Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves vegetáriánusok, vegánok...

Kedves vegetáriánusok, vegánok! A mértéktelenségen kívül gyakorlatilag van bármi baj a húsevéssel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van bármi olyan probléma, amit ne oldana meg egyszerűen csak az állati termékek fofyasztásának mérséklése?
2018. ápr. 16. 19:41
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
Inkább azt szomorú látni, hogy egy alapvetően tényleg értékelhető ideológiát a saját képviselői porig aláznak ezzel a fanatikus hozzáállással.
2018. ápr. 18. 14:51
 42/53 anonim ***** válasza:
81%
A fanatikus inkább az aki akkor is csakazértis csinálja amit csinál ha kiderül hogy az (akár még magának is) káros. Ez a húsevőkre jellemző, nem azokra akik változtatnak új információk fényében.
2018. ápr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak nem válaszoltál, hogy miért fanatikus, mit árt Neked az aki vegán életet él, miért szomorú? Továbbra is úgy gondolom örülnöd kellene.
2018. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%
Éppenhogy példaértékűnek kellene tekintened a vegán életmódot és nem fanatizmusnak. Bár a cél nemes, így a fanatizmus még elismerő is.
2018. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
97%
De van ám. Az, hogy az állatok meghaltak azért, hogy megehesd őket, miközben növényeken is kitűnően el lehetne élni.
2018. ápr. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
0%
:D
2018. ápr. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
96%

Ha te azt hiszed, hogy a vegetáriánusság és a vegánság a mértéktelen húsevés ellen vannak, akkor nagyon el vagy tévedve.

Én pl azért nem eszem húst, mert unrorodok tőle, hogy hullát egyek.

2018. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%
Mi baj a fanatizmussal? Ha valaki fanatikusan menti a gyerekeket azzal ugye semmi gond. Miért gond ha valaki ugyanezt teszi az állatokkal?
2018. ápr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
95%

"„undorodok tőle, hogy hullát egyek”


:DDD"


Mondok ennél jobbat is: valójában aki húst eszik, a legtöbbször dögöt eszik. Az igazi húsevők a húst egy órán belül megeszik, ez embereknél a legritkább esetben történik csak így. A boltban vett hús tipikusan több napos, ezt a természetben dögevésnek hívjuk.

Egy serrano vagy pármai sonka hónapokig rohad mielőtt megeszik, a szaga sokszor ázott kutyára hasonlít.

A kolbászt is hónapokig szokás rohasztani, próbálnál egy olyat megenni amiből kihagyják az összes hagymát, fokhagymát és fűszert. Szerintem örökre megundorodnál tőle.


És igen, a legjobb szó rá a hulla vagy tetem, mivel valójában az. Sőt a hús is egy valóságtól eltávolító szó, valójában az izom. És nem marha hanem tehén. Tehát a pontos valóságot leíró szavakkal a steak egy tehén tetem izomrésze.

A sajt pedig rohadt tehénanyatej.


Amúgy a magyar még nem is olyan szépítő mint pl az angol ahol szinte minden állati izom-kajának más nevet adnak: pork, beef, veal, venison ahelyett hogy pig, cow, calf, deer néven illetnék azt ami a tányérjukon van.


Talán ha mindent a valódi nevén neveznénk és nem ilyen eufemizáló szavakkal akkor nem lenne ilyen könnyű kizárni az állatok szenvedését és könnyebben tudatosodna hogy mit is csinálunk valójában.

2018. ápr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem örökre megundorodnál tőle."


ezt nekem írtad? merthogy én alapban undorodtam tőle, mindig is, már háromévesen is azt mondtam, hogy nem akarom megenni, mert ez valaha élt.

78ban voltam három, senki, még csak nem is hallott arról, hogy ilyesmi létezik, hogy van, aki nem eszik húst. ki is röhögtek, és próbáltak kényszeríteni.


Ennek 40 éve, és még mindig nem akarok húst enni :)

2018. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!