Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek ha terhesség alatt...

Mit tegyek ha terhesség alatt ez történik?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus vagyok 3 éve. Teljesen jól elvoltam így. Most kisbabát várok. Ezzel sem volt gond idáig. 6 hónapos várandós lettem és azóta állandóan kívánom a húst. De nem a csirkecomb stb . hanem mindenféle darált husos etel jár a fejembe .Azt gondoltam fehérje kevés. Több tofut és hüvelyest kezdtem enni de nem segít. Odáig fajult a dolog ,hogy már minden szemetet elkezdtem megenni amikre már 10 éve és se néztem. Pl háztartási keksz stb. Embertelen mennyiségéket eszem de sosem jó. Egyre idegesebb vagyok. 3 hete tombol ez bennem. Az orvosom szerint a szervezetem jelez . Egyek húst és kesz. De én nem tudom mit tegyek. Konkrétan lelkiismeret furdalásom van. Mintha megcsalni készülnek valamit 😐😐

2018. febr. 27. 20:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a hús nyomatást jó lenne már abbahagyni. Vegyétek már észre hogy nem nagyanyáink korában élűnk! A mai hús (AZ ÖSSZES!) egyszerűen SZEMÉT! Gusztustalan mivel etetik/injekciózzák, hogyan tartják, undorító beteg állatokat dolgoz fel a húsipar! A szellemileg visszamaradott gyerekek arányaiban a húsevőknél vannak többségben, nem vegáknál/vegánoknál!
2018. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%

" Pl.: lizin forrásként első sorban lencsét szokás emlegetni.

6,5kg(szárazon mért) lencse fedezi is a napi lizin szükségletet. "


Jó vicc.

200 g csicseriborsó 1,2 g lizint tartalmaz ami a napi szükséglet 46%-a, azaz majdnem a fele. Összesen 18 g proteint tartalmaz ami meg a napi szükséglet (50-70 g) kicsit több mint harmada. Ez 328 kcal, összesen pedig legalább 2500-at szokás bevinni (ehhez jönnek még a gyümölcsök, gabonák, zöldségek, magvak).


Arról pedig még mindig semmit nem írt a 80%-os barátunk, hogy milyen esszenciális aminosavak léteznek amik csak a húsban találhatóak meg.


Szellemileg visszamaradott gyerekek mindenevők (szüleik is).

Ahogy a szellemileg visszamaradott felnőttek is: főleg az olyanok akik azt állítják, hogy a hús létszükséglet és az ember agya attól fejlődött, miközben 1 aminosav nevét se ismerik.

2018. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám vegetáriánus mikor terhes volt akkor is ki állt ezért az elvéért és nem evett. Én soha nem ettem húst, mégsincs bajom hülyeség ráfogni ,hogy azért kívánod mert valami vitamin hiány ha fagyit kivánsz vagy csokit akkor biztos nincs elég szemét a testedben ezért akarja pótolni vagy mi? xd Nem ezen az elven működik szóval ha enni szeretnél egyél ha vega akarsz maradni akkor ne.
2018. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
24%
Ha kívánod, edd! Ezt vegetáriánusként mondom. Ha odafigyelsz persze nem lesz bajod nélküle, de emiatt nem kéne hogy bűntudatod legyen, hiszen ez már egy másik kis emberke tápláléka is. Gondolom egyszer-egyszer ennél csak, és akkor sem egy fél tehenet. Ráadásul a babának is jobb lenne ha egyszer megennél egy rendesen elkészített húsételt, mintha hetekig mindenféle szeméttel próbálnád elnyomni a sóvárgást.
2018. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!