Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit ehet egy vegetáriánus?

Mit ehet egy vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Hír ide - vagy oda, szerintem a vegetáriánus megeheti a sajtot és a tojást. Tudtommal a vegetáriánus húst és halat nem ehet. Mert a vega az tényleg nem eszi meg az állattól származó ételt. És a vegegtáriánus? Nem hinném hogy csak növényeket esznek. Vagy én tudom rosszul?

2018. júl. 17. 16:36
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
34%
ma 18:46-os: látom, a szzövegértelmezés nehezedre esik! Azzal kezdtem, hogy ez VOLT a falusi állattartás, nem pedig, hogy ma is ez!
2018. júl. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
36%

Hát nem tudom te hol nőttél fel, kedves 75%-os, de én nem így láttam a falusi állattartást magam körül.


Azt pl. hogy a vadonban elpusztul egy-egy csibe vagy elviszi a róka nem hasonlítanám össze azzal, mint amikor az ember tudatosan, szánt szándékkal levágja vagy hozzájárul a tojásért való tartással ahhoz, hogy más tegye ezt.

Azt is tudom, hogy ahol tojást tartanak, ott bizony húst is esznek - te talán nem, de ahonnét szerzed a tojást, ott igen - és bizony az összes tyúk, aki nem tojik már eleget, megy a vasárnapi levesbe.


A borjakkal ugyanez a helyzet. Ha éltél falun és voltak teheneitek, szerintem te is tudod, mennyi ideig sír a tehén a borja után, és hogy mennyire erős benne az anyai ösztön csak pár óra után is. A szívem megszakadt, ahányszor hallottam hogy elviszik a borjat, és hogy bömböl utána az anyja, és szerintem semmilyen érző lény nem gondolhatja úgy, hogy helyes dolog egy újszülöttet elválasztani az anyjától azért, hogy egy idegen faj megihassa a tejét.

2018. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Jól van, nem kell veszekedni. Gondoljon mindenki azt amit akar.

Ez ugyan olyan, mintha: Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? Veszekedés lenne, ugyanúgy mint itt.

Én tulajdonképpen nem vagyok vegetáriánus (és ha valaki belegondolt, és nem hülye rájöhetett).

Az ember mindig is evett húst, sőt fog is enni, mert különben az ősemberek sem tudtak volna fennmaradni. (mert nyílván télen nincsen növény)

17: Szegény csirkék és szegény tehenek témában; "Aki tejet, tojást fogyaszt ugyanolyan állatkínzó mint az aki húst eszik!": Erre csak egy dolgot tudok mondani: a tehenek és a csirkék, kakasok meg a többi haszonállat, amit az ember eltart, és meggyilkolnak az ígyis-úgyis az étlaplistán lenne a helye, ha nem lennének az emberek.

Hogy miért?

Ezt is könnyű megválaszolni: A tyúk és a tehén is növényevő. Tehát ez egy dolgot jelent: a húsevőek listáján vannak ételként. Farkasok, rókák, a sok lopó menyét, aki megeszi a tojásokat és a többi állat, amit csak eddig az állatkertben láttál. Nem tudnánk megvédeni őket, és ők eszik meg. Úgyhogy csak egyet kérdezek tőled: Attól ha minden ember növényevő lenne, szerinted az állat gyilkolása abba maradna?

Ha egy róka elkap egy nyulat, meggyilkolja nyílván, és megeszi. Ez a húsevők törvénye. Az ember mindenevő, nem pedig növényevő. Ha az emberek nem lennének sokkal több húsevő lenne, mint gondolnád. Miért is? Ugyanis nem csak az erdőkben lennének ragadozók, mindenevők, hanem az egész földrészen. Így bárhol-bármikor megehetik a növényevőket. Tudom, nagyon ijesztően hangzik, de így van. Oroszlán, tigris, leopárd, jaguár.. Nem csak az állatkertben lettek volna!

És még valami: ha valaki azt gondolja, hogy nem szabadna enni húst az embereknek, vagy nem emberi feladat meggyilkolni és megenni a haszonállatokat, az vagy elvetemült hülye, vagy nem tud józanul gondolkodni. Ilyen az élet. Az ember a főnök, és az állatok a hasznunk. Egyeseknek az a pénz és a jövő.

2018. júl. 20. 17:05
 24/41 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, inkább az a brutálisan hülye aki úgy gondolja hogy érző lényeket mocsokban kíbnban bezártság an tartani, kihasználni, legyilkolni normális dolog. Szóval az, aki állati termékeket fogyaszt. Érzelmi, értelmi nulla az ilyen.
2018. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

24: Ez az élet rendje. Az állatok a táplálékunk és a fennmaradásunk.

Te csak olyan emberekkel barátkozol akik nem esznek húst? Mert ha igen, akkor egy kezemen meg tudom számolni hány barátod van.

Hogy ha mi emberek nem lennénk, sokkal rosszabb körülményekben halnának meg az állatok.

Csak szólok, az emberek 85%-a húst eszik, szóval ez azt jelenti mind érzelmi fogyatékosságban szenvedünk?

Honnan gondolod, hogy az emberek érzelmileg nullák?

Az embereknek kötelességük gyilkolni állatot. Az állatok nem egyenrangúak velünk! Neked kegyetlenül hangzik, de ilyen az élet. Az ember mindenevő a múltban a jelenben és a jövőben. Sajnos nem tudsz mit tenni ellene.

2018. júl. 21. 11:14
 26/41 anonim ***** válasza:
30%

Aki szerint gyilkolni kötelesség az börtönbe vagy elmegyogyóba való.

Igen, többnyire csak vegánokkal barátkozom. A legjobb barátaim mind így élnek. Tekintve hogy egy egy vegán csoportban Magyarországon is vannak több ezren (pl ezt ettem ma vegán csoport 25.000tag

) van bőven lehetőség ismerkedni, barátkozni.

Emellett meg az ember nem áll az állatok felett hanem egyenrangú vele. Bár a te esetedben egy kísérleti patkány baj tuti több esze van mint neked...

2018. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudj, de én hentesnek dolgozom, de eddig egy emberrel se találkoztam, aki ennyire érzelmes. :D

Ne röhögtess már gondolj bele, az állatok a mi táplálékunk, és megesszük. Az emberek megeszik a húst, és meg is fogják. Ezért nem kerülök börtönbe. :DD

2018. júl. 21. 12:34
 28/41 A kérdező kommentje:
Egyáltalán megkóstoltad a húst? Ha nem tudod milyen az íze, akkor minek prédikálsz? A húsnak rengeteg jó tulajdonsága van, és nem roncsolja a szervezetet.
2018. júl. 21. 12:37
 29/41 A kérdező kommentje:
Gondolom lecsaptál már legyet, vagy öltél már hangyát, vagy rátapostál. Ugyan olyan érzése van, mint egy állatnak.. Vagy szúnyogot. Ugyan olyan érzelmi lény mint az állatok. Erre nem gondoltál?
2018. júl. 21. 12:40
 30/41 anonim ***** válasza:
30%

Nem szoktam szükségtelenül agyoncsapni rovarokat csak a szúnyogot ha megcsíp, de ennek a szükségnek szerintem nem sok köze van az állatok élvezet miatti halomra öléséhez (=azért mert neked ízlik).

Igen, képzeld, ettem húst valaha mint a legtöbben, elég kevesen születnek vegánnak. csak rájöttem hogy az empátia és az érzelmi\értelmi fejlettség egy szintje felett (ami a tiedénél jóval magasabb) elkerülhetetlen belátni azt hogy nem etikus érző lényeket megölni vagy nyomorúságos körülmények között tartani.


A hús károsságáról meg annyit hogy a WHO szerint a feldolgozott hús és a vörös hús a cigarettával egyenértékű közvetlen rákkeltő hatású. Egyed csak, ha jól esik, majd 50 évesen megsajnálja amikor rákban halsz meg. Nem az én bajom.

2018. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!