Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel tudnátok meggyőzni a...

Mivel tudnátok meggyőzni a vegánság mellett?

Figyelt kérdés
Bevallom, kipróbáltam, és úgy érzem lenne is bennem egy hajlam, hogy csináljam, de mégsem bírtam hosszútávon. De nem akartam itt feladni, talán csak nem volt ami eléggé motiváljon, ezért kérdezlek titeket, akik évek, esetleg évtizedek óta csináljátok, ti hogy bírjátok? Hogy kezdtétek? Nem hiányzik a hús?
2017. nov. 8. 21:26
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, írtam is hogy nem bírtam hosszútávon.

Ez olyan két hónapot jelentett. Az étrendemet segítséggel állítottam össze, és elviekben működmie kellett volna, nem éreztem gyengébbnek magam, vagy ilyesmi.

Inkább a tudat betegített meg hogy nem ehetek húst. Konkrétan megváltásként éltem meg amikor a két hónap után belekóstóltam egy birkapörköltbe.

Viszont bármennyire jól esett, utána bűnösnek éreztem magam...

2017. nov. 8. 23:42
 2/33 anonim ***** válasza:
37%

Az ize hiányzik!


De a tudat, hogy emiatt több millió állatot ölnek meg.....jó kis motiváció!

2017. nov. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

"De a tudat, hogy emiatt több millió állatot ölnek meg.....jó kis motiváció!"

Igazság szerint ebben épp semmi motivációt nem látok, ez a természet normális rendje, hogy az élőlények táplálékul szolgálnak egymásnak.

2017. nov. 9. 00:58
 4/33 anonim ***** válasza:
38%
Az a helyzet hogy az ember mindenevő. Nem véletlenül. Hosszú távon még ha ezt a vegánok nem is ismerik el a csak növényi táplálék "rendszerhibához" vezet. Értem én hogy mondjuk ha nem vesznek húst (ami egyébként nem igaz, mert halat nagy részben ők is esznek, pedig az is ugyanolyan állat) az ő étkezésük miatt nem öltek le állatokat, de az a helyzet hogy szinte minden amit használunk hordunk stb stb a gyógyszerek amiket szedünk a papír amire írunk szinte minden a természet és az állatok kárára van, ezt nem lehet így kivédeni.
2017. nov. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%

- környezetkímélő

- a létező legegészségesebb étrend

- finom és válrozatos

- szerintem nem a természet rendje az állatok beutális körülmények közötti tartása, úgy hogy sosem látnak napfényt, a csirkék egynaposan való bedarálása, az hogy egy tejelő tehénből a normál mennyiség 5szörösét szipolyozzák ki miközben a borját az ellés után rögtön elveszik majd 1-3 hónap lekötözve tartás után levágják... hogy a malacok egy ketrecben át szoptathatják csak a kicsinyeiket, ami annyira kicsi hogy megfordulni sem tudnak benne, hogy a csirkék egymáson taposnak.

- az sem természetes szerintem hogy az állatokat GMO szóján tartják, hormonokkal, antibiotikumokkal, tömegnövelőkkel lövik. A húsevők ezáltal a legnagyobb szójafogyasztók a földön és ez nem vicc.


Ha szerinted ez természetes nem javaslom a vegán életmódot ez mindekinek a saját belátása kell hogy legyen!


[link]

2017. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

73%-os a vegánok nem vesznek bőr gyapjú vagy szőrme termékeket nem vásárolnak állatokon tesztelt vagy állati származék okát tartalmazó kozmetikumokat se zselatinos gyógyszerkapszulát stb., tehát a feltételezések tökéletesen hamis.

Mindemellett aki halat eszik nem hogy nem vegetáriánus de nem is vegán. Ezt a butaságot nem tudom honnan szedted hogy valaki gálát eszik és vegánnak nevezi magát!

2017. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

"Értem én hogy mondjuk ha nem vesznek húst (ami egyébként nem igaz, mert halat nagy részben ők is esznek, pedig az is ugyanolyan állat) "

Ilyet még csak divatvegáktól láttam. A vegánság nem egyszerűen a hús és tej elhagyását jelenti, hanem minden állatokon, vagy azokból készült tesztelt termék elhagyását.


"környezetkímélő"

Ez jogos, ezzel kapcsolatban vannak nekem is leginkább aggályaim.


"a létező legegészségesebb étrend "

Ezt már kevésbé érzem jogosnak. Egészségesnek egészséges, de hiteles összehasonlítást egyet sem találtam soha, hogy rangsorolni lehessen.

Lényegében mindig a vegán táplálkozást (ami már eleve tudatosan tervezett) hasonlítják össze az átlagemberével, így nyilvánvaló az eredmény. De ha ugyanezen az elven hasonlítanánk össze egy paleo vagy egy vegetáriánus vagy egy tervezett húsevő étrendet, mindig az éppen vizsgált diétáról derülne ki, hogy az mennyivel egészségesebb minden másnál.


"finom és válrozatos"

Sajna nem minden annyira finom azért.

Én például imádom a tejet, és ha sütök-főzök is gyakran használom. És többféle pótlékot is találtam, szójatej, mandulatej, stb, de számomra mindegyik ihatatlan volt. Nem bírom az ízüket.


"szerintem nem a természet rendje az állatok beutális körülmények közötti tartása, "

Olvass vissza akkor, mert más sem írta hogy az lenne!

De ez esetben csak a húsipar jelenlegi formája a gond, nem az a tény hogy megeszünk más állatokat.

2017. nov. 9. 12:04
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Akik hosszútávon tartják a vegán étrendet, azok nem hobbiból csinálják, mint te akarod, hanem meggyőződésből. Neked szemmel láthatólag semmi még csak érintőlegesen hasonló meggyőződésed sincs, úgyhogy nem tudsz vegán lenni.
2017. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
25%
Te túl értelmes vagy ahhoz, hogy vegán legyél. Engedd el ezt. A környezetet más módon is védheted. Attól, hogy néha házi tojást vagy legeltetett/szabadon tartott állatok húsát, tejét fogyasztod, és nem erőltetsz magadra egy természetellenes (ld. tofu, növényi tejek, vegán húspótlók stb.) étrendet, még nem leszel rossz ember, az egészségednek viszont igencsak jót teszel.
2017. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%
Egyáltalán nem ez a természet rendje, hogy az ember állatok millióit öli le csakhogy ehessen húst.
2017. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!