Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lett a vegánság ennyire...

Miért lett a vegánság ennyire felkapott mostanában?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár évben nagyon előtérbe került ez a vegánság dolog. Egyre több ismerősöm, és a médiában általam követett ismert ember hirdeti büszkén, hogy ő átállt a vegán életmódra. Sorra nyílnak vegán éttermek, rengeteg ételnek van már vegán változata, nagyon sokan próbálkoznak vegánná válni stb. A veganizmus lassan olyan lesz, mint egy vallás.

Mi lehet az oka annak, hogy napjainkban ennyire kezd elterjedni? Tényleg minden vegán sokkal boldogabb, mióta így él?

Ha te is vegán vagy: mi volt a te motivációd, miért választottad ezt az utat?

Ha nem vagy vegán: szerinted miért lesz valaki vegán?



2019. febr. 11. 19:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert a társadalom fejlődik.

A szabad gondolkodás lehetősége, új dolgok felfedezése és a végtelen mennyiségű információ hozzáférhetősége megteszi a hatását.

Aminek csak előnyei vannak, az mindig népszerű lesz.

2019. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
22%
"A növénytermesztés kevesebb energiát igényel és kevesebb hulaldekot termel, mint az állattenyésztés." A növénytermelés pokolian nagy környezeti terhelést jelent, a vizekre nézve különösen. Csak utána kéne nézni komolyabban.
2019. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jó dolog, hogy népszerű lett. Egyre több vegán terméket lehet kapni, vegán opciót lehet választani az éttermekben, kávézókban, ami az ételallergiásoknak is nagy segítség. Ha nem lenne "divat" a vegánság, nem lenne ekkora igény ezekre a termékekre, így nem forgalmaznák őket, vagy csak nagyon keveset.

A vegánság terjedése segít, hogy az étel érzékenyek könnyebben találjanak alternatívákat a tejre, tojásra, húsra, mivel ez a közösség sokkal nagyobb és aktívabb, mint az allergiásoké.


Nekem azért is tetszik, mert rengeteg kreatív vegán recepttel és főzési praktikával találkozom, ami magamtól nem jutna eszembe, de akár mindenevőként is fel lehet használni. Nem az egzotikus és túlárazott helyettesítő termékekre gondolok, hanem olyan egyszerű tippekre, mint pl. filléres melegszendvics krémek, lenmag használata tojás helyett. A mindenevők között kevéssé ismertek ezek a praktikák, pedig sok hasznos van köztük.

2019. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
13%
A vegán és vega táplálkozás veszélyei: [link]
2019. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
85%
A vegánság egy teljesen jó dolog, jó a szervezetünknek, jó a bolygónknak, és ami a legfontosabb, és ami miatt szerintem a vegánok nagy része vegán lesz - jó az állatoknak. A nagyipari állattartás egy borzalmasan méltatlan és szenvedéssel teli életet ad az állatoknak, és bár sokan mondják, hogy a háztáji állattartás humánusabb, nyilván ez valamennyire igaz, attól még ugyanúgy erőszakos halállal ér véget az az élet. Én nem érzem úgy, hogy nekem szükségem lenne arra, hogy miattam bárkit is megöljenek vagy kizsákmányoljanak (gondolok itt a tejelő tehenekre vagy a tojótyúkokra), és mivel sorra érkeznek a kutatások, amik alátámasztják a vegán életmód előnyeit, teljesen jogosan érzem ezt. Az ételeim sosem voltak ennyire változatosak mint most, fogytam, pedig jókat eszek, gyönyörű a bőröm, teljesen egészségesnek érzem magam.
2019. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
82%

22!


Pici gondolkodás: az állatot szerinted mivel etetik? Fénnyel ? Vega: csak növénytermesztés. Nem vega: növénytermesztés + állattenyésztés. Szerinted melyik a megterhelőbb?

2019. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, elárulod, miért tartod butaságnak a vegaságot?
2019. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
40%

Divat,unalom ,tartozni akarnak valahová ,különlegesek akarnak lenni. Úgy érzik letettek valamit az asztalra,ment go vegános pólóban mászkálnak és random térítenek,sokszor agresszívan embereket :D

Számomra abszolút negatív .:D Egyetelen ellenpéldát viszont tudok hozni a környezetemből ,ő tök normálisan kezeli a dolgot ,nincs benne minden második mondatában,hogy "mert vegán vagyok" ,nem posztolgatja facebookra a hülyeségeit ,nem agresszív .

Szóval vannak üdítő kivételek,de a legtöbben csak azért lesznek vegánok ,mert divat és mert szeretnek fölényeskedni .

2019. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!