Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy lehet a legolcsóbban...

Hogy lehet a legolcsóbban kijönni vegánként?

Figyelt kérdés
Most van egy nagyok fontos dolog, ami miatt spórolni szeretnék, mik a legolcsóbb kaják? (Főleg amiket így Aldi-Lidl-SPAR-Penny ben be tudok szerezni)
2018. okt. 19. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Szotyola, tökmag.
2018. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem a kérdésed lényegét, vegánként ugyanúgy olcsón ki lehet jönni, mint mindenevöként, söt még olcsóbban is.


Amióta nem eszem állati eredetü élelmiszereket, azóta kb egyharmadával kevesebb a kiadásom élelmiszerekre. De természetesen nem kész cuccokat veszek, hanem friss, nyers alapanyagokat és magam készítek belöle ételt.

2018. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Rengeteg remek opció van vegánként, sok-sok zöldség, olajos mag, gabona, ezek között rengeteg olcsó cucc van.

Olcsó hüvelyesek (a sárgaborsó verhetetlen árban), olcsó egyéb zöldségek (szezonális, mirelit... nem mindig és mindenütt egyforma, pl. én szoktam venni télen 150/kg áron teljesen finom és nem fás ipari karalábét is :D), földimogyoró, len, szezám... Zsírból én nem megyek kókuszzsír alá, nekem elég olcsó az is, nem azon élünk, ugye. No persze, gyümölcsöt is eszik az ember, abból is van olcsóbb, drágább, de nem is kötelező nagy mennyiségben enni.


Milyen az étrended? Nem minden vegán táplálkozik közel ugyanúgy... Nyilván ha speckó dolgokat nem veszel s magad sütöd a kenyered s készíted a növényi tejeidet, úgy olcsóbb (s szerintem jobb is). A gluténmentesség nem kifejezetten drágít, ha nem akarod...

2018. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Amit Aldiban szoktunk venni:

-natúr tofu,

-vegán levelestészta/rétestészta, nem tudom mi a rendes neve (ebbe általában mákos vagy spenótos töltelék kerül)

-vegán pizza alap paradicsomszósszal

-csicseriborsó konzerv itt a legolcsóbb


Lidl:

-füstölt tofu


Fagyasztott zöldségeket, fagyasztott gyümölcsöt(amit zabkásába szoktam tenni), konzerveket, szintén Aldi-Lidl-ben veszek mindig


Vegán kozmetikumokat kizárólag a DM-ben veszek, a sajátmárkás seggolcsó termékeket.


Növényi tejet magamnak készítem, szintén fillérekbe kerül


Spárban szoktam venni a durumtésztát


Ami nagyon olcsó zöldség, azok a gyökérzöldségek-leveszöldségek, sok levest készítek (lencseleves, bableves, sárgaborsó curry leves, sima zöldségleves) de nagyon rákattantam hogy ezeket csak simán megsütöm a sütőben grillező fokozaton(só, bors, olaj).

De ha csinálsz egytálételeket (pl. kínai ananászos édes savanyú, abba is mehet répa, zeller, ananász, tofu, földimogyoró, isteni finom, és 15 perc alatt megvan.


Káposztás tészta,

karfiolpörkölt,

curry,

vöröslencse bologbai(Tescoban vedd),

Tofu rostélyos,

Zöldbabfőzelék házi készítésű napraforgómag tejföllel,

Kedvenc fasírtom a vörösbab fasírt zsályával és korianderrel

Édességnek olcsó a zabkása, "tejbegríz", amerikai palacsinta.

2018. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
A legolcsóbban? Ha magad szedsz gyümölcsöt, zöldséget az erdőn-mezőn, nyilván.
2018. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Irány a Vadnyugat
2018. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!!😍
2018. okt. 20. 09:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Huvelyesek, gabonak sokkal olcsobbak mint a hus, de mivel a veganok nem esznek hust igy atlagban olcsobb az etrend.


Az legolcsobb dolgok koze tartozik a zab, arpa, sargaborso amik 330-370 kcal/100 gramm es a tobbi dolog sem dragabb.


Persze ha sok utanzatot veszel es egzotikus gyumolcsot mint pl kiwi, ananasz, datolyaszilva stb akkor persze megugrik az ar.

2018. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amiket eddig írtak mind jó. Sok mákot, kókuszreszeléket eszünk, lenmag is elég olcsó és jó beltartalmi értéke van. Nézz körül mi hol olcsóbb, próbálj termelőtől venni. Csinálunk savanyúkáposztát, zöldturmixot. Csalánból főzeléket. Ha megírod miket eszel, írhatunk ötleteket, hol lehet lefaragni az árakból.
2018. okt. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A lidlben a tofu, olajos magvak nagyon-nagyon jó áron vannak más boltokhoz képest.


Amúgymeg szezonzöldségek, hüvelyesek, gabonák főételnek, reggelire-vacsira kásák, fasírtok, tócsnik, stb., nassolni gyümölcs+olajos mag.


A mai kajám pl. grillezett padlizsán volt (kilója 1000ft így 1 db kb 250-300ft) rizzsel, az egész ha összezámolom kb. 400 ft.

További olcsó ételek pl. krumplifőzelék, rakott krumpli, tócsni, krémlevesek (répa,sütőtök), spaghetti/penne/tagliatelle (paradicsomos,gombás, spenótos pl.), rakott karfiol/brokkoli, lencsefőzelék, chili sin carne, gombapörkölt, stb.

2018. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!