Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az igaz lehet, hogy vegetárián...

Az igaz lehet, hogy vegetáriánus és vegán étrend mellett gyakoribb és több a széklet?

Figyelt kérdés
Problémáim vannak a székeléssel.Vagyis túl gyakran járok és nagyon sokat puffadok.Van is már időpontom a kórházba,gasztroenterológushoz emiatt.Gondolnodok rajt,hogy átállok vega étrendre,de félek,hogy fokozná a problémámat.Mert elvileg a hús tovább “eláll” a szervezetben,a növény meg gyorsan kijön.

2017. okt. 20. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Vegetáriánus vagyok, de ezt még nem tapasztaltam.:D
2017. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, hogy az átállásnál gondot fog okozni, de később jobb lesz.
2017. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem hinném, hogy ezen múlik. Ha te vega étrenden több salakanyagot termelsz, akkor várható a több széklet, de nem mindenki eszik vegaként nagy mennyiséget. S nem vegaként is ehet az ember 2 kiló zöldséget, egy csomó gabonát ésatöbbi... Inkább ez számít, nem az, hogy van-e hús is az étrendben.


Az miért számít, hogy meddig emésztődik az étel? Csak mert sokáig, attól nem lesz több vagy gyakoribb széklet, egyszerűen később jön ki, ami bemegy. S ahogy már írtam, húst is evőnél is van zöldség. S vegánál is lehet rengeteg állati eredetű étel...


Arra remélem, rájönnek, mitől puffadsz, mert az megint egy más téma, nem a gyakori, több széklet, az normális (kivéve, ha irreálisan sok a széklet, mert nem emésztődik meg az étel), a puffadás pedig nem.

2017. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát sokan mondják,hogy normális a sok széklet,de nekem nagyon megkeseríti az életem,egész nap küzdenem kell,hogy a suliban vissza tudjam tartani...És túl sok időt elvesz az életemből.Időm sincs napi 3-4 székelésre..
2017. okt. 20. 23:19
 5/15 A kérdező kommentje:
Más ember napi 1x székel,én örülök,ha csak 2x kell..Én nem mondanám ezt normálisnak.Napi 1 a normális..
2017. okt. 20. 23:20
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

székel, vagy asztalol? Mi van?

Nincs a suliban budi?

2017. okt. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Sürgősen menj orvoshoz, mert ez bajt is jelenthet. Amúgy meg nekem helyretette a problémáimat a vega étrend, húsevő koromban 3-5 naponta egyszer kakiltam most meg majdnem minden nap. Sok rostos ételt eszem (saláták, teljes kiőrlésű dolgok, zöldség leves, zab és köleskása stb) ezek segíthettek amúgy, nem konkrétan a vegetáriánus étkezés.
2017. okt. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
Nekem napi 2-3 van (lehet, hogy olykor több is, nem emlékszem, annyira feltűnésmentes, akkor lekezelem és elfelejtem), ez teljesen normális. S még csak nem is tömegelek vagy vagyok aktív, hogy sokat kelljen ennem.
2017. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Naponta 3-szor még gittelni? Mi a te beled, átjáróház?
2017. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi kétszer vagy háromszor kell az még normális, abban az esetben ha az állaga optimális (keress rá a Bristol skálára, azon belül a 3,4 és 5. kategória a megfelelő).


Puffadást ételallergiától kezdve egyéni érzékenységen át sok minden okozhat, ezt érdemes lenne kivizsgálni.

2017. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!