Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegák tovább élnek? Egészség...

Inuit kérdése:

A vegák tovább élnek? Egészségesebbek?

Figyelt kérdés

Vannak akik esznek húst, akár sokat is és egészségesek és sokági élnek.( és akkor még itt a paleo)

A húsokból könnyen beszerezhető vitaminokat,nyomelemeket meg mit tudom én még mit sokkal körülményesebb növényekből fedezni,nem? A Biblia is megengedni a húsevést.

Honnan tudjam kinek lehet hinni ha mindenki tudja hiteles kutatásokkal igazolni, hogy neki van igaza?



https://www.youtube.com/watch?v=h-fZ04PiyH0


https://www.youtube.com/watch?v=m0pr2lqc7WA



[link]



2014. márc. 21. 10:20
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
61%
Abszolút semmi köze hozzá, ez szerencse és genetika kérdése. A mérgeket kell kerülni, és lehetőleg minőségi kaját enni, nem az a lényeg, hogy zöldség vagy hús, bár az ember mindenvő, ugyhogy leginkább mindkettő.
2014. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
11%

Nem.A húsra szüksége van az ember szervezetének.

Elég sok vega ismerősöm volt, de egyik sem élt 50-60 évesnél tovább.

Nem rég egy orvos írt ide, hogy a vega betegeinek az állapota nagyon leromlott már 40 éves koruk tájékán. Hiánybetegségeik voltak, amit nem lehetett helyrehozni.

Ez csak egy divat, ahogyan a paleo is. A forgalmazóknak pedig haszon.

2014. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 veronika19 ***** válasza:
0%
Bizonyított, hogy ha 0-ás a vércsoportod és nem eszel húst, az gyengeelméjűséget okoz... Más esetekben elhagyhatod... De nem valószínű, hogy ez hosszabbötja meg az életed... valószínű
2014. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
4%
A mindenevők tovább élnek! Egyetlen kilencven feletti sem vegetáriánus! Ha mégis van egy, aki néhány éve "vega" a divat miatt, mutasd be nekem légyszi'!
2014. márc. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
83%
Vegetáriánusként és mindenevőként is lehet egészséges az ember. A lényeg a változatos táplálkozáson van, és a minél természetesebb állapotú táplálékon.
2014. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
77%

Hát persze, az a félmilliárd vega, komplett népcsoportok, akik születésüktől fogva azok s az őseik is azok voltak, mind betegek és korán halnak...


Nos, nem azon múlik, hogy az ember eszik-e húst. Ez egyetlen dolog a táplálkozásban. Egy vega roppant egészségtelenül élhet, egyesek pl. hanyagolják a zöldséget s inkább gabonán és szóján élnek... Az nem lehet jó. A gabona alapú táplálkozást nem tartom jónak, a tápanyagadatok alapján se tűnik annak nekem, aki húst eszik mellé, az legalább kisebb eséllyel lesz fehérjehiányos, de aki agyatlanul vega, az veszélyes. Persze a normál evés sem egészséges alapból, most csak a fehérjét ragadtam ki. Speciel a bolti húst sem tartom egészségesnek, én se azt nem eszem, se gabonát.


Az a fontos, hogy a test megkapja a szükséges tápanyagokat. Hússal vagy hús nélkül? Nem az az igazán fontos.

2014. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
82%

"A mindenevők tovább élnek! Egyetlen kilencven feletti sem vegetáriánus! Ha mégis van egy, aki néhány éve "vega" a divat miatt, mutasd be nekem légyszi'!"


http://www.youtube.com/watch?v=FX58PyQwrcI

Az 50-es évei óta vega.

2014. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
0%

nem, inkább kockázat a veganizmus, a b12t csak állíti eredetű ételből nyeri ki a szervezet, vagy baktériumokból. egy masszív agyonmérgezett, stresszes nyugati életvitel mellett nincs az az ember, aki húsevés nélkül életbenmaradna 4-5 évnél tovább.

akiket vegákat ismertem, mind 5 évnél kevesebb ideje vegák (ennyi ideig tárolja a máj a b12t), illetve vagy elhízottak (rizsszója, ahol a szója is elve nőihormon hordozó), vagy semmit nem sportolnak, vagy minimális stressz van az életükben.

fel lehet hozni a jain szerzeteseket példának, de ők nem járnak napi 10 órát gürizni, és nem élsportolók.

ilyenkor jön az indiai példa, ahol a katonák azért kaptak húst. meg jönnek a buddhista szerzetesek, aki kazért a kolostoron kívül nem tartják az étrendet. nem ismersz egyetlen vega idős indiait sem, innentől kezdve eléggé legendaszerűek ezek a dolgok. vega sportolók sincsenek nagyon, van vega testépítő, aki épp nem mesteséges cuccokon él, az valamilyen extrém drága és beszerezhetetlen tudományos diétát követ.

és akkor nem beszéltünk a tradicionálisz inuitokról, akik igen ritkén látnak/tak húson kívül mást a tányéron.


ha praktikusságot nézzük, nem édemes ma egy magyar embernek vegává válnia.

illetve az állatkínzásokon a bio minősítés könnyen segít, illetve a tojásokon a számok, hogy ketreces, mélyalmos, stb:


[link]


ermészetesen a legjobb biztosíték, ha van vidéki rokon, aki tyúkot nevel, disznót, stb.

2014. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
16%

http://www.youtube.com/watch?v=aYQdZvWheZU


egy vega doktor, spirituális vezető beszél arról, miért van szükség kiegészítők szedésére, mik a leggyakoribb vega betegségek.

2014. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
0%

http://www.youtube.com/watch?v=PnIgwZxe0yw


ez is érdekes, magyar projektek

2014. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!