Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha kiszedik az ételből a húst...

Ha kiszedik az ételből a húst vendégségben megennéd?

Figyelt kérdés
Vegáknak szólna a kérdés, hogy vendégségben pl ahol elfelejtik, hogy vega is van a csoportban és olyan étel van, pl valami tészta vagy főzelék amiben csak feltétként vagy megkerülhető módon van benne a hús, ha úgy szednének hogy neked ne jusson belőle megennéd az ételt? Vagy, ha már érintkezett hússal akkor kizárt?
2019. jan. 2. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Aki vegetáriánus, annál szerintem kétesélyes, attól függően, hogy mennyire veszi komolyan a dolgot. Ha csak az íze miatt nem szereti a húst, akkor megeheti kiszedés után.

Viszont aki vegán, az alapvetően elvi okból nem eszik húst, és neki olyan lenne, mint egy normális embernek, ha emberhúst főznének bele, csak kiszednék tálalás előtt.

2019. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki elvi okból vega, az semmit nem fogyaszt, ami érintkezett hússal.

De nem értem, pl fözeléknél miért kellene a feltétnek érintkeznie a fözelékkel magával? Ilyen esetben elöször szednék a vegának, meg a többieknek a fözelékböl és utána mindenki szedhet magának rá feltétet, ha akar.

Ugyanez érvényes a tésztára is, elöször szétosztom a tésztát, és utána a hústartalmú mártást vagy egyebet. Ha meg netán össze akarják keverni a tésztát a mártással, akkor a vega valakinek elötte félretesznek egy tányérnyit!

2019. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki elvi okokból nem eszik húst, az semmilyen formában nem akar érintkezni a hússal. A barátnőm férje is ilyen vega, és ha nem akar a barátnőm százfelé mosogatni, akkor előbb megsüti az olajban a vega fasírtot vagy akármit, és utána a sajátját. Tehát fordítva nem lehet, hogy előbb húst süt a serpenyőben. Aki csak azért nem eszik húst, mert nem szereti, többnyire nem problémázik ezen, mert van olyan aki pl. a hús szaftját megeszi körettel.
2019. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem enném meg, de a hisztit nem verném ki.
2019. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem enném meg.

Ezt maximum az eszi me akk betegség miatt, vagy orvosi tanácsra él húsmentesen de elvi baja nincs vele.

2019. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem enném meg.
2019. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ennék belőle. Senkitől sem várom el, hogy (akár külön is) főzzön rám, azt viszont igen, hogy tartsa tiszteletben a döntésemet és az ízlésemet, és ne próbálja rám tukmálni például a húslevesből a répát.
2019. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ilyen esetben ennék köretet vagy desszertet. Mivel allergiás is vagyok, nem egyszerű rám főzni, de nem is várom el senkitől. Sajnos történt már olyan, hogy vendégségbe sütit vittem (nemcsak magamnak, mindenkinek jutott), és a házigazdáéból nem ettem, csak a sajátomból. Utólag derült ki, hogy sikerült megsértenem ezzel.


Nem bánom, ha magamnak kell vinnem az ételt, viszont szeretem, ha ilyenkor előre szólnak, hogy nekem nem főznek külön. Rosszul esik, ha ott derül ki, hogy nekem nincs kaja, vagy a házigazda megsértődik, mert nem eszek a főztjéből.

2019. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, dehogyis.
2019. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!