Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy legyek vegán ha nem...

Hogy legyek vegán ha nem -bírom a rostokat?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta próbálkozom a vegetáriánus- vegán étrenddel. 2 éve kb ritkán szakítottam meg. Viszont hiába tökéletesen van összeállítva az étrend (gomba ,tofu,bab,csicseri stb stb) rengeteg minőségi tápanyag. De a beleim nem tudják megszokni. Eszméletlenül puffadok. De annyira hogy már a földön fetrengek a fájdalmaktól. Voltam tükrözésen lent fent a doki szerint sibo lehet . Kaptam antibiotikum kurat amitől 3 hétig jó volt aztan kezdődött előröl a szenvedés. Folyamatos hanyimger ,puffadás szelek . Újbóli kivizsgálás a gasztros doki azt mondta egyszerűen olyan típusú a belremdszerem ,hogy nem tudok ennyi rostot megemészteni. Viszont kevesebb rosttal vegankent éhen halok . A tofu is puffaszt nagyon . Inni rengeteget iszom azzal nincs gond . Én már nem tudom mit tudnék ezzel csinálni. Van akinek hasonló gondjai voltak vannak ?????

2018. máj. 22. 06:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de én meg csak röhögni tudok. 😂😂😂

Szoptatást így ugye nem tervezel? Akkor ki kell iktatni mindent, ami puffaszt: tofu, minden szója tartalmú étel szigorúan tiltólistás. Hüvelyesek, brokkoli, karfiol, káposzta. Mogyoró. Aprómagvasak: paradicsom, málna, eper.

Plusz amire a te babád egyénileg érzékeny.

És akkor írod, hogy a glutént is kerülnöd kell.

Egyszerűen éhen fogsz halni. 😂😂😂


Szerintem egyél csak rizst meg krumplit, aztán kézcsókom.

2018. máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%
#7-es voltam, tehát az egyik "rosszindulatú". Megértem, hogy egy kismama érzékenyebb, én is voltam az, ezért nem is hívtam ki a sorsot magam ellen. Kerültem mindent ami konfliktusra ad okot, mert tudtam, hogy bármin elbőgném magam. A kérdésed felidegesített, mert egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy miért erőlteted. Én pl. nem bírom a gyümölcsöt, de folyton próbálták rám erőltetni, hogy márpedig gyümölcsöt muszáj enni. Illetve nem is én nem bírom, mert szeretem az ízüket, hanem a gyomrom nem bírja. Elsavasodok a legtöbb gyümölcstől és fájdalmaim keletkeznek tőle. Szurkálás, görcsök stb. Múltkor a barátnőm kitalálta, hogy tartsunk egészségnapot, és hozott egy csomó különböző citrusfélét, hogy facsarjuk ki őket, és azt igyuk. Megcsináltam, de minden bajom volt, már a számban azt éreztem, mintha savat ittam volna. Nem erőltetem, nem megy, kész. Szerintem az az egészséges, amit megkívánsz. A zöldségeket bírom, és a vitaminbevitelt igyekszem a zöldségfogyasztással kompenzálni. Hidd már el, hogy a szervezet jelez, hogy mire van szüksége és mire nem. Csodálatosan van "kitalálva" a testünk, én mindig érzem, hogy épp mit kíván. Én mindig olyan vagyok mint a terhes nők, mindig érzem, hogy épp mire van szükségem. Egy ideje pl. belsőséget kívánok, lehet vashiányom van... Amit kívánsz meg kell adni, amit nem, azt el kell felejteni. De még mindig nem válaszoltál, hogy miért erőlteted ezt az életmódot.
2018. máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%

"Folyamatos hanyimger ,puffadás szelek . Újbóli kivizsgálás a gasztros doki azt mondta egyszerűen olyan típusú a belremdszerem ,hogy nem tudok ennyi rostot megemészteni"


Miért nem hallgatsz az orvosra????

Ami nem megy, azt nem szabad erőltetni! Vannak, akik nem bírják, ez van.

A gyerekeknél is észrevehető: nem egyformák. Figyelni kell, hogy mi a jó és aszerint táplálkozni.

Beszélj meg egy orvossal egy megfelelő étrendet. Az állatok iránti részvétedet máshogy fejezd ki.

2018. máj. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Mi se nagyon bírjuk a rostokat, ezért kicsit több finomított-feldolgozott árut eszünk, pl fehér kenyeret, szójakockát, krumplit, étcsokit és ami nagyon jó, olajos magokat. Keresd meg mi az, amit jobban bírsz, esetleg energia szeletek, fehérje por is jöhet néha.. A gyümölcsöket bírod?
2018. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%

A sok dilettáns inkább fogja be. Vegán kismamák milliói hordanak ki egészséges gyermekeket nap mint nap!

Számtalan kutatás és egészségügyi szervezet alátámasztotta már hogy a vegán életmód és étrend BÁRMELY korosztály számára teljes értékű, egészséges életet biztosít.


A kérdzeő problémái egyéni, egészségügyi jellegűek és gasztroentrológussal valamint dietetikussal kellene egyeztetni.


Normálembereknél nem probléma a hüvelyesek fogyasztása a terhesség vagy a szoptatás alatt sem, csak magyar mítosz a dolog. A babfélék megemésztésére akkor termelődik a szükséges enzim ha gyakran fogyasztjuk az adott ételcsoportot, így pl az angolszász kultúrában ahol napi étel a szülés utáni első nap is gyakran babbal készült ételt fogyasztanak és semmi gond vele.


A bélgáz és görcsök nem a rost miatt vannak hanem mert a szervezeted nem képes a megfelelő enzimet termelni - a laktózintoleranciához hasonlóan amit szintén egy enzim hiánya okoz - ha rendszeres fogyasztás mellett sem indult be a termelése egész biztosan intoleranciáról van szó. A béta galaktozidáz enzimről van szó, pótlására ugyanúgy kaphatóak tabletták melyek ezt tartalmazzák a laktáz enzimhez hasonlóan. Esetleg ezt kipróbálhatod és ha ez sem megy, menj szakemberhez mindenképp.


Ne add fel és ne keseredj el!!!

2018. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Hiába gondolom azt, hogy a tejtermékek egészségesek, de akinek laktóz allergiája van, azt azért én lebeszélném arról, hogy joghurton és tejen éljen.

A kérdező nem bírja a sok rostot, kevesebb étellel meg éhen hal.

De segáz, szedjen rá gyógyszert. Igaz, hogy hétrét görnyed a görcsöktől, de az ELV sokkal fontosabb.

Kerdező: a heves bélgörcs kiválthat méhösszehúzódást. Előidézhet vetélést, koraszülést. De segáz. A lényeg, hogy szép vékony leszel! Kitartást!

2018. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező én pártolom a vegán étrendet, de amíg megszülöd a kicsit, és szoptatod, addig ezzel tényleg ne kísérletezz, legalább halat egyél, az könnyen emészthető, és az állaga is kevésbé rágós, mint egy sertésnek mondjuk. Tejtermékek között is vannak enyhébbek, ha valamihez használsz 10%-os zsírtartalmú, laktózmentes tejszínt, semmi bajod nem lehet. A túróban rengeteg az ásványi anyag és a vitamin. Tudom, ha már egyszer lemondtál ezekről az ételekről akkor nem esik jól a szaguk, állaguk, ízük, de most a baba egészsége a legfontosabb.
2018. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%

"A sok dilettáns inkább fogja be. " -szólt a 15-ös degenerált és utána mindenféle szer-szar szedését javasolja a kismamámnak. Nehogy megtedd! a kisbabának most alakul ki a szervezete - nem lehet össze-vissza mindent, enzimet stb bedobálni.


Az orvosoddal beszéld meg, mi legyen.

2018. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
45%

Divat? Évezredek óta vannak növényi étrendű emberek és igen sok minden szól ellene. Fene se érti, miért kiabálnak mindig divatot ilyenkor.


Nos, kérdező, én a helyedben utánanéznék,hogy hogyan tudnám csökkenteni a rostbevitelt (most ugye túl sokat eszel, de csökkentve is elég lesz, ugye? mert a kevés rost sem jó, mint tudjuk. a nulla igen, de az pont ellentétes a veganizmussal). Nem minden növény ugyanolyan rostos. S ha pl. zsírra alapozol, az ételed jelentős részében máris nem lesz rost. Ez persze lehet, hogy túl durva ugrás lenne számodra, más vegánnak vagy leendő vegánnak nem is mondanám, de láthatóan a normál vegán étrend nem működik nálad.


Bab, az nem biztos, hogy a legjobb ötlet számodra, én is kihagynám még növényi étrenden is (a szója pedig eleve eszembe se jutna). Csak ahogy egyre több dolgot vennék ki az állatiak után, egyre jobban figyelném a Chronometert, hogy mindent beviszek-e, amit kell. Valamit valamiért avagy miért nem vagyok még vegán, bizonyos korlátozott formái nehezek. De ha neked ez fontos, akkor nem ajánlom, hogy hanyagold, mielőtt kiderül számodra, hogy nincs olyan vegán stílus, ami neked is jó.


Néha elnézem a szénhidrátszegény növényeimet, azok is jól állnak fehérjével, igaz, rostosak is rendesen, de én bírom. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy nem muszáj pl. sok száraz hüvelyest enned, csak mert növényi étrenden vagy. Próbálkozz olyan növényekkel, amiket jobban bírsz, hátha az is kihoz egy rendes étkezést, amitől nem fetrengsz a földön a fájdalomtól.

2018. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

Azzal egyetértek, aki azt mondja, hogy figyelj a tested jelzéseire. Nálam ez elég jól bevált, bár szerencsére nem is vagyok érzékeny minenféle dolgokra, a fájdalomhoz átkozottul pocsékul kell ennem nagyon sokáig - de attól még érzem, ha valami nem teljesen ideális s azt kerülöm.

Ha puffaszt a tofu, ne egyél tofut. Ha nem bírod a sok gyümölcsöt, ne egyél sok gyümölcsöt, az amúgy pont nem kell, remekül megvan az ember nélküle is (rengetegen élnek egészségesen gyümölcs nélkül. nekem kell egy kevés, de annyi, a sok cukor kikészítene, lassan, de biztosan), zöldség persze legyen s mindenféle egyéb, ami neked belefér.


A vegán étrend még nagyon tág, ki lehet venni belőle ezt-azt. Én már rég beleástam volna magam a dolgokba és sakkoznék a jóleső ételeimmel, mert utálom a szenvedést s a tudatot, hogy ártok a testemnek.

2018. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!