Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, ti hogy tudjatok...

Vegánok, ti hogy tudjatok megallni, hogy ne egyetek meg olyan dolgokat amelyeket elotte nagyon szerettetek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 24. 17:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%

"Ausztrál orvosok vizsgálták egy testépítőn a..."


Én láttam egy videót, ahol egy orosz felgyújtotta a nadrágját és leugrott a 10-ik emeletről egy félméteres hóbuckára. Semmi baja nem lett. Szóval, akkor ezzel a módszertannal megállapítható, hogy az is biztonságos.


A szervezet rugalmas, igyekszik minden körülményhez adaptálódni. Ha túl sok koleszterint viszel be, akkor igyekszik a végsőkig akadályozni a felszívódást, illetve a máj is tud kevesebbet termelni belőle. De nem mindenkinél működik ez jól.

Lehet te vagy a szerencsés, aki elmondhatja 100 évesen, hogy a hosszú élet titka, napi 10 tojás, 1 liter sör, 7 cigaretta és semmi sport.

2018. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

"Ausztrál orvosok vizsgálták egy testépítőn a..."


Szinte minden dohányosnak van egy példája a tarsolyában valami 100 évig élő mamáról/papáról aki végigláncdohányozta az életét és semmi baja nem lett :)


A dohányosoknak is "csak" kb 30%-a lesz egyértelműen a dohányzáshoz köthetően beteg, de ugye mégsem gondolod hogy semmi káros hatása nincs?

2018. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
33%

Oké értem én értem, most jól megmondtátok :) De ha megengeditek bemásolnék egy részletet a linket is mellékelem

2012-ben az AHA kimondta: “Nincs rá bizonyíték, hogy az étkezéssel bevitt koleszterin csökkentése csökkentené az LDL-koleszterin szintjét a vérben”. A következő évben aztán más szervezetek ajánlásaiban és táplálkozástudományi irányelvekben is elismerték, hogy az elfogyasztott és a vérben lévő koleszterin szintje közt nincs összefüggés. Elhárult hát az akadály a tojás rehabilitálása elől, azonban a fél évszázados tévedés hatásait nem lesz könnyű helyreállítani a köztudatban és a táplálkozási szokásokban.


Részletek: [link]


Remélem segítettem ;)

2018. márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%
Ugye nem az AHAnak fogsz hinni akinek a szponzorainak többsége élelmiszercég, többek között az amerikai tojásszövetség? ;)
2018. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

Ez áll a forrásul szolgáló Mc. Namara kutatás zárószavában:


"Conflicts of Interest: The author was Executive Director of the Egg Nutrition Center (1995–2008), a health

education and research facility funded by the U.S. egg industry; and Founder of Eggs for Health Consulting

(2009–2015), providing consulting services on egg nutrition to international egg promotion programs"


Most azt hadd ne vegyem már komolyan, ha valaki a tojás egészségességéről kántál, miközben ő maga egy tojással foglalkozó vállalat VEZÉRIGAZGATÓJA volt éveken át, és több tojással kapcsolatos szervezet ALAPÍTÓJA. Ne már.


Eleve semmilyen olyan kutatást nem szabad figyelembe venni, ahol a "conflicts of interest" címszó alatt BÁRMIT IS megadnak, mert ahol már felmerül az érdekeltség kérdése, az NEM LEHET hiteles, pártatlan kutatás!

2018. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%

#15:

[link]

2018. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
36%

"Hasonló hibát vétünk például ha egy kutatás eredményét érvénytelennek tekintjük, mert az azt támogató,/háttérben lévő szervezetnek érdeke, hogy a kapott eredmény jöjjön ki. Még súlyosabb hiba ha rögtön a kutatással ellentétes eredményt fogadjuk el ez alapján igaznak:

„X azt állítja, hogy ’A’.”

„X jelleme kifogásolható és erkölcsileg megkérdőjelezhető a viselkedése.”

„Tehát ’A’ nem igaz!”"

2018. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálom, de ez egyszerűen hülyeség. Új érvelési hiba: "attól hogy fent van az a.te.ervelesi.hibad.hu-n, még nem lesz igaz" :)


Sokszor előfordult már hogy egy kutatás ellentétes eredményt hozott csak mert gazdasági érdekek voltak a háttérben. A leghírhedtebbek közé tartozik a sok amerikai kutatás ami azt állította hogy a dohányzás semmilyen módon nem okoz rákot. Vagy az hogy a tej jó kalciumforrás aminek pont hogy az ellenkezőjét hozzák ki a kutatások manapság.


Tehát az hogy egy tojásipari szövetség által szponzorált kutatás mit hoz ki, az nem vehető bizonyítéknak jószerivel semmire.


Ami szerintem mindenkinek egyértelmű, hogy ha a tojásiparral ellentétes eredmény jönne ki, akkor azt egyszerűen ki sem adnák, hiszen egy cég sem akar szponzorálni olyan kutatást aminek eredménye után kb csődöt is mondhatnának.


El tudnál képzelni ilyen főcímet?: "A Coca cola kutatói rájöttek hogy a kóla egyik fő összetevője súlyos egészségkárosodást okoz. A Coca cola szóvivője bocsánatot kér fogyasztóitól és felkéri őket hogy ne vegyék a terméküket többé"


Valamint ha egy részeredmény vagy egy többféleképpen értelmezhető eredmény a szponzort támogatja, mérget vehetsz rá hogy úgy lesz kiadva ahogy az nekik jó. Olyan is többször előfordult hogy hibás kutatási módszerekkel hoztak ki nekik kedvező eredményeket, mivel érdemes bepróbálkozni, sokszor az olvasók nem néznek utána a részleteknek és amíg nem derül ki a turpisság, addig lehet vele példálozni. Utána meg vállvonva lehet mondani hogy bocsi, tévedtünk, de addigra soksok laikus cikkel belopta magát a köztudatba.


Mindent összevetve természetesen egy kutatási eredmény nem lesz automatikusan hamis attól hogy az a szponzorának jó, de mivel erős gazdasági érdekek vannak a háttérben, azzal az eredménnyel nem lehet érvelni, nem lehet komolyan venni mert nagyon nagy az esély arra hogy manipulálva van akár tudatosan akár nem. (pl egy dohányos kutató "véletlenül" is rosszul értelmezheti az eredményt mert nem bírná a kognitív disszonanciát egyébként)


Kizárólag független kutatásokra lehet támaszkodni. Egyébként a WHO is ezt csinálja, ők maguk nem nagyon kutatgatnak, hanem sokféle módszerük van arra hogy az ilyen befolyásokat kiszűrjék és csak a maradékot szintetizálják. Így jött ki a "vörös hús rákkeltő" eredmény is, mert gondolhatod hogy a multimilliárd dolláros ipar szépen fizetgetett ide-oda az évek során...

2018. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon naiv vagy, ha azt hiszed, hogy a WHO csupa szentekből áll, akiket nem befolyásolnak hatalmi érdekek és előítéletek. A "vörös hús rákkeltő" megállapításuk "cherry-picking" elven kiválogatott kutatások eredményeire alapoz. Te hiszel nekik, hiszen könnyebb úgy lemondani valamiről, ha elhiszed, hogy az káros.

A tojás ellen már egyszerűen nem tudnak mit felhozni, miután a koleszterinmítosz totálisan megdőlt.

Attól, hogy egy tanulmány készítői elfogultak, attól még nem lehet kijelenteni, hogy az eredmény ellenkezője igaz, persze nem muszáj elfogadni sem az eredményt. Mindenki döntse el maga, hogy kinek mit hisz el, ha pedig nem hisz senkinek, akkor járjon utána.

2018. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ó, a tojásról én már sokszor olvasam, hogy direkt jót tesz a koleszterinszintnek, mivel jóféle koleszterinek vannak benne (ami a rosszabb, az is jó mérettel, ez már nekem rég túl mély :)). Sok ember lobogtatta már fórumokon a koleszterin eredményeit sok tojás evése mellett. Hogy ki kinek hisz laikusként, az egy dolog, átkozottul nehéz kiigazodni, az tény. Ha én el vagyok veszve, akkor a szervezetem jelzéseire hallgatok, esetleg megnézem a tápanyagbevitelem kapcsán a lehetőségeimet.


De ez vegán kérdés, eleve nem merül fel a tojás, esznek mást, ami ráadásul etikai és ökolábnyom szempontjából egyértelműen jobb (már ha az a más nem valami faramuci módon előállított dolog, nem tudok ilyenről, de kinézem az élelmiszeriparból, hogy megoldja valahogy, bár határozottan nehéz.. s átlagban úgyis sokkal jobban jönnek ki a vegánok).

Kevés ember van, akinek olyan korlátozó az étrendje (úgy értem, az a része, amit nem szeghet meg, mert rosszul lesz), hogy mindenképpen fontos elem legyen a tojás. Innentől pedig simán el lehet hagyni, csak át kell alakítani az étrendet, ha addig tojáson alapult. Egyeseknek vad gondolat az, hogy bármit elhagyjanak, de annyi mindent ehetünk.

2018. ápr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!