Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdő vegának tudnâtok pár...

Kezdő vegának tudnâtok pár tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja nem eszem húst :D

De nem igazán ettem eddig változatosan ebben a hónapban. Nem igazán vagyok egy konyha művész

Valami egyszerű, de nagyszerű recept esetleg vagy tanács?

Köszi

30F



2018. jan. 31. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Milyen szinten tudsz főzni? Én inkább a biológiai hatások kapcsán tudok alapvető tapasztalattal szolgálni, én se vagyok konyhaművész.


A nyers növényi koszt is fontos, a sütött/főtt mellett.


Eszel tojást?

És tejterméket?

2018. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a veganinja honlapjára, ott tuti, hogy találsz neked tetsző receptet.
2018. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

A tojás- és zöldségételek igen nagy része elég egyszerű.

Nem lenne rossz, ha leírnád, hogyan állsz a tojással és tejtermékekkel, plusz amit még tudsz mondani az étrended stílusáról. Mert egy vega simán kizárhat még ételcsoportokat, alapozhat szénhidrátra és zsírra is, van, aki eszik szóját s van, aki utálja a zöldséget, bár annak talán nem jó ötlet vegának lenni....


De kismillió egyszerű vega étel van, szóval inkább keresgélj blogokon, én is ott szoktam nézelődni.

2018. jan. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A tejjel és a tojással nincs bajom, de nagyon minimálisat ettem eddig is belőllük. Szinte elhanyagolható, nem igazán szeretném az étrendemben hasznosítani őket, egyszerűbb ételeket el tudok készíteni pl főzelék, vagy zöldség leves
2018. jan. 31. 23:37
 5/18 A kérdező kommentje:
Az étrendem hùs hùssalból ált, szóval most tanulom a dolgokat :)
2018. jan. 31. 23:39
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Akkor ásd bele magad a komplettálásba s vegán blogokat nézz, ha alig akarsz állati terméket enni. Bár ez hús hússal stílusból kiindulva nem lesz könnyű.

Nekem könnyű volt, mert rengeteg állati terméket ettem előtte is, utána is. Nálad sokkal nagyobb kihívásról van szó.

2018. jan. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegán, de van pár gyöngyszem amit még az én húsimádó párom is elfogad teljes értékű ételnek.

-lencse pörkölt. Gyakorlatilag ugyanúgy készül mint a sima pöri csak lencsével és gyorsabban. Ha igazi gurmé fogást akarsz belőle kreálni, akkor szép nagyszemű paradicsom belsejét kikaparod, a pörit beletöltöd és úgy sütöd sürőben 15 percig. Isteni!


- sütőtökös penne, sütőben vajpuhára sült tökkel dolgozok, rizstejjel hígitom a szószt, + üvegesre pirult hagymával bolondítom.


+ vegánoktól tanultam el (ami szerintem zseniális), hogy kombinálják a köreteket. Tehát rizs mellé raksz monjuk vörös lencsét, kölest, ezt főzöd össze és lesz egy finom köret mixed. Ezt én annyira szeretem, hogy néha feltét nélkül is magában megzabálom. Nyugodtan kombinálj össze köreteket te is, sosem lesz unalmas!

Nekem a kedvencem: párolt répakocka+vadrizs+barnarizs+köles


Nyammi nyammi nyammi...

2018. febr. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Hoppá, az előző hozzászóló még nekem is adott ötleteket... Az utóbbihoz hozzáfűzve én holnap egy régi tervemet valósítom meg: céklás rizs. Átkozottul jól néz ki lilán :)

(De rizst keverni kölessel, ez soha fel nem merült volna bennem...)

2018. febr. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Ezt tegnap próbáltam ki, annyi változtatással, hoyg nem pürésítettem a célkát, hanem csak krumplinyomóval törtem össze, mert szeretem, ha vannak az ételben darabok is. Szerintem nagyon jó ízü és igen szép szine is van.


[link]

2018. febr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ha youtubon keresel. Easy vegan meals vagy what i eat in a day vegan látod ahogy főzik, könnyű leutánozni :-)
2018. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!