Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, ti hogy tudjatok...

Vegánok, ti hogy tudjatok megallni, hogy ne egyetek meg olyan dolgokat amelyeket elotte nagyon szerettetek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 24. 17:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

#19: Egy szóval sem mondtam hogy a WHO szent lenne, csak őket hoztam fel példának hogy ők is foglalkoznak azzal hogy ne vegyenek figyelembe egyértelműen összeférhetetlen szponzorok által fizetett kutatási eredményeket. Természetesen nincs egyetlen szervezet sem ami teljesen a te érdekeidet nézné, arra egyetlen szervezet létezik: te magad :) Csak a hírdetett módszerüket tartom jónak, ezt próbálom én is követni.

Természetesen nekem is van kognitív disszonanciám, kb buddha lennék ha nem lenne. Viszont én nem az egészség miatt lettem vegán, az csak egy kellemes plusz. Még ha egészségtelen lenne, akkor is elítélném amit az állatokkal művelnek, amilyen kegyetlen, embertelen, gépies módon kezelik őket, és a hozzá kapcsolódó tudatlan, a megevett ill. kínzott állat szemébe bele nem néző fogyasztókat.


#20:

Egyetértek, szerintem a mindenevők többsége amúgy nagyon korlátozottan étkezik. Kb a hús+krumpli+kenyér a sztenderd nagyon sok embernél ami aztán minden csak nem teljes. Szüleim is kb 10 kaját forgatnak legalább 30 éven át, párom családja is hasonló. Nem véletlenül a klasszikus étrendűek között van a legtöbb vitaminhiányos.

Sosem étkeztünk még ennyire válatozatosan mielőtt vegánok lettünk volna! Szerintem nem a vegánság a korlátozó hanem inkább a mama főztjéhez való ragaszkodás.

2018. ápr. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
59%

" oleszterinmítosz totálisan megdőlt. "


Szendi Gábor kirúgott informatikus, és Lenkei Gábor szcientológus (és külföldi megfelelőik) szerint biztos..

2018. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Legyszives ne vitatkozzatok! A kerdesre varok valaszokat, nem a tojas egeszseges-e vagy sem kerdeskorre
2018. ápr. 6. 21:04
 24/24 anonim ***** válasza:

Évekig küzdöttem emésztési gondokkal és rájöttem, hogy az, hogy bizonyos ételek ízre finomak nem feltétlen táplálóak számomra, 10-20 perc élvezetért 1 napig szenvedni nem szeretek(ezt csináltam évekig)


idővel ahogyan egyre többször megvontam magamtól az édességeket és egyéb dolgokat, és találtam alternatívákat amik ízlenek is és jól is érzem magam tőle egyszerűen fenomenális és egyre jobban elkezdett motiválni, hogy érdemes tudatosabb lenni az egészséggel kapcsolatban és nem muszáj szenvedni


ha nincs semmi krónikus egészségügyi gondod ami visszatér és csak idegesít, akkor megértem, hogy nem kell semmi ilyenre sem figyelned, a probléma akkor jön amikor az ember nem figyel a szervezetére évekig és egyszer csak úgy ébred fel, hogy itt viszket ott viszket, kevés a gyomorsava, puffad, nem tud semmit enni mert mindentől problémája van..

2018. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!