Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A "húsevők" félnek a vegánoktó...

A "húsevők" félnek a vegánoktól, vagy mi ez a reakció?

Figyelt kérdés

Már nem az első, nem is a második hasonló eset ez.

Egy fórumon szó volt a nagyüzemi állattartásról, valaki odaírta, hogy hát igen, a mai hússzükségletet csak így lehet fedezni. Én odaírtam, hogy nem egészen igaz, a húsSZÜKSÉGLETet, amire élettani szempontból a szervezetünknek szüksége van a tápanyagok miatt, igazából napi pár gramm hússal lehet fedezni, az hogy az emberek nagyrésze minden nap napi 3 húsos fogást eszik, fél kilós hússzeletekkel, egyebekkel, az már csak a modern kor luxusa.

Erre hisztérikusan esett nekem valaki, hogy a szemét vegán meg akarja mondani mindenkinek, hogy mit egyen, én belekötöttem és megszabtam neki hogy mennyi húst ehet, undorító vallási fanatista vagyok, meg korlátolt, meg miattam meg a vegánságom miatt fognak kipusztulni az őserdők, és hasonlók.

A vicc az egészben, hogy nem vagyok vegán, még csak vega se (ha megnézte volna a profilom, elsők között virít ott két házi baconos grillhambi fotója) csak leírtam tényeket, már ez is kicsapja a biztosítékot a "húsevőknél"?

Ráadásul én ezt a csípőből, minden ok nélküli, enyhén személyeskedő, hisztérikus, túlzó letámadási stílust eddig azokon tapasztaltam, akik valamitől féltek.. Az ilyen "húsevők" félnek a vegáktól, vagy mi ez a totális kiakadásuk sokszor? Miért kell ilyen hisztérikusnak lenni?

(Mindenesetre legalább már értem, miért állítják, hogy sok a térítő vegán, miközben én alig-alig találkoztam 1-2-vel: így könnyű, hogy ha egy nemvegán leír pár tényt, akkor egyből ráaggatják, hogy térítő vegán, aztán kész, így tényleg nagyon sokan lehetnek......)


2018. júl. 19. 10:45
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
93%
Ajjjj annyira szomorú, hogy a kérdésre ilyen kevesen válaszoltak. Mert végül is ez volt a lényeg, nem az, hogy mindenki tök indokulatlanul belekössön a kérdezőbe. Mert a kérdés jogos. Az emberek elfogultak, rugalmatlanok, és ahelyett, hogy belátnák, egészségtelenül étkeznek, inkább másokat okolnak. Az mindig könnyebb, jót tesz a lelkiismeretnek. Engem nem érdekel, ha valaki eszik húst, de tény, hogy nagy mennyiségben káros, mi értelme belekötni az információba, ha ezerszer bizonyítva lett már. Világszerte kutatták a kérdésre a választ.
2018. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 nemaRendőrség ***** válasza:
63%

"ahelyett, hogy belátnák, egészségtelenül étkeznek"

Én beláttam. Ezért kezdtem el ketózni. Azóta sokkal jobban vagyok

2018. júl. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
42%

én is beláttam hogy egészségtelenül étkeztem, azóta figyelek milyen húsokat eszek.

zöldségeket ha csak lehet nyersen eszem, és kerülöm az embertápokat (szója és olaj alapú szarok)

a rizst és a krumplit lecseréltem tartalmasabb gabonára.

tejból azóta csak zsírosat iszok, de kevesebbet is.

sütni csak állati zsírban.

olajat csak nyersen.

2018. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
52%

Én is beláttam pár éve. Azóta nem eszek gabonát, szóját, cukrot, feldolgozott ételeket, tejtermékeket. Egész életemben nem voltam ilyen jól, minden bajom elmúlt, a vérképem tökéletes, akárcsak a súlyom. Pedig eszek húst minden nap, igaz, közel sem napi 3x fél kilót.

És a tetejébe nem akarok senkit megtéríteni, hogy az én étrendem a legegészségesebb a világon. Mindenki azt eszik, amit akar, de engem nem fog tudni meggyőzni, hogy a hús káros az egészségre.

2018. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
73%

A testépítők sem esznek napi másfél kiló (3x0,5 kg, ha valaki nem értené) húst, ez konkrétan hülyeség. Ez ugyanis egy nagyjából 170-180 kilós testépítő ajánlott napi fehérjebevitelének felel meg, ilyen meg nem sok van, ráadásul nemcsak a kajából szokták fedezni.:-)

Ami a reakciót illeti, az illető valószínűleg találkozott már olyan fanatikus übermensch vegán hozzászólásokkal, amiket magam is láttam itt a gyakorin, miszerint a húsevők alacsonyrendű, primitív lények, a nagyüzemi állattartás rombolja a leginkább a környezetet pl. a marhafing útján stb, stb.:D Eléggé túlreagálta a dolgot, de ez végül is nem olyan meglepő, amikor Párizsban már hentesboltokat támad meg a vegán törpeminoritás (mindössze 3%-a a lakosságnak) militáns része. Nálunk ez a fajta agresszivitás egyelőre csak verbálisan jelenik meg, de így is épp elég visszataszító.

2018. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!