Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vèlemények a vegán életmódról?

Vèlemények a vegán életmódról?

Figyelt kérdés
Sok ismerősömtől hallom, hogy mennyivel jobban érzik magukat, hogy vegán-ra váltottak. Továbbà rengeteg betegség kockázatát is csökkenti. Valakinek vannak saját tapasztalatai ezzel kapcsolatban? Esetleg van akinek ez segített valami problémáján?

2018. nov. 4. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Ezzel a kérdéssel megint elindítod mindkét oldali fanatikusok veszekedését, sajnos.


Én több, mint fél éve nem eszem állati termékeket, egészségügyi okokból, és igen sokat javult az állapotom érzésre is, de orvosilag is megerösítve is.

Itt nem írnám végig, milyen gondok voltak velem, de sok minden javult az egészségem terén (is).


Részemröl azt gondolom, mindenkinek teljes mértékben magánügye, mit eszik és mit nem. Erröl veszekedést folytatni, illetve fanatikusan téríteni primitív dolog.

De ez nem fogja visszatartani a veszekedöket:(

2018. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van és számítok rá, hogy ez lessz. Én személy szerint abszolút nem vagyok hús ellenes de lehet kipróblálom egy ideig és ha tényleg érzem, higy be jön akkor visszafogom a húsevést. Nem mondom, hogy soha nem ennék utána húst de határozottan kevesebbet Pl: 1-2 heti 1 szer. Arról is sokat hallani, hogy a hús rákkeltő amiben lehet igazság már csak azért is mert a nagy üzemekben tele anti biotikumozzák az állatokat (nyilván nincs sok választásuk hiszen ennyi állatnál ilyen kis helyen nagy a fertőzésveszély). Amúgy ha nem vagyok túl tolakodó ha megkèrdem milyen egészségügyi probléma miatt nem ehetsz húst? Természetesen nem kell válaszolnod ha nem szeretnél :). Mindenesetre köszi az értelmes választ!
2018. nov. 4. 17:54
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Nekem mióta váltottam (1,5 év) megszűnt a pajzsmirigy-alulműködésem, ami egy hormonális megbetegedés. Végülis logikus, ha belegondolok mennyi hormont tartalmaznak a tejtermékek, tojás, és ezt hagytam el utoljára. Húst már évek óta nem ettem.


Ami azt illeti kevesebb alvással is beérem most már, energetikusabb vagyok. Régebben ha 11-kor elmentem aludni és 7-kor csörgött az ébresztő alig bírtam kiszenvedni magam az ágyból (pedig 8 óra alvás ugye nem kevés). Mára az sem baj, ha 1-2 órával később megyek csak aludni, reggel fitt és éber vagyok.


A férjemnél a vegán életmód a pikkelysömörét gyógyította meg.

2018. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Az elsö vagyok: krónikus vesegyulladásom megszünk (átlag egy-két havonta elöjött, antibiotikumra javult, de meg nem szünt),a fejfájásaim (heti 2-4 alkalommal, látszólag ok nélkül, az orvosok szerint) megszüntek, a vérnyomásom normális a 160+ helyett, a koleszterinszintem optimális, az emésztési zavarok (folyamatos felfújódás, hasgörcsök) megszüntek, az izületi fájdalmaim elmúltak, a vérképem az orvos szerint "tökéletes", sokkal többet tudok mozogni, nem vagyok állandóan fáradt, a gyakori rossz hangulatom elmúlt, szóval elég sok gondom volt, de ezek gyakorlatilag rendbejöttek.

Szóval nekem megérte, és eddig nem érzem, hogy hiányozna a hús, tejtermékek vagy a tojás, nem is kívánom ezeket.

2018. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! :)
2018. nov. 4. 19:22
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, azért a heti 1 húsevés elég messze van a veganizmustól (s szerintem az igen gyakori húsevés, nem bírnám, pedig most már vega sem vagyok). De amit írtál, az remek, próbáld ki s csökkentsd, ha neked az jólesik, ez teljesen egyedi. Nekem a hús és a laktóz akár teljes elhagyása teljesen problémamentes, de a növényi étrend szinte lehetetlen.


Rengeteg emberről olvastam már, hogy vegaként vagy vegánként sokkal jobban érezte magát. Nekem fizikailag teljesen mindegy, hogy eszem-e húst s milyen gyakran. Sok-sok évig próbáltam a kevés, a sok (heti 1-2) és a nulla húsevést is, semmi különbséget nem tudtam felfedezni, csak lelkileg nem bírom a sokat. A táplálkozásom más fontos jellemzői (kalóriagyenleg, szénhidrátbevitel) nagyságrendekkel jobban számítanak.


Nyilván számít, milyen gonddal kezd neki az ember, milyen az előző és a vegán étrendje. Tuti van, amikor egyszerűen pl. a több zöldség és kevesebb cukor ad változást, pedig ennek semmi köze a húsevéshez. De aki a húst tortákkal pótolja, annak lehet problémája...

2018. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2018. nov. 5. 10:29
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

én 16 évesen kezdtem bele a növényi alapú étkezésbe, fél évig elég komolyan is műveltem az egészet. ez a váltás meg is látszott rajtam, fogytam tőle egy keveset - bár ezt inkább annak tudom be, hogy mindenevőként is keveset ettem, így meg fél évig teljesen vegánként (+ még "kísérletezgettem" az egészséges ételekkel) normális volt a súlyvesztés. fél év után lassan visszaépült az étrendembe a házi tojás és a tejtermékek, de eztán sem fogyasztottam túl sokat belőlük, csak már ritkábban kerültem ki őket otthon, étteremben. egészségügyi okokból kezdett érdekelni a növényi étrend (zavaróan ingadozó volt az emésztésem, anyagcserém. 3 napig rendesen mentem vécére - 2-3 napig egyáltalán. ez szőrnyen frusztrált, azért is kezdtem bele. bár ez is sokat segített rajtam, mára már rájöttem, hogy a tökéletes anyagcserémhez a cukor és liszt tartalmú ételek csökkentése is szükséges.)

egyéb változást nemigazán vettem észre. és igazából úgy érzem nem is tudnék húst enni. sokan mondják, hogy biztos kívánom, de sőt, be nem tudnám tenni a számba. nem az íze miatt, hanem amiatt, hogy tudom mit eszek.

én egyszerűen jobb embernek érzem magam ettől.

2018. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ennyi embernek bevàlt :D. Én a tejről szeretnék lemondani nagyon mert régen rengeteg tejet ittam és mostanra már ahányszor tejet iszok legyen az laktóz mentes vagy sem mindig megfajdul a hasam és másnap vagy van mikor aznap enyhe hasmenésem lessz. De eddig úgy néz ki a növényi tejektől nincs semmi bajom.
2018. nov. 5. 18:55
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Miért is lenne a növényi tejektől bajod? Persze arra is lehet allergiás az ember, de ez azért ritka. A laktóz viszont sokaknak nem OK, akkor sem, ha orvosilag nem érzékenyek rá. Nekem nem is logikus tejet inni, így sok éve nincs itthon ilyesmi. A párom úgy elszokott tőle, hogy ma már hasmenése van tőle, ha valahol iszik, ez normális, érdekes módon nekem nincs ilyenem, csak egészen enyhén érzem, hogy nem az igazi. A tej elhagyását általánosan jó ötletnek tartom, nálam szinte csak a természetesen laktózmentes tejtermékek maradtak, de azt is igyekszem minimalizálni. Több szempontból is a veganizmust tartom jónak, csak az még problémás lenne számomra, de így is sokkal jobb, mintha nem foglalkoznék az egésszel, ez nem fekete-fehér dolog, ahol ha már nem vagy "szent" vegán (á, ők is okoznak gondot a bolygónak s miattuk is halnak állatok, ez ilyen), akkor minden mindegy. Azt a hozzáállást nem tartom szerencsésnek... De ha téged csak az egészséged, közérzeted érdekel, az is ugyanilyen, nagyon jó tud lenni, ha nem hagysz ki minden állatit, csak ami neked kevésbé jó. Nálam ez jobbára a hús és a laktóz, a tojás és némi laktózmentes tejtermék pompásan esik és semmi problémát nem érzékelek miatta. De ha elhagynám őket, tepernem kéne, hogy jó étrendem legyen s ne érezzem magam pocsékul. De ki tudja, mit hoz a jövő? Az ember változik, fejlődik, az ízlés is át tud alakulni...
2018. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!