Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega akarok lenni de anyám...

Vega akarok lenni de anyám nem engedné, ha meg fogyni akarok elkezdem a diétát de abbahagyom, mosf ki legyen?

Figyelt kérdés
Mert van egy kis hasam

2018. jan. 10. 18:34
1 2
 1/16 anonim válasza:
36%

Nem jó ha vega vagy! A hús kell, főleg ha megszoktad. Nem attól van hasad. Mondj le a kenyérröl, krumpliról, tésztáról, csokiról és minden amiben szénhidrát van. Igyál napi 3/4 liter vizet, igyál napi 1 pohár zöldteát, napi 30/40 felülés és 2 hónap alatt bikinikész tested lesz!! Ne aggodj, egyél ami jól esik, rövid az élet, élvezd ki. De egyébként a pasikat nem érdekli hogy van vagy nincs hasad, a lényeg ami belül van na meg a mosoly mindent visz.

Szép napot, remélem segítettem.

2018. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

Először is nem ártana egy kis ész neked, mert annak híján vagy.

Szerinted mi hizlal jobban? A hús, vagy a cukor és a kenyér?

Ne hagyd abba a diétát, ez a megoldás.

2018. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Az elsőre ne hallgass, szénhidrátmentes diéta nem létezik s ha engem kérdezel, még az is rég rossz, ha egy vega nem eszik zöldséget...


Mi az, hogy nem engedné? Mit tud tenni? Ezt komolyan kérdezem, nyilván vannak helyzetek, amikor elég sokat tud nehezíteni...

De most vegaságról vagy fogyásról kérdezel? A kettőnek jóformán semmi köze nincs egymáshoz (nem vega stílusban bizonyára könnyebb fogyni, de ez nüansznyi s nem is általános, igazából nem ez számít. S pl. nálam a hús mindössze annyit változtat, hogy elszállok a fehérjével, haszna nincs fogyás szempontjából, hús nélkül is sok laktató fehérjét eszem. egy cukros vega étrend már más lenne).

2018. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Most mi is a kérdés, miért akarsz vega lenni?

Komoly elhatározásból vagy mert azt hiszed, hogy ettől fogyni fogsz?


Mert elárulom, mindegy milyen étrenden vagy, fogyni csak akkor fogsz ha kevesebbet eszel mint amennyit elhasznál a szervezeted.


Alapvetően egy nagyon egészséges étrend a vegetáriánus de a fogyáshoz köze nincs ha nem úgy tervezed meg az étrended. Ugyanúgy lehet vegaként hízni, súlyt tartani, szálkásítani, izmostítani és fogyni is, mint bármely más étrenden,

2018. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad le, hogy mit értesz a “vega” szó alatt.

Azt hogy vegetáriánus vagy vegán leszel? Mert egyáltalán nem mindegy.

4 éves korom óta ovo-lakto vegetáriánus vagyok.

Senki nem kényszerítette ezt rám, így vagyok “beprogramozva”, világ életemben undormányként tekintettem a húsra.

Az én szüleim is nehezen viselték eleinte, hogy semmi pénzért nem ennél meg a húst, de még azokat a dolgokat sem, amik mellette vannak, mert átveszi a szagát. 🤢

De én így is egészséges vagyok. Az egyetlen ásványi anyag, amit szednem kell, a vas.


Amúgy nem mondok újat: Nem attól fogsz lefogyni, hogy vega leszel.

Ugyanis mint bármilyen étrendet, ezt is lehet egészségesen, és nagyon sz@rul csinálni.

Az a vegetáriánus, aki csak a rizst, krumplit, a péksüteményeket tömi magába, az garantáltan hízni fog.

2018. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Az előzőnek igaza van, de még teljesen remek vega étrenden is lehet hízni, ha túl sokat eszünk. Egy jó étrenden kisebb az esélye a túlevésnek, de azért van rá példa, nem mindenkit laktat ugyanaz.
2018. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

A vegaságtól nm fogsz fogyni. Nem a hús hízlal, hanem a cukor és szénhidrát.


"de anyám nem engedné,"

Az nem úgy működik, hogy szimplán kihagyod a húst a családi kajákból, külön kéne neked főzni, és érteni kell hozzá, hogy a fehérjét hogyan, miből tudod pótolni.

2018. jan. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Se ne legyél vega, se ne diétázz.

Egyél annyit, ami belefér a napi kalóriakeretbe. Hogy mi fér bele? Arra meg már vannak internetes oldalak, hogy kiszámold, mennyi a kalória szükségleted, illetve az ételekkel/italokkal mennyi kalóriát viszel be. Nem kell éhezned, csak oda kell figyelni, hogy kalóriadeficitben legyél.

2018. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Én azon az állásponton vagyok, hogy a kalóriaszámlálás egy hatalmas baromság.

Egy nap kb. 600-800 kalóriát eszem, amitől mindenki elámul, hogy ilyesztően kevés, viszont én ezt az alacsony számot nem koplalással érem el, hanem azzal, hogy kizárólag alacsony glikémiás indexű ételeket eszem.

Ugyanis csak az számít, hogy az ételben mennyi, és mennyire könnyen lebontható szénhidrát van.

Ugyanis a krumpli, az édességek, a péksütemények mind magas glikémiás indexűek. Amint megeszed őket, a bennük található szénhidrátok azonnal megemelik a vércukorszintet, utána pedig azonnal lecsapják, így azt tapasztalod, hogy még 3 fehér zsemle után is éhes leszel.

Az alacsony glikémiás indexű ételek lassan, de tartósan emelik a vércukorszintet.

A zsírok és rost miatt sokkal laktatóbbak, viszont tartós fogyasztásukkal felgyorsul az anyagcseréd, így könnyen fogsz tőlük.


Ugyanis bármilyen meglepő: Nem a zsír fogyasztásától “zsírosodnak” el az emberek.

2018. jan. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Baromság vagy sem a kalóriaszámlásás, eddig 2,5 kiló mínusznál járok ezzel a módszerrel. De kinek mi, egyed csak a glikémiás kajáidat.....
2018. jan. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!