Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit gondoltok arról aki...

Mit gondoltok arról aki kezdetben kemény vegán aztán feladja?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 3 éve tért át a vegánságra,olyan szinten hogy csak néztem.Engem is térítgetett és egy évre rá

én is vegán lettem hellyel közzel

Csakhogy ő fél éve kiszállt és azóta újra eszik húst is meg minden más állati cuccot.Én meg kicsit becsapottnak értek magam....


2018. aug. 14. 03:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%
Elég humoros vélemények vannak itt. Nem, az ember nem eszik feltétlenül húst. Röhejes gondolat, hogy egy vega nem is ember :D Én mindig annak érzem magamat, ha vega vagyok, ha nem... Az egészséges élethez pedig nem kell húst enni, ezt azért szerintem elég sokan tudjuk. Az emberek nagy része nem is szenved nélküle, nyilván vannak egyedek, akik igen vagy hús nélkül nem tudnak mindent bevinni, mert túl korlátozott az étrendjük, de aki rendesen eszik, az hús nélkül is bevisz mindent. Én pont hússal rontom el a makróimat.
2018. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
25%

Nem az a baj, hogy a vega nem eszik húst. Az az ő dolga. Hanem a körítés, hogy nincs jogom elvenni más élőlény életét.

De van.

1. az emberi jog szerint nem követek el bűncselekményt, se szabálysértést, és etikai vétséget sem, ha megeszem a haszonállatot.

2. a természet törvényei alapján meg pláne nem, akár élve is felfelhatnám, ha képes vagyok rá. A ragadozók nem humánusan ejtik el a prédájukat, és sokszor a préda még él, amikor már esznek belőle.

2018. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

#12


1. Az "emberi jog" mindig változott a történelem során. Az hogy valami most legális, nem biztos hogy 50 év múlva is az lesz. Gondolj vissza a például rabszolgaságra, valamikor ahhoz is volt joga az embernek hogy azt csináljon egy másikkal amit akar. Akkor már rögtön erkölcsös?


2. Szerintem az ember ragadozó? Ne hasonlítsuk magunkat egy oroszlánhoz... Az oroszlán valamikor megöli a saját kölykét, akkor mi is megtehetjük arra hivatkozva hogy egy vadon élő állat azt csinája? Amikor egy oroszlán megöli a prédaját, fél perc alatt átroppantja a légcsövét és rögtön meghal, ezzel szenben mi hosszú évekig tartó szenvedéseket okozunk. Az embereknek van értékrendje, ami alapján el tudja dönteni hogy mi jó és rossz. És ezért felelősségre lehet minket vonni a tetteinkért, az oroszlánokat nem. Arról nem is beszélve hogy nekünk nem kell húst ennünk az életben maradáshoz, nekik igen. A DNS-ünk 98%-ban megegyezik a gorilláéval, az emésztőrendszerünk majdnem ugyan az. És a gorillák növényevők (néha bogarakat is esznek de növényevők). A "szemfogaink"-kal kapcsolatos mítosz sem jelent semmit, mert a legnagyobb szemfog az Földön az egy növényevőhöz tartozik (víziló). Másik ha a legtöbb ember megnéz egy dokumentum filmet arról, hogy hogyan készül el az étele (állati eredetű), szomorú lesz, zaklatott és a legutolsó dolog amit érez az az étvágy. Ha húsevésre lennénk "teremtve" nem éreznénk együtt egy visító disznóval, tehénnel amikor látjuk hogy elvágják a torkukat és szenvednek... Utolsó dolog meg az, hogy a természetben sehol nem látsz olyat hogy hónapokig, évekig egy kis sötét lyukban tartják a "prédákat", erőszakkal mesterségesen megtermékenyítik, ahogy megszüli a kicsinyét elveszik (megölik) és kihasználják azért amit a borjának termelt (mint minden emlős), utána meg ha ezt a folyamatot megismételték rajta 4-5x és már nem bír annyi tejet előállítani, akkor fejjel lefelé felakasztják és elvágják a torkukat... Na ilyet nem találsz sehol a természetben, és nincs köze ennek a tápláléklánchoz. Tudnék megerősített egészségügyi szempontokról is írni, de valamiért a vega kategóriában több a kötekedő "húsevő" és úgy is le leszek pontozva... :)

2018. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó: a nagyipari hústermelést ne keverd ide, mert az tényleg undorító. De a vegánok a szabadon tartott tyúk húsa, tojása ellen is "harcolnak" erkölcsi okokból, amivel viszont én nem értek egyet. Az ember előbb evett húst, halat, mint kenyeret. Az életbenmaradást segítette 1-1 sikeres vadászat, halászat, teljesen természetes számára a hűsevés. Az, hogy nem megfelelő minőségű húst eszünk, és túl sokat, azt igaznak tartom.

Pont a természettől elidegenedett, városi embernek meg el az étvágya a disznóöléstől. Mari néni vagy Pista bácsi gond nélkül kitekeri a tyúk nyakát, és megfőzi vasárnapi levesnek.

2018. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Hát nem pont ilyen válaszokat vártam(tisztelet a kivételnek).

Én azt hiszem maradok lakto vega mert abba az életmódba saját elhatározásból kezdtem bele és egy percig se bántam meg.Lehet hgy az unokatesóm meg azért "esett vissza" mert csak mások után ment?

2018. aug. 14. 15:03
 16/26 anonim ***** válasza:
10%
Az unokatesód akkor "esett vissza", amikor elkezdte. Most pedig észhez tért. Ajánlom neked is.
2018. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
28%

#Utolsó előtti (vagy azelőtti?)


Én sem tartok helyesnek a tanyasi levágást sem. Felesleges, most, 2018-ban ebben a világban, (nem akkor amikor szükségből kellett az ősembernek vadásznia), ez az egész amit az állatokkal teszünk, és felesleges szenvedést okozunk nekik teljesen szükségtelen. A Brit és Amerikai Táplálkozástudományi Szövetség szakemberei kijelentették, hogy a (jól összeállított, változatos) növény alapú étrend minden vitamint, és elegendő fehérjét tartalmaz minden életszakaszban az embereknek, beleértve a terhességet.

2018. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
58%

#1 Azért azt remélem tudod, hogy teljes értékű fehérje van a szójában, gombában és a burgonyában is, nem csak az állati eredetű ételekben.

Szóval lehet állati eredetű ételek nélkül is élni, inkább az a baj, hogy a mostani "vegánok" 80% újra visszatér a mindenevő életmódhoz, ha majd kimegy a vegánság a divatból. Vagy ha megunják. Mint a kérdező unokatesója.


Kérdező ne hagyd magad befolyásolni (nem csak ilyen területen). Hallgasd meg nyugodtan az embereket, aztán te eldöntöd mit tartasz jónak.

2018. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%
Azt hogy nagyon buta ha a vegánság által tisztában van vele mennyire káros az egészségünkre és a környezetünkre is az állati termékek fogyasztása és előállítása és mégis visszaáll erre az őskori, elavult habitusra. Gyenge, jellemtelen ember akinek az ízlelőbimbója fontosabb a saját egészségénél, mások életénél és a bolygónál.
2018. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy az elottem szolo is irta, az unokatesod gyenge, jellemtelen, hatarozatlan es nem tudja mit akar.


Visszaterni a husevesre ugy hogy tudja mit okoz maganak, a kornyezetnek es az allatoknak gyenge donteshozo kepesseget jelent, meg azt hogy inkabb erzelmileg dont, sem mint racionalisan, logikusan.


Minek visszaterni? Az allati feherje karos az egeszsegre, utana lehet nezni aki nem hiszi, tovabba a husban nincs rost, es meg kaja koma is lesz szinte allandoan ha husos kajat eszik az ember, epp azert mert a hus nem nekunk valo es megterheli az emesztorendszert es meg sorolhatnam milyen karos hatasai vannak az allati eredetu dolgoknak.


A tobbieknek akik meg azt mondtak hogy a hus kell es fontos meg ilyen baromsagok, nem kell a hus. Ideje lenne mar utananezni, de nem ilyen szennylapokban meg az elso oldalon amit kidob a gugli. Hiteles tudomanyos kutatasokat kell nezni, amit senki sem folyasolt be sehogy.

2018. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!