Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit egyek? Mit szoktatok enni...

Mit egyek? Mit szoktatok enni vegetáriánusok ami egyszerű és tápanyagban gazdag?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy 2 éve nem eszem 'húst',viszont tonhalat és lazavot fogyasztottam végig(tudom ez nem vega). Így általában az ételeim abból álltak,hogy zöldség + tonhal vagy lazav+zizs. Azért ezeket ettem,mert nem igényelt semmi sütést.Felvágtam a zöldséget bele a hal és tádá. Viszont lassan 3 hónapja halakat sem fogyasztok ,de elképzelésem sincs hogy mit egyek. Elég vacak módon étkezem,mert kb semmit nem kíváon úgyhogy a boltban megveszek egy chipset vagy csokit azt megeszem,elkávézom pár szem kekszel és kb ennyi a táplálékom.Persze vannak normálisabb napok is akkor zabot eszem,rizset meg esetleg zöldségeket. Szerintem a szervezetem sincs valami jól,mert mindenféle betegségem van.

Az a lényeg,hogy olyan étel kell ami elkészül max 10-20 perc alatt,legjobb az ha egyáltalán nem igényel sütést,főzést. Előre is köszönöm!


2017. okt. 18. 13:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
A csoki meg a chips higiénikusabb? A csokoládégyárban a csótányok belepotyognak a csoki masszába néha, de nem gond, felőrlődnek benne szépen. Jó étvágyat hozzá. Az egyetlen relatíve higiénikus étel az amit otthon főzöl meg. Vedd meg a kiló kurmplit, hagymát, készíts egy paprikás krumplit az otthonod kényelmében: voilá. Ha még a kenyeret is otthon sütöd, akkor már nyert ügyed van.
2017. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Csak egy egyszerű felsorolása, ami tényleg 0-10 perc munkával kész van:

-Banán. Ugyan úgy megtalálható a bármelyik boltban, egy fokkal jobb, mint a csoki és a chips és én néhány óráig el tudok lenni 3-4 darabbal.

-Humusz. Van A boltban dobozos és abba mártogatva nyers zöldség darabokat vagy pirítóst(bake rolls)

-Azt hiszem a haménak van vegetáriánuspástétoma kis dobozban, mint a májkrémek vagy hasonlóak.

-Reform köret vagy valami hasonló a neve, a zacskós rizseknél szokott lenni és változatosabban van benne Gabona, elkészítése is annyi mint a zacskós rizsé.

-Tojás. Főtt tojásnak vagy rántottának és akkor abba/simán melle zöldségek

-Grillezett sajtok. Pl. Gomolya vagy esetleg mozzarella(ez például pestoval nagyon finom és azt is kapni a boltokban üvegeset). Csak egy pici olajon megpirítod egy serpenyőben mindkét oldalát, köret mellé és kész.

-Sütőtök/krumpli/édesburgonya/cékla ... stb bedobva a sütőbe és kész( krumpli, édesburgonya héjastól, cékla alufóliába csavarva)

-Tofut szokták még lesütni/grillezni serpenyőben kis olajjal. Ízvilágát lehet kicsit változtatni, mert árulnak különböző ízesítésekkel is.


+zabkásába rakj különböző magvakat, mindig mást: mák, chia mag, mandula ... stb

2017. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, néhány tipped ki is fogom próbálni :)

Egyébként azóta egészen jól étkezem, eszek tofut vagy grillezek sajtot. Ez a két fő táplálékom, mellé mindig vágok sok-sok zöldséget és tacos formájában megeszem :D

Ezzel az egy étkezéssel kb egésznap tele a gyomrom,max este éhezem meg, eddig cerbona szeletet ettem ilyenkor vagy kókusztejes joghurtot,de ki fogom próbálni a humuszt mert még azt nem is ettem mondjuk sárgarépával vagy valamivel.

2017. dec. 11. 08:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!