Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit gondoltok arról aki...

Mit gondoltok arról aki kezdetben kemény vegán aztán feladja?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 3 éve tért át a vegánságra,olyan szinten hogy csak néztem.Engem is térítgetett és egy évre rá

én is vegán lettem hellyel közzel

Csakhogy ő fél éve kiszállt és azóta újra eszik húst is meg minden más állati cuccot.Én meg kicsit becsapottnak értek magam....


2018. aug. 14. 03:58
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy nincs szükség húsfogyasztásra, pont ezért lettem vega
2018. aug. 15. 13:55
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg kicsit becsapottnak értek magam....

...

egy percig se bántam meg"


Akkor most mi van???

2018. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok? Milyen neműek?


Melyikőtöknél MI VOLT A MOTIVÁCIÓ a teljes életmód-váltásra?


Ui: Kérdéseimet segítő szándékkal írtam! A válaszok pedig sok mindent elárulhatnak a bennetek kavargó gondolatok/érzések folyamatairól...


A lány/lány, illetve fiú/fiú kombinációnál - az esetek nagy hányadában - a rivalizálás szokott előfordulni (SIKERES pártalálás/megtartás.)

2018. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%
19,20: most megmutattátok milyenek az igazi nagy vegànok. Beszűkült látótérrel ítélkeznek minden és mindenki felett, látatlanul, ismeretlenül. Gratulálok. Ez a nagy vegánság!!
2018. aug. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Fiú-lány.Ő az állatok miatt kezdett bele, én meg a kiváncsiság miatt.
2018. szept. 5. 03:31
 26/26 anonim ***** válasza:

Az unokatesódnak nem volt meg a megfelelő akarata és motivációja, feltehetően ezért hagyta abba.

Sokan fognak bele az egészségesebb életmód miatt (mielőtt ebbe valaki belekötne, olvasson egy kis szakirodalmat), ezek gyenge motivációk és nem sokáig tartanak, ez azért van, mert az emberek nagy részét nem érdekli az egészsége (lásd.: cigi, alkohol stb.).

A kíváncsiság talán a legrosszabb ugyanis ott szinte semmilyen motiváció nincsen, akár a legkisebb külső hatásra elbukhatsz.

Az állatvédelem a legerősebb, de csak akkor, ha konkrétan tudjuk, hogy mi történik a húsiparban, a tejiparban, tojásiparban, stb. Ha csak hallod ezeket, az nem elég motiváció, ha azonban látod is pl.: videókban akkor az már tartós motivációt jelent.

Én pl 2x lettem vegából vegán:

Elsőnek csak kb 1 hónapig ment, a motiváció az állatvédelem volt, sajnos gyenge motiváció volt ugyanis javarészt csak hallottam, hogy mi történik az állatiparban.

Másodszorra egy videó miatt lettem az, ez egy eléggé szomorú videó volt, az ottani állatok sorsáról Pl.: a tejiparban a kis bocikat elszakítják az anyjuktól akin látszott, hogy hiányzik neki, a csirkéket sokzsor élve dobják a darálóba, embertelen módszerekkel ölik meg az állatokat.

Ez után a videó után lettem teljesen vegán, ugyanis nem akartam támogatni ezt a kizsákmányolást/brutalitást.

Ahogyan Paul McCartney mondta:

"Ha a vágóhidak falai üvegből lennének, mindannyian vegetáriánusok lennénk!"

2018. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!