Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy legyek vegán ha nem...

Hogy legyek vegán ha nem -bírom a rostokat?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta próbálkozom a vegetáriánus- vegán étrenddel. 2 éve kb ritkán szakítottam meg. Viszont hiába tökéletesen van összeállítva az étrend (gomba ,tofu,bab,csicseri stb stb) rengeteg minőségi tápanyag. De a beleim nem tudják megszokni. Eszméletlenül puffadok. De annyira hogy már a földön fetrengek a fájdalmaktól. Voltam tükrözésen lent fent a doki szerint sibo lehet . Kaptam antibiotikum kurat amitől 3 hétig jó volt aztan kezdődött előröl a szenvedés. Folyamatos hanyimger ,puffadás szelek . Újbóli kivizsgálás a gasztros doki azt mondta egyszerűen olyan típusú a belremdszerem ,hogy nem tudok ennyi rostot megemészteni. Viszont kevesebb rosttal vegankent éhen halok . A tofu is puffaszt nagyon . Inni rengeteget iszom azzal nincs gond . Én már nem tudom mit tudnék ezzel csinálni. Van akinek hasonló gondjai voltak vannak ?????

2018. máj. 22. 06:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Hja kérem, az egészségért szenvedni kell!
2018. máj. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm!!:Szenvedek én eleget és baromi régóta. Ráadásul most kismama vagyok ezért a puffadással járó görcsök óriási fájdalmakat okoztak. De azért köszönöm .
2018. máj. 22. 07:00
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Kismamakent vegan etrend? Azt mar nevezem, mennyire kell ostobanak lenni egy idiota divat miatt, hogy annak ellenere hogy a szervezeted kb. mindennel jelez, hogy nem oke igy, csak erolteted???
2018. máj. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%

Ne kövess egy divatot, egyél normális ételeket, húst is stb.

Akkor helyrejön az egészséged is. Vagy egészen tönkre akarod tenni a szervezetedet?

2018. máj. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%
Önmagukban a rostokkal nem szokott baj lenni, de ismerni kell az élelmiszeripai gyártási folyamatokat, mert a rosttartalmú élelmiszereket nem mindig sterilizálják. Biztosan tudom pl., hogy nálam a korpa használata során lépett fel mindaddig, amíg a korpát nem sterilizáltam felhasználás előtt sütőben.
2018. máj. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Én abszolút támogatom a vegán életmódot és én is az vagyok, de nem mindenkinek való.
2018. máj. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Elárulnád még is milyen megfontolásból erőlteted azt ami nálad nem jön be? Igaz, inkább tükröztesd magad, meg szedjél antibiotikumot, de semmi esetre ne add fel, ha ilyen hülye vagy. Nekem nem voltak és nem is lesznek hasonló gondjaim, mert ami nem megy, azt nem erőltetem.
2018. máj. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én nagyon igyekszem figyelni a minőségre. Szafi lisztek ,piacon vásárolt zöldségek gyümölcsök,bio tofu ,bio tészta stb de ez már rémes. 10 éve étkezem már tisztán csak akkor ugye még vegyesen. Aztán ahogy elhagytam minden tejterméket aztan minden húst és legutoljára a tojást-tengeri herkentyűket állandóan éhe s voltam. Nyilván többet kellett ennem és a beleim nem és nem tudjak megszokni . A gasztros orvos szerint pedig van ilyen mikor valaki nem tud ekkora mennyiségi rostot tolerálni . Csak nem szeretném feladni . Annyi könyvet olvastam ,előadásokat néztem dietetikus segítséget is kértem de puffadás nem javul . Sőt!! Éhezni meg nyilván nem szeretnék. Már kisgyerekként is ha több gyümölcsöt ettem a fáról sugárba hánytam tőle. Szóval én ilyen defektes belekkel születtem 😐 Coliakiat kizárták bár a genetikai glutén pozitív a biopszia és a szerológia negatív. Ennek ellenére megpróbáltam a gm étrendet is na attól még rosszabb volt .
2018. máj. 22. 07:36
 9/26 A kérdező kommentje:
Bevallom elbogtem magam a válaszok stílusa miatt. Másképp is lehetett volna fogalmazni .
2018. máj. 22. 07:37
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jól tudtad hogy itt nem minden válasz lesz pozitív meg nem mindenki téged fog ünnepelni. Talán egy olyan válasz van ami rosszindulatú a többi az igaz. Ennyi probléma mellett érdemesebb beszélni egy dietetikussal.
2018. máj. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!