Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A "húsevők" félnek a vegánoktó...

A "húsevők" félnek a vegánoktól, vagy mi ez a reakció?

Figyelt kérdés

Már nem az első, nem is a második hasonló eset ez.

Egy fórumon szó volt a nagyüzemi állattartásról, valaki odaírta, hogy hát igen, a mai hússzükségletet csak így lehet fedezni. Én odaírtam, hogy nem egészen igaz, a húsSZÜKSÉGLETet, amire élettani szempontból a szervezetünknek szüksége van a tápanyagok miatt, igazából napi pár gramm hússal lehet fedezni, az hogy az emberek nagyrésze minden nap napi 3 húsos fogást eszik, fél kilós hússzeletekkel, egyebekkel, az már csak a modern kor luxusa.

Erre hisztérikusan esett nekem valaki, hogy a szemét vegán meg akarja mondani mindenkinek, hogy mit egyen, én belekötöttem és megszabtam neki hogy mennyi húst ehet, undorító vallási fanatista vagyok, meg korlátolt, meg miattam meg a vegánságom miatt fognak kipusztulni az őserdők, és hasonlók.

A vicc az egészben, hogy nem vagyok vegán, még csak vega se (ha megnézte volna a profilom, elsők között virít ott két házi baconos grillhambi fotója) csak leírtam tényeket, már ez is kicsapja a biztosítékot a "húsevőknél"?

Ráadásul én ezt a csípőből, minden ok nélküli, enyhén személyeskedő, hisztérikus, túlzó letámadási stílust eddig azokon tapasztaltam, akik valamitől féltek.. Az ilyen "húsevők" félnek a vegáktól, vagy mi ez a totális kiakadásuk sokszor? Miért kell ilyen hisztérikusnak lenni?

(Mindenesetre legalább már értem, miért állítják, hogy sok a térítő vegán, miközben én alig-alig találkoztam 1-2-vel: így könnyű, hogy ha egy nemvegán leír pár tényt, akkor egyből ráaggatják, hogy térítő vegán, aztán kész, így tényleg nagyon sokan lehetnek......)


2018. júl. 19. 10:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#11

Olvasd már el legalább a leírást. Nem vagyok vegán... :'D

2018. júl. 19. 13:39
 12/25 anonim ***** válasza:
69%

Ez már csak egy ilyen ország. Mint latod itt is, a válaszolók egy része simán levegánozott miközben hangsúlyoztad, hogy magad is eszel húst, illetve "vitaindítód" is egy olyan vélemény amiben nem a vegán étrend hanem a kevesebb húsfogyasztás mellett szóltál. Ami nemhogy nem vegán, de mégcsak nemis vegetáriánus.


Nem a vegánoktól félnek, hanem attól, hogy valaki beleszól mit és mennyit egyenek. Itt ételről nemlehet érvek mentén vitatkozni, sokan olyan szinten kajafüggők mint valami drogos.

2018. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

Én csak röhögni tudok az ilyen hisztis húszabálókon! Főleg amikor látom hogy mennyire betegek, kehesek, elhízottak, lusták, nyomorultak, én meg kicsattanok az egészségtől és 5 éve nem voltam náthás sem! A saját példájukból majd tanulnak egyszer csak! Édesapámat a cukorbetegség, apósomat a súlyos vérnyomás és koleszterinproblémák döbbentették rá arra, hogy még sincs igazuk és a hús mennyire egészségtelen.

Aki értelmes, egyszer belátja.

Aki nem, majd belehal.

Én leszarom, csak engem és a családomat, gyerekeimet hagyja békében, egészségében élni és ne terjesszen olyan baromsàgokat amiket már 30 éve megcáfolt a tudomány.

2018. júl. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
43%

nem kell a hiszti, egyél amit akarsz. de ne téríts. ennyi.

amíg ilyen mértékben túl van szaporodva az ember, mindegy, higy mit táplálkozik, a föld élővilágát teljesen eltorzítja.

a föld túl fogja élni, az ember kipusztul. happy end.

2018. júl. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%

Nemtudom miért félnek ennyire a vegánoktól/vegetáriánusoktól.


Amúgy ha gondolod csatlakozhatsz a keddenként megrendezett "húsevő vadászathoz", amikoris az elfogott húsevőket máglyához kötözzük, és zellerből és répából fabrikált ruhában körbetáncolva őket rituálisan elégetjük, miközben salátát majszolunk.

2018. júl. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

ja. félnek? rettegnek. :)))

a homofóbia traszfóbia és a pedofóbia mellé szokjunk hozzá a veganofóbia kifejezéshez is :)))

2018. júl. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#14

De az Isten szerelmére, mi a térítés azon, hogy leírtam egy tényt?

Ha azt írom, hogy "4 felesnyi jó házipálinkától be lehet karmolni", akkor mindenkit alkoholizmusra buzdítok, vagy mi? :D

2018. júl. 20. 10:55
 18/25 nemaRendőrség ***** válasza:
0%
Mutass egy vegán testépítőt(a zöldbőrű néger nem ér)
2018. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
91%

#18 [link]


Egyébként Chris Hemsworth is vegán, és a Thor szerepére sem pont őt választották volna, ha nem lenne izmos :)

2018. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%

Én nem félek tőlük :)

Amiket írtál, azok enyhén szólva túlzások. 1-2 szelet felvágottban alig van pár gramm hús. Az egy főre eső húsfogyasztás napi 15 dkg körül van és évről évre csökken.

Régen ha ennél is kevesebb húst ettek, az azért volt, mert csak annyi jutott, és be kellett osztani. Ez nem jelenti azt, hogy régebben emiatt voltak egészségesebbek az emberek (ha egyáltalán azok voltak), vagy azt, hogy ha több hús állt volna rendelkezésre, akkor ne ettek volna többet.

A testépítők közül sokan fehérjeporokat (pl. tejsavófehérje) tolnak. Ha megnézed az éttermi menüket és menzákat, ebédre jó, ha 10 dkg hús van bennük, és rengetegen ebédelnek ilyen helyeken hétköznapokon, és csak hétvégén főznek húsos ételt. Én nem ismerek olyan embert (a húsimádó férjemet belevéve), aki napi 3x, fél kilós hússzeleteket eszik. Persze létezhet ilyen, de attól még szerintem ritkaság.

2018. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!