Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, vegetáriánusok!...

Vegánok, vegetáriánusok! Kíváncsi lennék a válaszotokra?

Figyelt kérdés
Ugye azt az elvet valljátok, hogy nem esztek húst, mert hogy szegény állat (ami amúgy nem is élhetne, ha nem akarnánk később megenni..) De mi a helyzet a háziállataitokkal? Azoknak se adtok húst, vagy mi? Vagy ha igen, az nem mondd kicsit ellen az elveteknek? Komolyan kíváncsi lennék a válaszotoknak, nem vitatkozni akarok, csak érdekel.

2018. márc. 9. 18:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként aki arról beszél, hogy húst ad a kutyájának az mennyire saccol kábé hány gramm húst ehet egy nap a tápból és az aszpikos konzervből egy nap alatt? 10-20 gramm? Az is a legolcsóbb döghúsból amit még a virslibe se darálhattak bele. A kutyatápok és konzervek nagy része gabonaféle és állati nyesedék. Persze a reklámba ezt nem mondják el, sőt a kutya is szívesen eszi a rengeteg ízfokozó miatt.

Szóval ne legyetek benne olyan biztosak, hogy ti kielégítitek a ragadozó étrendjét.

2018. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
98%

Nekem nincs kutyám, de 1x kíváncsiságból ránéztem 1 közép árkategóriás táp összetevőire: 97%-a gabona volt, és 3% vágóhídi hulladék + állagjavítók és ízfokozók. A macskatáp ugyanez pepitában. De ez nem állatkínzás, áááá csak a vegetariánus gazdák a rosszak!!!444


Azt már ne is említsem, hogy a legtöbben azt hiszik, hogy a vegan kutya tartás az egyenlő azzal, hogy salátával eteted az ebet... :D


Még ettől is csúnyábban fognak nézni rád a mindenevő kutyások, ha megtudják, hogy 1 évszázaddal ezelőtt az embernek is hetente 1x jutott hús, és hülyék lettek volna a kutyát hússal etetni.

A megvetésre a koronát pedig az teszi fel, hogy tudományosan igazolt, hogy ha a kutya a vegan tápból megkap számára minden szükséges tápanyagot nem lesz semmi baja sem.

2018. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%

Ez a hülyeséget mért feltételezi mindenki?


Az ember mindenevő = fogyaszthat húst, de nem szükséges az egészséges élethez.


A macska ragadozó állat = elpusztul hús nélkül.


A vegetarianizmus, veganizmus egy az EMBERI VISELKEDÉSSEL kapcsolatos életforma, nem erőszakolható vagy terjeszthető ki az állatokra, és nem is gondolja úgy senki, hogy ez így helyes lenne.


Valamiért csak a "mindenevők" fejében él ez a tévhit, hogy aki nem eszik húst, az salátával sanyargatja a macskáját.


BÁR van vegán macskatáp, ennek hasznosságát én viszont megkérdőjelezem (ipari folyamattal emészthetővé tett gabonafehérjét tartalmat). Az is igaz, hogy az átlagtáp szóval a whiskas/felix/royal kanin/gourmet gold szintűek ugyanúgy 4% húst (olvasd el a dobozt) és 96% gabonát tartalmaznak, ilyen szinten már mindegy, hogy 100% gabona-e.

Viszont a legmegfelelőbb szerintem macskáknak egy magas 70-80% hústartalmú, gabonamentes táp - vannak ilyenek, csak pénztárca kérdése (carny,mac's, josera, stb.)

2018. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Ignis Subdialis ***** válasza:
95%

Igen, valami vegán macskás kérdésnél már kifejtettem, hogy mivel kb. mindennek elolvasom az összetételét, amit megveszek, így az időnként általam takarmányozott "család macskája" kajájit is kezdetektől "tanulmányozom". Egészen a közelmúltig a legjobban hirdetett eledelek mindegyik típusa 4% "hús és állati származék" megjelölésű dolgot tartalmazott. Tudjuk mi ez: mikroszkópikus húscafatok, inak, porcok, csontok, belsőségek, minden, amit már a párizsihoz sem tudtak felhasználni. De ha ez a 4% színhús is lenne, ez egy 100 grammos alutálcás vagy tasakos kajában 4 grammot jelent, ami maximum egy fél pörkölthúsdarabka.


Az említett macska viszont nem reklamál, sőt. Vidáman benyakalja a húst csak nyomokban tartalmazó konzervet és a száraz kaját is, és teszi ezt már 16 éve, kicsattanó egészséggel. Pedig amit kap, kétséget kizáróan full műkaja, szaftos húsnak álcázott (szinte) vega koszt, és gyanítom, hogy inkább a gazdit hivatott elcsábítani és meggyőzni a külcsín, hogy fel se fogja azt a röhejes mennyiséget, hogy 4%.

Mindettől függetlenül úgy látszik, mégis sikerült valamit alkotniuk a gyártóknak nem csak macska- és gazdamegtévesztés terén, de hogy olyan elemózsiát hozzanak létre, amivel a szerencsétlen, ily módon vegetarianizmusra "kényszerített" macska nem csak egyszerűen túlél, de vélhetően egészségesen teszi ezt.

(Zárójelben jegyzem meg azt a macskatulajdonosok számára jól ismert tényt, miszerint egy macska nem kényszeríthető. Ha valami nem ízlik neki, türelmesen megvárja, amíg a gazdája felszolgálja neki a világon fellelhető teljes repertoárt, s a végén már fűszoknyában táncol neki, csak hogy imádott macskája egyen. (Viccelek, de azért van némi alapja.:))

2018. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
47%

Én is mindig elolvasom a cicatápok összetevőit. Amit most vettem a macskáimnak (olcsó, Lidl-ben kapható), abban az első összetevő hús és állati származékok (4% csirke). Tudomásom szerint ami első helyen szerepel, abból van benne a legtöbb (javítsatok ki, ha ez nem vonatkozik az állateledelekre), eszerint nem lehet a táp 96%-a gabona. A 4%-ról nem derül ki, hogy mihez képest 4%, de szerintem a 4%-on kívül még van benne más állati származék (nem csirkehús) is, csak azt nem írják rá, hogy mennyi.

A cicatápokat most már kiegészítik taurinnal és ásványi anyagokkal - a taurin számukra esszenciális tápanyag, és növényekben nem található meg -, sajnos gyakran cukorral és aromákkal is. Lehet, hogy a cicák megeszik az illata és az íze miatt és látszólag jól megvannak, de nem hiszem, hogy nincs rájuk semmiféle kedvezőtlen hatása ennek a tápláléknak. Az én cicáim pl. egész nap csak ennének, mintha nem tudnának jóllakni, és rendesen meghíztak hasra (pedig nem kapnak többet az ajánlottnál).

2018. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
8%

Jézusom utolsó, te tényleg ennyire buta vagy?

Nem csökkenő sorrendben vannak az alapanyagok, tehát nem az jön elsőnek, amiből a legtöbb van benne.


Ha 4%-nál több hús lenne benne, nyilván ráírnák, hiszen ez ERŐS pozitívum egy macskaeledel esetében, ez az, amire egy cicatulajdonos odafigyel.


Szerinted van annak értelme, hogy ráírják, hogy 4%, holott ennél több található benne? Dehogy.


A leírás konkrétan ez:

"Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (u.a. 4% Rind), Getreide, Mineralstoffe, Zucker"


=4% hús és 96% gabona, cukor, víz, és egyebek.

2018. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
54%

A macskám nem általam létezik. Ha én nem fogadtam volna be akkor valaki más megtette volna helyettem, és ugyanúgy hússal etetné.

Szóval lényegtelen, hogy én etetem vagy más. Ezért nincs bűntudatom.

Illetve ahogy előttem szóltak macskatáp 2-10 %-ban csak állati eredetű, nagyrészt hal. És amúgy is tényleg a húsipari melléktermék, húsipari mellékterméke, ami a tápokban van. Ha minden házi kedvenc növényevő lenne, jó eséllyel, akkor se ölnének le kevesebb állatot.


A vegán macska tápról annyit, hogy elég szkeptikus vagyok vele, túlságosan szeretem macskámat, ahhoz hogy kísérletezzek rajta.

2018. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
61%

"A takarmányok jelöléséről szóló uniós rendelet értelmében (767/2009 EK rendelet) az összetevők feltüntetése kötelező, a mennyiségi arány csökkenő sorrendjében.


A példa kedvéért vegyünk alapul egy konkrét címkét:


Összetevők: hús és állati származékok gabona, ásványi anyagok


Bár a felsorolás megfelel a jogszabályi előírásnak, számunkra csak az derül ki belőle, hogy hús és állati származékból van a legtöbb a tápban, de hogy konkrétan melyikből mennyi, az már nem. Tehát számtanilag a sorban második, ismeretlen fajtájú gabona összetevő megközelítheti akár az ötven százalékot is."


"A kutyaeledeleken akkor tüntethető fel megkülönbözető jelleggel (piktogrammal vagy szövegesen) egy konkrét állatfaj (marha, birka, csirke, hal, stb.), ha szárazanyagra vetítve a hús és állati származék összetevőn belül legalább 4% származik a megjelölt állatból."


[link]


Érdemes elolvasni az egész cikket.

2018. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
38%

"A szóját mint fehérjehordozót szokták a táphoz keverni. A világpiacon forgalomban lévő szója nagy része génkezelt. Szakértők szerint, a kutyáknál allergiát okoz, ezen kívül puffaszt, a fitoösztrogén tartalma az állatéhoz hasonló ösztrogénként viselkedik, ezért növekedésbeli, illetve szaporodási problémák jelentkezhetnek. Ezenkívül fitát (Ca, Mg, Fe, Zn felszívódást gátolja), hemagglutinin (vörösvértest összecsapódást okoz), tripszin inhibitor (más, nem növényi eredetű fehérjék emésztését is gátolja) tartalma kifejezetten káros a kutya egészségére."

Ennyit a rettentő egészséges szójáról...

2018. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Ignis Subdialis ***** válasza:
65%

#16, ha hallgattál volna... így viszont azok táborát gyarapítod, akik saját tájékozatlanságukat és korlátolt képzelőerejüket csillogtatják meg a másik lehülyézésével.

Hivatalosan az élelmiszerek összetevőlistájában tömegszázalék szerint csökkenő sorrendben kell feltüntetni az összetevőket. Ugyanez a takarmányokra így hangzik:

"Az összetett takarmányban található takarmány-alap­anyagok megadása tömegük szerinti csökkenő sorrendben már önmagában is lényegi tájékoztatást nyújt a takarmány összetételét illetően. (...)

17. cikk

Az összetett takarmányra vonatkozó, kötelező különleges címkézési követelmények

(1) A 15. cikkben előírt követelményeken kívül az összetett takarmány címkézése a következőkre is kiterjed: (...)

e) azon takarmány-alapanyagok felsorolása, amelyekből a takarmány áll, az „összetétel” címszó után, minden egyes takar­mány-alapanyag nevét a 16. cikk (1) bekezdésének a) pont­jával összhangban megadva, az összetett takarmány nedvességtartalma alapján kiszámított tömegük szerinti csökkenő sorrendben; a felsorolásban a tömegszázalékot is fel lehet tüntetni;

(767/2009/EK rendelet)


Azért az gyanítható, hogy a 4% állati származékból nem következik, hogy a maradék 96% "vegytisztán" növény, pl. gabona. Már csak azért sem, mert ugye a jószággal el kell hitetni, hogy ez bizony fincsi husika, vagyis kell még oda némi mágia is. De amiért mégis a 4% után kulloghat a többi, az inkább az, hogy ha növényekből származó dolgokról is van szó többségében, az egyes típusok aránya kevesebb, illetve különféle növényekből feldolgozással kinyert anyagok is vannak benne, sokszor ugyan csak adalékanyag funkcióval, pl. a megfelelő állag, szín, húskinézet stb. elérésére.


(A fent említett macskának ugyan ki van téve állandóan kaja, de ő nem egy nagyétkű, nincs is elhízva, ha már jól lakott, nem eszik többet, vagyis nem biztos, hogy a zabakényszer a gyári tápláléknak köszönhető, vagy ő egy rendhagyó példány.)

2018. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!