Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, vegetáriánusok!...

Vegánok, vegetáriánusok! Kíváncsi lennék a válaszotokra?

Figyelt kérdés
Ugye azt az elvet valljátok, hogy nem esztek húst, mert hogy szegény állat (ami amúgy nem is élhetne, ha nem akarnánk később megenni..) De mi a helyzet a háziállataitokkal? Azoknak se adtok húst, vagy mi? Vagy ha igen, az nem mondd kicsit ellen az elveteknek? Komolyan kíváncsi lennék a válaszotoknak, nem vitatkozni akarok, csak érdekel.

2018. márc. 9. 18:14
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
35%

"Miből gondolod hogy amit te nyújtasz az tényleg jobb neki?" - Meleg fotel vs meghalni. Nem kell géniusznak lenni.


"Szomorú hogy akik körülvettek gyerekként nem tudták megadni azt a mennyiségű figyelmet, szeretet és elfogadást ami természetesen járt volna neked is mint minden gyereknek." - Félre értesz, nem a gyerekkoromról beszéltem. Amikor a macskám nyávog és megkérem, hogy mutasson rá, hogy mit akar, és odamegy az ablakpárkányhoz, hogy nyissam ki, az egy sokkal progresszívebb, és intellektuálisabb kommunikáció két külön faj között, mint amikor egy hozzád hasonló deliriumos majom, rám projektálja a saját téveszméit.


"Az hogy neked van-e érzelmi hiányosságod, azt pont hogy kizárólag te magad nem tudod megítélni. Én sok hiányosságomat feltártam már, de biztos van még dögivel. Természetesen nem tudom hogy mik" - Érvelési hiba, a tudatlanságra való reflektálás. Azt, hogy valami lehet, hogy ott van, csak nem tudsz róla az nem érv. A a te kortörténeted nem reprezentál engem.


"Az hogy kiskorban elválasztjuk az anyjától, ivartalanítjuk, és mindenféle természetellenes könnyítéssel, ízfokozókkal meg tudomisénmivel magunkhoz láncoljuk a kedvenceinket az nem kontrollálás?" - A szegényes képzeletedben biztos. Aki látott már életében macskát és nem csak elképzelte, az tudja, hogy ők irányítják az embert.



"A kisállatnak egyértleműen nem volt ez kielégítve, hiszen elszakították idő előtt az anyjától. Ez már egy olyan trauma amitől sose lesz teljes élete." - De amúgy tudod, hogy úgy is lehet kisállatot tartani, hogy nem szakították el az anyjától? Már kisállat-pszichológus is vagy.


"az értelmi szint az egy nagyon emberi minőség amit nem lehet kiterjeszteni állatokra egy az egyben és nem is "rosszabb" hogy nekik nincs akkora." - Most akkor még is csak lehet, ha te megállapíthattad, hogy nekik nincs akkora.


"Az állatok pl testi képessége vagy érzékelési képessége tekintetében meg mi vagyunk egy 4 éves gyerek szintjén hozzájuk képest. Akkor most ki a "jobb"?" - Ez komplett ostobaság. Azt mondod egy 4 éves krokodil vagyok? Csak szavakat dobáltál össze.


"Az állatok játékossága is arra van hogy a természetre felkészítse őket. Ha felnőtt állattal is játszol annak mi értelme? Ha meg nem a természetben él akkor mi értelme volt felkészülni rá?" - Az értelem egy szubjektív emberi fogalom.


"Azzal hogy elveszed a szükséget tőle azzal hogy kajáltatod, nem kell megküzdenie a kajáért, nem fogja maximálisra kifejleszteni a képességeit, dagadt és letargikus lesz idővel. Amúgy az emberek is nagyjából így működnek, részben ezért is van elhízás és depresszió járvány." - Ez az érdekes elképzelés még várat a saját kutatására.  Nekem karcsú macskám van. A nyitja, hogy a kaja fele etetésnél kerül elé, a másik fele, meg mindig elől van. Így délután már az étvágya szerint eszik annyit, amire szüksége van. És nem az van, hogy hozzászokik a túl nagy adagokhoz.

Az elhízást elsődlegesen az állati eredetű zsírok okozzák, másodlagosan a feldolgozott ételek.

A depresszió kialakulásának számos oka lehet.


"Sok író és gondolkodó költözött már vissza a természetbe a történelem során, H. D. Thoreau az egyik legismertebb nyugaton. Kivétel nélkül arról számoltak be hogy bár a természetben élni kétség kívül objektíve nehezebb, mégis sokkal teljesebbnek és boldogabbnak érezték ott az életüket mint a civilizációban valaha." - Írók, akik már alapból a természetbe vágytak. Ez egy nagyon leszűkített a lakosság számára nem reprezentatív felmérés. Főleg az élő világ számára.


"ÉN nem támogatom ezt az egészet, kivonulok belőle és pont ezt mondtam hogy szerintem ez a legjobb amit tehetek." - Ez az abszolút semmi, amit tehetsz.


"Amúgy mi mást is tehetnék? Ha csak megpróbálnék bárkit is megállítani bármiben, azonnal rács mögé kerülnék. A maximum amit tudok tenni az az hogy a gyakorikérdéseken felhívom az emberek figyelmét valamire amire esetleg nem is gondoltak vagy amit lelki okokból folyamatosan hárítottak eddig maguktól" - Váóóó, az elvek embere. Mind emlékszünk amikor Ab. Lincoln a gyakori kérdéseken felszólalt a rabszolga-tartás ellen és az megszűnt.

2018. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Az ellenállásotokkal csak annyit értek el hogy minden maradjon ahogy van, hogy ez a helyzet teljesen tökéletes, sőt még terjedjen is.
2018. márc. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Nekem van egy "szegény állatos" vega osztálytársam. Kis storytime:

Volt egy sérült galamb az utcán, valami olajszerű szutyokkal volt leöntve, nem tudott repülni. Több mint 15 percig ott áltam, (pedig futnom kellett volna, késésben voltam) hogy hogyan segítsek neki, az állatvédők számát nem tudtam, haza nem vihettem, ötletem nem volt, hogy mit csináljak. Erre odaért a nagy állatvédő, ott állt kerek 1 percig, majd közölte, hogy nem tud mit csinálni, és hazament. A galambbal végül nem tudom mi lett, kénytelen voltam elmenni, a megmaradt ebédem egy kis darabját leraktam elé, hátha erőre kap tőle, ha megeszi. Remélem jól van a galamb.


Na, ennyit a nagy állatvédőről... biztos van olyan, aki tényleg szereti az állatokat, de az nem ez a csaj.

Minden tiszteletem azoké akik TÉNYLEG védik az állatokat. Akár vega, akár nem.

2018. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
**Az lemaradt, hogy a csaj tudta az állatvédők számát, csak lusta volt elővenni a telefonját. :(
2018. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%

Az ember minden evő ezért a vega és főképp a vegán étrend baromi egészsegtelen. De én nagyon szeretem az állatokat élve. A barátaim

És nem akarom megenni őket. Nem akarom, hogy miattam haljanak meg.mert nem tudom elviselni ezt. De ez az én dolgom és az én döntésem. Nem aggitalok másokat és ha lenne egy kutyám nem kényszeríteném ebbe. A gyerekemet sem. Bár neki háztáji húst vennék ahol nomralisan tartják az állatot és nem nagyüzemit. Azt viszont utálom és szóvá is teszem ha valaki pazarolja a húst! Ha megvette és meghalt az az állat akkor egye meg. Ne kerüljön a kukába. Mert ez felháborító. Már több veszekedésem volt ismerősökkel pl étterembe kikértek egy tál ételt a hús nagyrésze ott maradt. Mikor elcsomagoltathatták volna. Vagy párom rendszeresen az asztalon hagyta a kibontott.hústermekeket amik megromlottak pedig ha hűtőbe teszi akkor.meg lehetett volna enni később. Ez felháborít. Annyira hogy ilyen barommal nem is kívantam tovább együtt élni.

2018. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!