Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondják azt ha egy, ,...

Miért mondják azt ha egy, , gyerek" vegetáriánus az rossz? Meg hogy alultáplált, meg sok problémája lesz?

Figyelt kérdés

Én több mint 2 eve vagyok vega,most 14 éves vagyok.

És soha nem ,,POTOLTAM" a húst...csak normálisan ettem. És velem csak pozitívak történtek azóta,vagyis jóbban érzem magam...több energiám van...


2018. jan. 2. 21:30
1 2 3
 11/27 A jó édes ***** válasza:
0%
S honnan tudod, hogy anyukád titokban nem rak húst a kajádba?
2018. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Mert ök eszt teljesen elfogadták....meg általában olyan ételeket eszem amibe nem tudna belle tenni ( de nm olyan aki belle tenne)

Meg amugyis is .... kihánynám😅😅😅

2018. jan. 2. 22:15
 13/27 anonim ***** válasza:
39%
Lehet úgy van ahogy írod, de sajnos a növényekbe is jut bőven káros anyag a permetezőszerekkel,adalékokkal.
2018. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%
Hát... Én 30 éve nem eszek húst és mégis béldaganatom volt! Figyelj arra, hogy ne legyenek hiánybetegségeid!
2018. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Hát az lehet Bulimiátol is nem? Szoval nem hiszem hogy a vegaság fog megölni
2018. jan. 2. 22:22
 16/27 anonim ***** válasza:
85%
13: azért a biót pl nem permetezik és védőszerezik ill semmi műtrágya így ez könnyen kivédhető.
2018. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert az átlagember azt se tudja a vegetarianizmusról, hogy eszik vagy isszák. Normális országokban, már Ausztriában is, nincs ilyen, csak magyarország egyszerűen nem nől ki a kőkorzsakból.
2018. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
53%

Lássuk csak miért:


1, Magyarországon a kormánytagoknak, és Mészáros Lőrinckének több húsüzemük is van, innentől lehet találgatni miért nem pártolják a vegetáriánusokat vagy vegánokat... persze a mindenevők többsége még el is hiszi, hogy azért nem engedtek pl vegán óvodát nyitni, mert a kormányt érdekli az emberek egészsége :DDD


2, Ma nagyon divatosak az alacsony szénhidráttartalmú diéták, és a paleo is, ezek pedig jobbára megint csak nem vegetariánus pártiak...


3, Ezt még tetézi, hogy a legtöbb embernek tényleg fogalma sincs a témáról, csak a kormány, a hús és tejipar propagandáit és reklámjait ismerik, pl a tej egészséges, és csak ebből lehet kalciumhoz jutni, a hús ad erőt stb stb. Rengeteg ilyen bullshit van, és nagyon nehéz kigyomlálni őket, habár már csökkentek ezeknek az iparágaknak a bevételei, a marketingre még mindig rengeteget költenek.


4, Sokan nem hajlandóak felfogni, azaz tudomásul venni, hogy nem ezeknek az iparágaknak a propagandahányásából kéne tájékozódni. Pl, a kalcium mítosz is egyből cáfolható, ha ránézünk bármelyik kalória táblázatra: 100 g tejben 113 mg kalcium van, 100 g mákban pedig 1438 mg. Tízszeres mennyiség. De sebaj, jogosan féltik a vegánokat, hogy belehalnak a kalcium hiányba.

2018. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
57%

Soha nem értem meg ezt a kamuérvet... hogy dehát a növényeket is vegyszerezik... igen bazki vegyszerezik... és nég ìgy is sok esetben jobb mint a tápszereken nevelt, fogságban tartott zsírban tocsogó hús...

Én dolgoztam vágóhídon... és nem azért nem eszek húst, mert dajnálnám az állatokat... azért nem eszem, mert tudom milyen körülményekből jön.

2018. jan. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Miért lenne kamuérv? Ha érv az állattartásnál, hogy rossz takarmányt kapnak, esetleg gyógyszereket stb. akkor miért nem számít ha a növény van tápszerezve?
2018. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!