Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az érdekelne hogy a vegák/vegá...

Szarka Dominik kérdése:

Az érdekelne hogy a vegák/vegánok nem gondolnak bele abba hogy a növény is él és érez?

Figyelt kérdés
Mármint értem én hogy egy répa hang nélkül haldoklik de attól még haldoklik nem? Hisz a növények is éreznek és komunikálnak egymással. És mi emberek ugyan úgy kihasználjuk és tenyésztjük a növényeket mint az állatokat. Szerintetek van így értelme a vega/vegán “élet stílusnak”? Nincs bajom a vega/vegán emberekkel de szerintetek nem értelmetlen amit csinálnak? Még egyszer kijelentem nekem nincs bajom ezekkel az emberekkel és magával az élet stílusukkal sem csak egyszerűen nem látom az értelmét.

2018. júl. 18. 21:26
1 2
 11/17 anonim válasza:
84%
Egy húsevő/mindenevő sajnos sokkal több növény halálát okozza, mint egy vegán.
2018. júl. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%

Ez egyszerű logika. A Vegetáriánus, vegán a legkisebb pusztítás elvét követi. Enni kell az életbenmaradáshoz, ezért ez vitán felül áll. Embert is ennék ha máskülönben meghalnék.


Az állatok fejlettebb életformák mint a növények vagy gombák, és mivel semmi nem kényszerít arra az életbenmaradáshoz hogy húst fogyasszunk, csak az önzőségünk, így azt nem eszünk. A kevésbé fejlett életformákkal maradunk életben.


Aki szerint a húsfogyasztás kötelező az életbenmaradáshoz, műveletlen, kérem edukálja magát az eszenciális aminósavak témájában. (A wikipédia segít)


Régen a vegán(nem vegetáriánus) életmód a B12 vitamin hiányában fenttarthatatlan lett volna, de ezt ma már képesek vagyunk szintetizálni.


Bár az evolúció mindenevőnek alakított minket, ami jól is jött az életbenmaradáshoz, az evolúció pont a változásról, alkalmazkodásról szól. Az emberiség túljutott a biológián a technológiai és társadalmi fejlettségével, ideje egy harmónikusabb, fenttarthatóbb életforma kialakítására.


A vegetáriánus/vegán életmód nem elmebaj, hanem a társadalmi fejlődés egy következő lépcsője.

(ahogy nemis erról szól ki mit eszik, ez egy élet szemlélet)

2018. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

“Régen a vegán(nem vegetáriánus) életmód a B12 vitamin hiányában fenttarthatatlan lett volna, de ezt ma már képesek vagyunk szintetizálni.”


Ez az állítás téves. A b12-t a mindenevő állatok kosz elfogyasztasaval (földes gyümölcs vagy zöldség kis mennyiségekben) vagy szüretlen vízből viszik be.

Az ember ehhez azért nem jut hozzá mert tisztítja a vizet és ezzel a b12-t termelő baktériumot is kiszűri, a növényeket pedig permetezi.


A termeszetes mindenevők dietajanak csupán 3-5%-a állati termék ennyiből képtelenség a b12-t fedezni.

2018. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azóta abba is belefutottam hogy az élesztő is tartalmaz B12 vitamint. Ezt a koszos dolgot nem tudtam, de már keresek is rá! Köszi Az infót.
2018. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
22%
Nincs központi idegrendszerük, nem éreznek fájdalmat.
2018. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
45%

Az ehető növények és gyümölcsök azért teremnek, Földanya azért teremti őket, hogy megegyük, mert másként megrohadnak elég rövid időn belül.

A húsevés, a leölt állatok halálfélelemmel teli halott testének megevése benne tart abban az aggresszív, ragadozói rezgésben, ahonnan az embereknek ki kell lépniük a fejlődés érdekében, mert ez a ragadozói állatok rezgésszintje, amit még nekik kell megtapasztalniuk. Az embereknek pedig van intelligenciájuk, tehát miért akarnak benne maradni még abban? Tehát ez is szükséges lépés.

De amíg az az "érzés" nem tör elő belőled, amikor pl állatölésen veszel részt (mert a boltban kapható már sütésre/főzésre alkalmas nyers húsnak ez az előfolyamata ugyebár), hogy az valahogy szomorúságot okoz olyannyira, hogy elmegy a vágyad a húsevéstől és lassan (vagy gyorsan, kinek hogy) leszokj a húsevésről, addig nincs értelme ezen beszélni.

2018. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
54%

a növénynek nincs olyan idegrendszere, mint az állatnak.

ha leszüreteled a növényt, akkor újra termelődik. az állatnak meg vége.

2018. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!