Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Görögországban mennyire...

Görögországban mennyire elterjedt a vegánság?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva menni fogok, és érdekelne hogy az éttermekben mennyire van lehetőség vegán ételt enni. Magyarországon már hozzászoktam a sima sültkrumplihoz, de jó lenne most valami más a változatosság kedvéért. :D

2018. nov. 1. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

A görög konyhában sokkal több zöldségféle szerepel, ezek jó részét eheti vegán is, legfeljebb arra kell figyelni, hogy sajtot ne tegyenek rá.

De MO-on is lehet azért sokkal több mindent enni vegánként, mint sült krumplit, rengeteg saláta, tésztaételek, zöldséges fogások vannak, amik vegánként is fogyaszthatóak.

Viszont Görögországban az az elöny megvan, hogy ott nem tekintenek Marslakónak, ha zöldségféléket akarsz enni.

Azt azonban nem tudom, hogy kifejezetten vegánok mennyire vannak, márcsak azért is, mert ez területenként is változó valószínüleg.

2018. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán értek egyet azzal hogy sokkal több mindent lehet enni mint a köretek. A tésztafélék közül szinte mindegyik tejszínes, vagy hús van benne, és ha ezeket nem kérem bele, marad kb az üres tészta. Sült zöldségeket meg ahol kértem, ott mondták hogy ilyet nem készítenek. Valóban LEHETNE, de egyáltalán nem "nyitott" a legtöbb étterem a növény alapú ételekre itthon.
2018. nov. 1. 18:49
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha már unod a sült krumplit, egyed főve!
2018. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

#2

Vannak szép számmal kifejezetten vega és vegán éttermek, nyilván egy nem ilyen étteremben korlátozottak a lehetőségek.

Viszont rengeteg változatos vegán recept van a neten, azokból kellene válogatnod és elkészítened, mert ha csak sült krumplin élsz lusta vegánként, akkor tényleg hamar el fogsz patkolni a hiánybetegségekbe.

2018. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

4-es vagyok és Magyarországról beszélek.

A görögországi vegán lehetőségeket nem ismerem.

2018. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jézusom 😀 Magamnak főzök mindent itthon és egészségesen eszek. Éttermekről beszéltem, hogy ott nincs nagyon miből választani. És tudok róla hogy vannak vegán éttermek, de nem egyedül megyek, hanem a barátaimmal, akik nem vegánok. 😀 Köszönöm a segítőkész, jóindulatú válaszaitokat!
2018. nov. 1. 19:44
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Bármelyik olasz étteremben tudsz enni egy csomó tésztaételt, ha nem kérsz rá sajtot! Söt többféle pizza is van, ami vegán sajt nélkül készítve.
2018. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

"Jézusom 😀 Magamnak főzök mindent itthon és egészségesen eszek."

Ez igen dícséretes dolog, de az emberek többsége is így tesz.

"Éttermekről beszéltem, hogy ott nincs nagyon miből választani."

Dehogy nincs, csak kicsit oda kell figyelni. A legtöbb étteremben sokféle körítés van, ami vegánként is ehetö, a saláták többsége szintén, levesek, fözelékek nagy része sem tartalmaz állati termékeket, föleg, ha odafigyelsz.


"És tudok róla hogy vannak vegán éttermek, de nem egyedül megyek, hanem a barátaimmal, akik nem vegánok."

Nekik sem lesz bajuk a vegán ételektöl, nyugodtan mehettek oda is együtt, legalább is felváltva vegán meg nem vegán helyekre.


ÉN is vegán vagyok és nekem eddig még nem igazán jelentett problémát bármelyik étteremben megfelelö fogást találni, és ez gyakorlatilag sosem a sült krumpli volt!

2018. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező!

Nem kötekedèsből, tényleg érdekel: vegánként miért fogyasztasz előre csomagolt, frituzsírban kisütőtt hasábot? 99%, hogy abban előtte rántott hústól elkezdve már minden sült. Én akkor más inkább rizst rendelnék, ha tényleg nincs semmi más az étlapon🙄

2018. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem egy sarki kifőzdébe vagy gyorsbüfébe mentek a barátaiddal, hanem valódi étterembe, kétlem, hogy a sült krumplit és minden mást ugyanabban az olajban sütik.

Én nem vagyok vegán, de az egészségem miatt oda kell figyelnem, mit eszek, és eddig minden valamirevaló étteremben találtam párolt zöldségköretet és párolt rizst, jobb helyeken nyers salátát (öntet nélkül) is lehet kapni. Ha vegán lennék, ezekkel jól is tudnék lakni.

Görögországban jópár éve voltam, így nem tudom, mennyire terjedt el ott azóta a veganizmus. Viszont emlékeim szerint vannak nagyon jó zöldségételeik, salátáik, ha nem vagy az a fajta, aki azt hiszi, hogy a világon mindenhol a hússal egy olajban sütik a krumplit (vagy nem vagy annyira totális vegán, hogy ezen ne tudj néha felülkerekedni), szerintem fogsz találni neked megfelelő ételt.

2018. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!