Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit ehet egy vegetáriánus?

Mit ehet egy vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Hír ide - vagy oda, szerintem a vegetáriánus megeheti a sajtot és a tojást. Tudtommal a vegetáriánus húst és halat nem ehet. Mert a vega az tényleg nem eszi meg az állattól származó ételt. És a vegegtáriánus? Nem hinném hogy csak növényeket esznek. Vagy én tudom rosszul?

2018. júl. 17. 16:36
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Képzeld eddig egy ismrősöm/rokonom se halt meg, úgy, hogy hús miatt halt meg. És én még az ükk nagymamámat is láttam (105 évesen halt meg).

Beképzeltséged is elég magas a kelleténél. Addig, amíg nem ismered az embereket a kelleténél, honnan tudod máris, hogy sokkal intelligensebb vagy náluk? Attól még az ember nem hülye, ha húst fogyaszt. Terhességnél is ajánlatos a hús fogyasztás.

Szóval egy időben te is állatkinzó voltál?

Idézem: "Aki tejet, tojást fogyaszt ugyanolyan állatkínzó mint az aki húst eszik!"

Nem értem..

De mindegy is. :D Törődj bele, hogy akik húst esznek, nem lehetnek mind idióták!

2018. júl. 21. 17:19
 32/41 A kérdező kommentje:

Különben is: az háziállatoknak (tollasok, malacok, szarvasmarhák) nincsen olyan értelmi/gondolkodási szintjük, hogy mi történik velük. Nem gondolkodnak úgy, mint az emberek. Nem főznek, nem takarítanak, és nem gondolkodnak! Ez ugyanígy van a francia konyhánal is (csigák, rákok, kagylók, kígyók, békák)

Kár, hogy nem eszel pörköltet, halászlét. Egyszerűen mennyei az íze, és a gyermekeim kedvence.

2018. júl. 21. 17:41
 33/41 A kérdező kommentje:

[link]

Olvasd el, mielőtt ítélsz!

2018. júl. 21. 17:51
 34/41 anonim ***** válasza:
30%

Terhességnél pont hogy minél kevesebb állati termék javallott a hormonok miatt, plusz az összes nyers vagy feldolgozott állati termék tiltólistán van (lazac, sajtok nagyrésze főleg penészes sajtok, sonka és feldolgozott húsok, nem átsütött húsok, tojás. Stb.) de erről 2 egészséges vegán terhesség után tuti nem egy ilyen félfogyatékossal fogok vitatkozni mint te!

Hülyeségeket meg biztos nem olvasok el, és provokatív semmitmondó hülyeségekre sem reagálok.

Neked ajánlom olvasni a WHO álláspontját és esetleg az ADA kiadványát a vegán és vegetáriànus étkezésről, hátha felvilágosul az tőle.

2018. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Szóval a gyerekeid is vegánok?

Hát gratulálok! Ha bemennek majd az iskolába mit szólnak majd? Válaszolok: Nem normálisak. Ők lesznek a suliban egyedül vegánok és ki fogják csúfolni.

Mint ahogy mondtam hentes vagyok, és nem leszek soha vegán.

Figyelj csak: az emberek soha nem fognak vegánok lenni akkor sem, ha te megakadályozod, és se nem te, se más állatvédő vegán nem fogja. Azt hiszed nagy állatmentő vagy, mert nem eszel húst? Több milliárdan fogyasztanak húst.

Fogyatékos az, aki mondja. Olvastál már egyszer is terhességről szóló könyvet?

A cikkből egy idézet, amit több orvos is mondd, nem csak én:

"A rendszeres húsfogyasztás különösen fontos gyermekek, terhesek, illetve szoptatós anyák számára. Gyermekek esetében kiemelten nagy jelentőségű, ugyanis ebben az életkorban egyébként is gyakrabban fordul elő vashiány, amit a húsmentes táplálkozás tovább ronthat. "

2018. júl. 22. 09:05
 36/41 A kérdező kommentje:

Egyébként kezd nekem is idegesíteni egy kicsit.

Játszunk egy játékot:

Egy lakatlan szigeten vagy velem. Tél van Nincsa növény, csak az állatok. Én megyek horgászni a nagy óceán kellős közepén, és megsütöm a halakat. Te ott koplalsz, és nem tudsz mit csinálni, mert nem szeretnéd szegény állatokat megölni. A halak csak szólok nincsen gondolkodási erejük. Észre sem veszi, hogy agyon lett csapva. Én megeszem a husát. Megkérdem tőled, hogy akarsz-e egy falatot, hogy éhen ne vesszél. Erre így válaszolnál: Én gyilkossal nem tárgyalok, és én nem fogok soha enni húst.

Mit tennél, ha nincsen mit enni télen?

Lehet, hogy nem fog bekövetkezni a mai világban (sőt, biztos), de a középkorban még nem volt befőtt, se semmi növény. Télen leállt a mezőgazdaság, és nem tudtál volna mást enni, csak húst. Ezt be kell látnod. Most a modern korban már minden vacckot lehet venni, és kapni a booltban.

Tehát tisztázzuk: a hús az egyik legfontosabb dolog az ember életében. Neked NEM, de a több milliárd ember, aki még él (és ne csak magadra gondolj mindig) fontos számára a tejtermék, hús, és az állatoktól származó étel!

2018. júl. 22. 10:47
 37/41 anonim ***** válasza:

Igen, temrészetesen a gyerekeim is vegánok, bár még nem iskoláskorúak. De hogy ne aggódj miattuk: Németországban senkit nem érdekel mit eszel és miért és kérhető vegán étel is(már ahol van menza mert sok helyen nincs és vinni kell az ételt) vannak kifejezetten vegán óvodák, iskolák is.

Itt nem csúfolnának senkit az életmódja miatt hanem inkább érdeklődnek. Mivel a gyerekeim nagyon ritkán betegek főleg az egészséges életmódnak köszönhetően már nem egy anyuka kért tőlem tanácsot az étrenddel kapcs.


Azt a tényt, hogy éleőlényeket ölni abnormális és állati termékeket fogyasztani egészségtelen akkor sem fogod tudni megváltoztatni ha földhöz ered magad. A fejlett országokban rohamosan nő a vegánok és vegetáriánusok száma, és egyre csökken a tej és húsfogyasztás. Persze Magyarország eléggé hátul kullog a sorban de hála az égnek már ott is fejlődésnek indult a dolog. Persze az orbánisztáni diktatúra, hús propaganda, meg tej lobbi sokat ront a helyzeten de ez is csak az ipar kétségbeesett kapálózása a csökkenő kereslet ellen.

2018. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, kérdező, hajmeresztő dolgokat írsz.

Az állatok is ÉREZNEK fájdalmat, legalábbis a fejlettebbek. A disznó olyan intelligens, mint egy kutya. Kit érdekel, hogy nem főz és takarít? Eszem megáll.


Szerinted a középkorban a zsellérek télen húst ettek hússal? Komolyan? :D


Lakatlan sziget és egyebek. Nos, ez egy teljesen más szituáció. Én személy szerint nem vagyok se vegán, se széplélek (csak húst nem szoktam enni, ha lehet), szeretek élni, úgyhogy simán megennélek téged, ha azon múlna a túlélésem s persze képes lennék rá (az egészségtudatosságom ilyenkor kikapcsolna. nem hiszem, hogy a legtöbb ember húsa egészséges, túl rosszul esznek ahhoz). De ha nem, ha van egy csomó remek növényem s némi általam kedvelt állati ételem, akkor tipikusan nem eszem húst, akár sok hónapig vagy évig sem.


Ja, az emberevéssel nem akartam borzolni a kedélyeket, de nekem az ember és a disznó sokkal közelebb áll egymáshoz, mint a disznó és a karfiol. Amiben végülis igazam is van. Ha a túlélés a cél, az átlagember áthágja az efféle korlátainak a zömét. Egy vegánnál a határ az állati és a növényi közt van, egy sima vegánál a hús és az egyéb közt, normál embernél változó. Tengerimalac? Kutya? Majom? Ember? Ha az életünkről van szó, ez a határ általában eltolódik, ezt már bebizonyította a történelem.


Ahogy a normál embernek a kannibalizmus brutális, úgy sok vegánnak a húsevés brutális. Kényszerhelyzetben lehet, hogy áthágja a saját szabályát, de ha szabadon választhat, nem.

Semmi értelme, hogy normál körülmények között azt várjuk valakitől, hogy az éhhalálközeli fellazult szabályait alkalmazza.


Aki pedig akkor sem eszik húst vagy embert, ha éhenhal, nos, annak joga van hozzá és valahol tisztelni lehet a tartását. De ettől még nem kell mindenféle butaságot elvárni a vegánoktól.

2018. júl. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
56%

"A rendszeres húsfogyasztás különösen fontos gyermekek, terhesek, illetve szoptatós anyák számára. "


Ezt nem tudom melyik középkori áltudományos oldaldról szedhetted, de az orvostudomány mai álláspontja szerint nem hogy nagyon fontos lenne a hús, de kifejezetten egészséges életet lehet élni kismamaként, szoptató anyukaként vegán életmódon, sőt, csecsemőknek és kisgyermekeknek is kitűnően megfelelő ez az étrend.

2018. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az összes választ, szóval lehet, hogy valaki már megírta de: vegetáriánus=Semmi olyan ételt nem fogyaszt, ami állatok leöléséből származik (A nem eszik húst definíciót szokták mondani, de ez azért nem pontos, mert ebben nincs benne a zsír, belsőségek, stb)
2019. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!