Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega akarok lenni de anyám...

Vega akarok lenni de anyám nem engedné, ha meg fogyni akarok elkezdem a diétát de abbahagyom, mosf ki legyen?

Figyelt kérdés
Mert van egy kis hasam

2018. jan. 10. 18:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

A kérdésnek nem látom ebben a formában értelmét. Linkelnék a kérdezőnek tanulmányokat, csak sajna amíg egy értelmes mondatot nem tud leírni, addig annak se lenne sok értelme.


" Az nem úgy működik, hogy szimplán kihagyod a húst a családi kajákból, külön kéne neked főzni, és érteni kell hozzá, hogy a fehérjét hogyan, miből tudod pótolni."


Nem kell pótolni semmit. Néhány salátafélét kivéve az összes növény tartalmazza az összes esszenciális aminosavat, legtöbbet a hüvelyesek, gabonák és gombák.


" Nem a hús hízlal, hanem a cukor és szénhidrát. "


Hagyni kéne már ezt a paleomítoszt. Hízni bármitől lehet, ha több a bevitt kcal mint az elégetett. Az pedig már a csapból folyik, hogy a cukor egészségtelen, nem kellenek ehhez a megállapításhoz Szendi féle kirúgott informatikusok és bukott pszichológusok.


" Én azon az állásponton vagyok, hogy a kalóriaszámlálás egy hatalmas baromság.

Egy nap kb. 600-800 kalóriát eszem, amitől mindenki elámul, hogy ilyesztően kevés"


Az alapanyagcsere fenntartásához, ergo az életben maradáshoz kellene testalkattól is függően napi 1800-2000 kcal.

2018. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem írtad a korodat, de gondolom otthon laksz. Ha önállló életed lesz, akkor azt eszel amit akarsz. Amúgy fogyni nem csak húsmentesen lehet, de tény hogy zöldséggel-gyümölccsel is meg lehet oldani az étkezést kreatív módon.
2018. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%

#9: De, koplalással érted el, ilyen kevés kalória koplalást jelent. Nem totális böjt, persze, de koplalás.

Nem igaz, hogy a szénhidrát számít. Ettem napi 30g szénhidrátot (főleg zöldségből, olajos magból és tojásból), semmit nem fogytam 7 hét alatt, mivel ha elvertem az éhemet, súlytartó szinten ettem (van, aki koplal vagy jól fogy ilyenkor, annyira jóllakik kevés szénhidráttal, nos, én nem vagyok ilyen). Nincs ebben semmi különös, hízni is vígan lehet minimális szénhidráttal is. Valamit számít a GI és az inzulin és ezek, de attól még kalóriadeficit nélkül nincs fogyás és kalóriatöbbletben hízás van...

2018. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Szénhidrátfóbiásoknak: Én high carb vegánként tegnap 723 g szénhidrátot fogyasztottam el, ebből 200 g volt cukor. A cukor az a gyümölcsökből jött össze, finomított/hozzáadott cukrot nem fogyasztok én sem. A többi ch pedig teljes kiőrlésű gabonákból állt össze (finomítottat nem fogyasztok).

Tegnapi étrendemnek a 73%-a volt szénhidrát, 13%-a zsír, 11% fehérje. 3600 kcal-ból.


Stabilan tartom a 74 kilómat ami a 190-es magasságomhoz viszonyítva valahol a vékony és az átlagos testalkat határán mozog. A vérképem pedig tökéletes, ahogy a legtöbb high carb vegáné is ;)

2018. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
16%

Amit a 76%-os ír azt szard le nagy ívből, csak hazudni jár ide. Mindenhol azt hirdeti, hogy a szénhidrát az ellenség, és hogy napi 30 gramm szénhidrát se kell, bezzeg annál több zsír és fehérje.

Ketózisról meg glükoneogenezisről meg még csak nem is hallott, és azt sem fogja fel, hogy ha nem eszik szénhidrátot, előállítja magának a test másból :)


Majd jól tönkreteszi a máját meg a veséjét, aztán nézhet.

2018. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Butterfly46 válasza:

A vegetáriánus (és a vegán is) étrend egészséges

és egy szuper dolog, de csak akkor ha vitamingazdag ételeket eszel és sok zöldséget, gyümölcsöt. Önmagában a vegetáriánus étrendtől nem fogsz tudni lefogyni, ha ez a célod. Próbálj kisebb adagokat enni, illetve elkezdeni valamilyen sportot.

2020. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!