara. Nekem van pár barátnőm, akiknek az van, vagy volt, az ennél teljesen másabb. Szerintem itt a lustaság a fő probléma. Havonta egyszer nálam is megesik, hogy nincs kedvem, sem erőm a tofut meg a szejtánt sütögetni, akkor jól lakok egy zacskó chipsszel. De kérdező, ez már tényleg nagyon nem egészséges:( Szerintem ne várd meg, amíg tönkremegy az emésztőrendszered, tapasztalatból beszélek, most itt vagyok 19 évesen refluxszal, mint egy öregasszony. Jóllehet most elégnek érzed, de a dörmi, meg a nyalánkságok csak elnyomják a gyomrod. Nem hiába nem engedik a szülők a kisebb gyerekeiknek, hogy normális étkezés előtt ilyeneket egyenek.

Amúgy a rendeléstől a félelmedet megértem, engem is értek már kellemetlen meglepetések, de ha pl budapesti vagy, van egy csomó vega/vegán étterem, ahol ki is szállítanak, és egy ilyen kisebb, magánétteremben sokkal sokkal jobban figyelnek a higiéniára!:) Mindenesetre tényleg cseréld le mondjuk a dörmit valami magos kására pl, az ebédedet, ha hiányzik a chips, a nyers répa tökéletesen visszaadja az állagát, satöbbi. Meg szerintem a kávét is csökkentsd, a jelenlegi étrended mellett főleg

2017. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!