Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért hiszik,...

A vegetáriánusok miért hiszik, hogy nem ártanak az állatoknak az étkezési szokásaikkal? És miért támadják a hús fogyasztókat, azért amit ők is csinálnak?

Figyelt kérdés

A laktáló tehén általában 5 évig él 20-25 helyett, aztán vagy kimúúúl (bocsi) magától, vagy visszaesik a tejtermelése és nem gazdaságos többé a fenntartása.És tudjátok mi lesz velük ilyenkor? Mennek a vágóhídra. Továbbá a laktáló teheneket meg kell termékenyíteni, ahhoz hogy elég tejet adjon. 10 hónapig vemhesek, 2 hónapot pihennek. Ez kb 4 borjú per tehén. Na és ezekkel vajon mi lesz? Úgy van, laktáló tehén vagy borjú pecsenye. Nyilván, ha minden borjút megtartanának, akkor 5 évente megnégyszereződne az állomány és idővel nem győznénk hova rakni őket és etetni.


Én tőlem mindenki eszik amit akar, meg nem ettől lesz valaki rossz ember, de amikor egy őrült vegetáriánus húsfogyasztó torkának ugrik és számon kéri, hogy csak azért, mert ő szereti a húst meg kell halnia egy csomó állatnak, miközben ő meg ugyanúgy fizet állatok lemészárlásáért, mert szeret sajtot enni és kakaót inni, akkor képmutatásnak érzem az egészet.



2018. márc. 2. 16:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%
Vegetáriánus vagyok nem eszem húst mert nem akarok ennyi de én sem szeretem ha ezt az élet módot más emberekre rá akarják erőltetni. Mindenkinek a saját dolga én sem kérdezem meg hogy te miért eszel répát ha nem vagy vega kit érdekel ?
2018. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó, ez a kérdés marhára nem erről szólt.


Teljesen rendben van, ha valaki bevallja, hogy őt nem érdekli, nem akar tenni az állatokért, de nem szereti a húst, ezért lakto-ovo vega.


Azt viszont ne mondja senki, hogy etikai okokból, mert az puszta hazugság.

2018. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Vegetáriánus vagyok, nem etikai okokból,nem támadom a húsevőket, és előfordulhat, hogy vegán leszek egy nap.
2018. márc. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
19%

Allat eves = ember eves mivel az ember ia allat hiaba allitja magarol hogy nem az


Borju eves = csecsemo eves


Öreg allat megevese = nagyszuleid megevese


Megvetem az osszes gyalazatos husevot!

2018. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

A vegánok szokták első okként az állatvédelmet megjelölni, nem a sima vegetáriánusok.

Azon kívül melléfogtál, mert a vegetáriánus barátnőm pl csirkéket tart a tojásért, a pipik a kertben szabadok kapirgálnak és végelgyengülésben halnak meg. Nem hiszem, hogy ártana vele nekik. (tejet csak növényit iszik, bár néha vesz sajtot, de amennyit elfogyaszt, attól még mindig kevesebb tehén szenvedett mint amennyit egy átlag húsevő okoz. Azt kellene megérteni, hogy ha kevesebb fogyna az állati és több a növényi termékekből, akkor már sokat tennénk. És ha vegetáriánus vagy, lehet hogy a teheneken nem segítesz, de a disznón igen. Ha csak a sertéstenyésztés megszűnne, már előrébb lennénk. stb.


Én szeretem az állatokat, de fogyasztok tejterméket, mert első körben egészségügyi szempontból lettem vega. De ha arra kerül a sor, megteszem majd én is azt a lépést, hogy full vega legyek. De első körben a testemre hallgatok.

2018. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
9%

Ja... mert a “hiper-szuper-über-ultra-bio” vegánok semmit nem ártanak a környezetnek azzal, hogy mindenféle egzotikus gyümölcsöt vásárolhatnak a világ legtávolabbi pontjairól, ami borzasztó környezetszennyezéssel jár.

15 éve vegetáriánus vagyok, és nem pénzelném sem a tejipart, sem a tojásipart, ugyanis megvannak a legjobb helyeim ezek beszerzésére ahol tudom, hogy egy ujjal sem nyúlnának az állatokhoz... nem mellesleg a tyúkok kakas nélkül is tojnak, így az lenne a pazarlás és környezetszennyezés, ha hagynám megrohadni azt a tojást, amiből az életben nem lesz csibe.

Értsék már meg az emberek, hogy a vegán étrend tengerimalacoknak való, és nem embereknek!

Nem mellesleg egy embertársam egészsége fontosabb egy tehénnél, így senkit nem bántok, aki húst eszik, vagy a Tescoban vásárol tejet.

Az idiotizmus tetőfoka, hogy mindenkivel bekajáltatják azt a tézist, hogy a vegán, MAGAS szénhidrát tartalmú 801010, vagy még lósz@r tudja, milyen fogyatékos diéták egészségesek az ember számára, de csodálkozom rajta, hogy ennyi magát intelligensnek tartó embert sodor magával ez az ár, csak mert jó PR-ja van egy beteges tézisnek.

Nem mellesleg aki prédikálnak a vegánságról, meg az etikus és “bűntudatmentes” életről, de 1-2-3 évvel ezelőtt még ők is tonnaszámra falták a húst.

2018. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, borzalmas vagy.

A munkahelyemen egy 30 éve vegán nénivel dolgozom együtt, és még mindig nem halt meg. Azt a qrva, na ne!! Mert szerencséje van, biztosan.

Aki valóban tudatos vegán, nem fog vásárolgatni mindenféle egzotikus cuccot, szerencsére Magyarországon sok mindent lehet termeszteni, ami szükséges.

Az meg, hogy 1-2-3 éve evett húst, az akkor volt. Lehet, hogy te 1 vagy 2 vagy 3 évvel ezelőtt megbántottad egy barárodat, mégis még mindig szóba áll veled. Nem? Ha meg születésétől fogva nem evett volna húst, az lenne a bajod...

2018. márc. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Európában élünk, azon belül itt, drága kis hazánkban, kevesen születnek vegetáriánus családba, pláne az én korosztályomból. (negyvenes) Mea culpa, hogy tizenévesen nem hisztizhettem anyámnak, bár többször mondtam hogy sajnálom az állatokat és ez nem jó, de megkaptam, hogy húst enni kell, mert meghalsz. És akkor még nem volt internet, hogy utána nézzen az ember. Nehogy már azért dorongolj le valakit, mert régen evett húst. Agyam eldobom.
2018. márc. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!