Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan tanuljak meg főzni?...

Hogyan tanuljak meg főzni? Milyen vegetáriánus ételeket tudtok mondani, ami könnyen elkíszhetőek?

Figyelt kérdés

20/F


Nem eszem húst, de szoktam néha néha enni rántott húst, de az utóbbi időben azt sem eszem meg, mert nem ízlik. Nem tudok főzni, otthon csak szalámi, zsír van, amit én nem szeretek. Mindig kell valakit arra kérnem, hogy főzzön nekem külön, más ételt, amit szeretek, amit megeszek. Múltkor belekezdtem a tojásrántottába. Borzalmasan sikerült, regalább 10 percet főztem, a tojást is bénán törtem össze.


Máma anyukám megmutatta, hogy hogyan kell összetörni, és sikerült úgy, hogy ne törjön szét az egész tojás a kezemben, hanem kettére tudtam törni. Oké, ezen túl vagyok.


Milyen egyszerű vegetáriáns ételt tudtok ajánlani?


Köszi.


2019. jan. 7. 19:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarásnak, nyögés a vége...

Legkönnyebb, a tojás: rántotta, tükör, főtt.

Krémek: kőrözött, tojáskrém, padlizsánkrém.

Saláták, öntettel, mozarellával/fetával.

Tészta: tejszínes tészta, sajtszószos, paradicsom szószos - akár bolti,üveges.

Grillezett/Sütőben sült zöldség, olivaolajjal, fűszerrel. Vagy töltött cukkini, padlizsán, gomba (kibelezed, majd sajttal töltöd és be a sütőbe pl)

Fasírt készülhet zöldségből: brokkoli, csicseriborsó stb. Mind egy kaptafa: szétfőzöd a zöldséget, széttöröd/turmixolod, bele tojás, zsömle, fűszerek, bepanírozod és kisütöd)

Lecsó, gombapörkölt, főzelékek.. Stb

Fagyasztott cuccok, ezeket konkrétan csak bedobod serpenyőbe vagy sütőbe: panírozott zöldségek, gratin, zöldség keverékek,hagymakarika,halrudacska, rántott sajt.


Szerintem ezek nagyon egyszerű ételek

2019. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

Keress a boltban félkész ételeket, azokat csak be kell fejezni, és általában egyszerű bánni velük.

De legjobb lenne Anyukát megkérni, hogy segítsen, mert aki ennyire kezdő, annak jobb, ha segítenek...

Én a krumplis tésztával kezdtem annak idején, meg a zacskós levessel.

2019. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
51%
2019. jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Milyen ételeket szeretsz enni?

Könnyebb lenne segíteni az első lépéseket, ha tudnánk mi az, amit elkészítenél.

2019. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A tojás rántotta akkor már sikerült 😉, innen már csak egy lépés és tudsz készíteni frittatát,

[link]

vagy a spanyolok isteni tojásos-krumplis lepényét, a tortillát.

[link]

2019. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!