Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lakto ovo vegetáriánus vagyok....

Lakto ovo vegetáriánus vagyok. De szeretném a csirkét és halat megenni legalább az egészségemért. Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
Lakto ovo vegetáriánus vagyok 2010 óta. Most vagyok 23 éves. Tejterméken és tojáson kívül nem fogyasztottam semmilyen állati eredetű dolgot. Az egészségem miatt úgy érzem nem folytathatom. A nap 24 órájában álmos vagyok, Vashiány, vitamin hiány, hajhullas stb . Lehet, hogy én nem figyelek oda a helyes táplálék bevitelre de úgy érzem változtatnom kellene. A csirkét szeretném csak és a halat bevezetni a táplálkozásomba. Nem szeretnék sem marhát sem disznóhúst enni. Nem megy egyik pillanatról a másikra mert már próbáltam régebben aminek hányás lett a vége . Van valakiben tanácsa? Semmilyen szennyet nem akarok enni mármint szalámit virslit egyáltalán nem de azthiszem a csirke és hal tiszta étel (Tiniként egyszer nagyon el rontottam a gyomrom hússal , utána fokozatosan végül elhagytam a húst)

2018. szept. 16. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Elöször is az egészséged miatt garantáltan nem kell csirkét meg halat enni, márcsak azért sem, mert ugyanazok a fehérjék megtalálhatóak a tejtermékekben meg tojásban is, ami csirkében meg halban - szóval nem emiatt vannak hiányaid.

Másodszor menj el orvoshoz és nézesd meg a vérképedet, mert egyáltalán nem biztos, hogy azok a hiányaid vannak, amiket gondolsz.

Harmadszor nem a hús hiánya okozhat problémákat, hanem a nem megfelelö étrend, túl kevés értékes zöldségféle, kevés össz kalória, stb., vagy egyéb életmódbeli gondok miatt vagy fáradt.

Ahhoz, hogy pontosabban lehessen bármit is mondani, tudni kellene, mit eszel (legalább) egy héten keresztül, de az összes ételt felsorolva, mennyiségekkel (nem tányér meg kanál, hanem gramm!)

2018. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Próbáld meg a csirkepástétomot, és a tonhalkrémet. Pirítósra lehet kenni, és nem is hasonlít a hagyományos értelemben vett húshoz.

Ha csirkét veszel, próbálj meg biocsirkét venni.

2018. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Azt ugye tudod, hogy a tojásnál tökéletesebb fehérje és vitaminforrást semmiféle hús formájában nem fogsz találni? A kérdésed egy butaság ilyen formán, ha tojás mellett problémáid vannak a felszívódási zavarokkal kellene inkább jobban foglalkoznod, ami ma már népbetegség amúgy.
2018. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Megrögzött húsevőként nem látom, hogy lehetnének hiánybetegségeid, ha normális lacto-ovo vega étrended van és nem éhezteted magaf...

Az #1nek igaza van, menj kevoshoz!

2018. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ehhez nem kell tanácsot kapni, vegyél fél kiló csirkemellet ha csirkét akarsz enni, halból az afrikai harcsát tudom ajánlani és a tonhalat.
2018. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sem a hús/hal hiánya a gond.

Én sem eszem húst, de eszem tojást és egyes tejtermékeket. Szedek multivitamint és C vitamint is. Aktívan napi szinten sportolok, rengeteget dolgozom, de semmi gond az energiaszintemmel. Évente csináltatok vérképet, ami tökéletes.

Szerintem menj el orvoshoz, csináltass egy vérképet, kivizsgálást.

Miből gondolod, hogy vas- vagy vitaminhiányod van? Mert a felsorolt tünetek 1000 dologtól lehetnek... Tényleg a kivizsgálást javaslom én is.

2018. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Én nemcsak húst meg halat nem eszem, hanem tejtermékeket meg tojást sem, és mégsincs semmi bajom, se nem vagyok fáradékony, se vérszegény, semmi, minden értékem sokkal jobb, mint korábban, amikor még mindenevö voltam.


Szóval neked egész biztos nem az a bajod, hogy nem eszel húst meg halat, hanem vagy egyéb étrendbeli hibád van, vagy valami betegséged.

2018. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Attól, hogy valaki tökéletesen egészséges (vagy annak gondolja magát) vegánként vagy vegaként, még másnak lehetnek ilyen gondjai. Nem vagyunk egyformák, a bélflóránk és az emésztésünk sem.

Ha vissza szeretnél térni a húsevésre, fokozatosan tedd. Először csak pár falatot - ha nagyon óvatos szeretnél lenni, akkor pürésítve keverd valamelyik ételedbe. Aztán ha nincs gond, másnap egyél kicsit többet. Egyél hozzá valami savanyút, és sós levest, ezek segítik az emésztést.

Ha vashiányod van, akkor érdemes lenne néha májat is enned, remek vas, folsav és B12 forrás. Csökkentsd a gabonafogyasztásodat, mert az is ronthatja a vas felszívódását.

2018. szept. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

És a csirkéből meg a halból hogyan akarsz bevinni vasat, amikor 100g babban 16mg vas van (egész napi szükséglet), 100g halban meg csirkében 0,3-1mg...?


Érdemes lenne utánanézni miben milyen vitamin található meg, és teljes vérképet nézetni.


A hajhullás, fáradtság B vitamin, folsav és vashiányra utal, de pontosan csak vérképpel lehetne ezt megmondani. Szerintem felesleges emiatt visszatérned a kifejezetten káros húsra, halra, amikor remek növényi források is vannak ezeknek a fedezésére, csak változatosabban kellene étkezned.


A vas legjobb növényi forrásai:

szója 15mg

tempeh 3mg

tofu 6mg

szejtán 5mg

lencse 4mg

sárgaborsó 4,5mg

mángold, brokkoli, fodros kel, póréhagyma,spárga,sóska, spenót kelbimbó 2-3mg (100g-ja de ezekből nagyon könnyű többszáz g-t is megenni mert könnyű ételek)

80-90%-os ÉTCSOKI vagy cukrozatlan kakópor 14mg (tehát ha lenyomsz napi 1 tábla étcsokit, fixen búcsút mondhatsz a vashiánynak!)

mandula 4mg

földimogyoró 5mg

szezámmag 15mg

napraforgómag 5mg

árpa 4mg

köles 3mg

tönköly 4,5mg

zabpehely 6mg

disznóparéj 8mg

chia 8mg

fekete bab 9mg

pinto bab 5mg

csicseriborsó 6mg


Én őszintén szólva eskü nem értem a vashiányt mert a reggeli zabkásám mandula vagy szójatejjel már magában 10mg vasat tartalmaz... étcsokival meghintve meg eléri a napi ajánlott mennyiséget, úgy, hogy akkor még csak a reggeliről beszélünk... édességnek csokis chia pudding, amaránt (disznóparéj) kása (olyan mint a tejbegríZ) szintén vasbombák.

A teljes kiőrlésű pékárúk és az olajos magvak is nagyon jó vasforrások!


B vitamin legjobb forrásai szintén hasonlóak: teljes kiőrlésű lisztek, gabonák (ne csak liszt vagy tésztaféleként, hanem magában, köretnek, kásának is nagyon jók), olajos magvak, sötétzöld levelesek.

2018. szept. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél húst enni, úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor mi a kérdés? Ha megmaradsz vegetáriánusnak, akkor próbáld meg a fehérjeturmixot, biztos van növényi, vaspótló tablettát is kérhetsz, konzultálj egy dietetikussal. (magadtól semmiképpen se próbálj ki ilyeneket, kérj tanácsot hozzáértőtől, nem lehet tudni, hogy mi van bennük!)
2018. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!