Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen érvek szólnak a vegánsá...

Milyen érvek szólnak a vegánság mellett egy kiegyensúlyozott normál vagy vegetáriánus táplálkozással szemben?

Figyelt kérdés

Tehát nem az átlagemberről van szó, aki nagy eséllyel összevissza eszik mindent mindennel, minden fogása hússal van teli és minden agyon van sózva vagy cukrozva, stb. Ehhez képest nyilván egészségesebb egy vegán étrendet összeállítani, hisz az már kapásból egy tudatos odafigyelés hogy mit és mennyit eszik az ember.

A kérdés arról szól hogy ha tudatosan egy teljes értékű olyan étrendet állít össze valaki, amiben tejtermékek is vannak, vagy akár még húsfélék is (ami lehet csak csirke vagy hal is, nem kell kapásból marhára asszociálni), ezekhez képest jobb-e valamiben egy csak növényi étrend?


2018. okt. 9. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

1. A vegánság nem étrend, hanem életmód, állatvédelmi mozgalom. Ezért nem használnak semmiféle állati eredetü terméket (pl börböl készült dolgokat, állatokon tesztelt szereket, stb)

2. A vegán étrendet meg - ilyen ugyan nincs, de sokan így nevezik akt a vegetáriánus irányzatot, akik semmilyen állati eredetü élelmiszert nem esznek - több mindennel lehet indokolni.


3. Az teljesen mindegy, hogy milyen állatot fogyaszt valaki, a csirke vagy a hal nem jobb, mint a marha.


4. Ettöl függetlenül az emberek nem egyformák, ezért nem mindenkinek ugyanaz az étrend a megfelelö.

Pl. neke elég sok egészségügyi problémám volt hosszú éveken át, amióra elhagytam minden állati eredetü élelmiszert (hús, tejtermék, tojás), azóta megdöbbentö módon javult az állapotom, az orvos által mért értékek is kategóriákkal jobbak, mint elötte.

2018. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, egyénszinten lehet különbság. Általánosan nem tartom jobbnak a növényi étrendet, ha csak az egészséget nézzük s más tényezőket nem.

Persze ezzel sok vegán nem ért egyet, de az élet már csak ilyen.

Ha egészségtudatosan, odafigyelve eszel, s elhagyod, amiről érzed, hogy nem az igazi, akkor már igazán nagy gond nem lehet, ha vega, ha növényi, ha egyéb az étrended (max. ha valami számodra káros lopakodó valamit fogyasztasz, de azellen a növényi étrend sem véd, ugye).

2018. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Egyet értek az elsövel, meggyözödéses mindenevö voltam egész életemben, most egy éve elkezdtem csak növényi étrendet fogyasztani, elöször kisérletképpen, de miután ugrásszerüen jobban érzem magam azóta, maradtam emellett.

Emellett a párom továbbra is eszik húst, tojást, tejtermékeket, egyikünknek sem jelent problémát, hogy a másik másként érzi jól magát.

Van, akinek ez a jó, van akinek az ovo-, laktó- vagy ovo-laktó vegetáriánus étrend, és van, akinek a mindenevö a megfelelö.

Szerintem amíg valaki egy bizonyos rendszer szerint táplálkozik, addig amgánügye, a gond az, ha rá akarja eröltetni másra.

2018. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Az elején, mikor kezdtem 6 éve,a legnyomósabb érvem az volt, hogy alig volt pénzem és így ha bementem tescoba kajáért, a bolt 90%át figyelmen kívül hagyhattam, egyébként ma is imádom ezt az érzést, bár már tescoba a lábam be nem tenném, de ha pl megyek piacra, vagy bárhová, rezzenéstelen arccal megyek el a sok szarság mellett, aminél ott számolgatja a sok ember a pénzét, anyázik, hogy már megin milyen drága a tojás, hús akármi... En meg odamegyek a gyümi részleghez, megpakolom magam idénygyümölccsel és havi 25-30.000bőp megvan párommal a havi kajánk...

Ja és asztalos vagyok, nem valami aktatologató...

Aztán meg az se mindegy, hogy régen én dagadt voltam, annyira, hogy már nem tudtam kitörölni a fenekemet, ma is jókat eszem, egyáltalán nem figyelek a mennyiségre, szinte csak édeset eszem, mégis szikár vagyok.

Az emésztésem tökéletes, erőnlétem a korosztályomhoz képest kirobbanó, álítólag szexben is sokkal többet nyújtok mint a kortársak, nem tudom, mert nekem ez a normális :)

Én nem akarok meggyözni senkit, ezek csak az én indokaim amiért én csinálom.

2018. okt. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 65 évesen próbáltam ki a vegánságot, mert fogyni akartam.

Elötte a vérnyomásom 170/110 volt rendszeresen, a koleszterinem az egekben, a vérben lévö zsír szintén, súlyos vas- és egyéb vitaminhiányaim voltak, az izületeim folyamatosan fßajtak, havonta voltak eperohamaim, vesegörcseim, 20 kilóval nehezebb voltam, mint a normál súly felsö határa, reggel hullafáradtan ébredtem, ez nappal még rosszabb lett, éjjel 5-6-szor felébredtem, hogy Wc-re kell mennem, folyamatosan fel voltam fújódva, szorulásom volt, emiatt aranyerem.

Most, egy év után a vérnyomásom 120/70, a koleszterinem teljesen normális, ahogy vérzsír, vas és egyéb értékeim is az optimális értéken áll, a vese- epe- és izületi problémáim eltüntek, a súlyom normális, éjjel végig tudok aludni, reggel frissen ébredek, egész nap pörgök, és mégsem fáradok el, az emésztésem teljesen rendbe jött, a felfíújódások meg az aranyér megszünt.

Emellett sok finom ételt fedeztem fel, sokkal változatosabb az étrendem és fele annyiba kerül, mint korábban, és annyit ehetek, amennyit akarok, nem kell figyelni, hogy nehogy túl sokat egyek, és hízzak töle.

Szóval nekem mindenképpen megérte váltani, mégha elötte nem is tudtam volna elképzelni ezt az életmódot.

2018. okt. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
73%
bizonyítottan hosszabbítja az életet, mivel az ember számára alkalmasabb a növényevő (gyümölcsevő) életmód. nem húsevésre lettünk teremtve, csak úgymond "túléljük" mivel megsütjük és feldolgozzuk annyira, hogy meg tudjuk emészteni. illetve elég csak elképzelni, ha minden húsos/tejtermékes ételt növényivel helyettesítesz mennyivel több vitamint viszel be.
2018. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Ez propaganda, apám minden nap megiszik 5 üveg sört, 2dl pálinkát, vörös húst estik vörös hússal, sós, zsíros, cukros, tejes, neki egyre megy. 86 éves makk egészséges bácsika


Legjobb haverom 30 éven át egészségtudatosan táplálkozott, ebből 10 éven át vegetáriánus, 10 vegan mégis 42 évesen meghalt gyomorrákban...


Én is 100% növényi étrenden vagyok, de nem mondanékbilyen marhaságokat, hogy bizonyítottan hosszabítja az életet...

2018. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pedig így van.Lehet hogy valaki sokáig él húst hússal éve is,de ott a genetika is segíthet.A barátod étrendjét követted napi szinten hogy ennyire meg vagy győződve erről?



Nem veszed észre hogyan változik a világ, hogy egyre többen ráébrednek, hogy mi az amire szükségük van?

És nem csak az étrendre célzok ezzel.

2018. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Azért ez a makk egészséges bácsika dolgot is erős kétkedéssel szoktam hallgatni. Nem azt állítom, hogy hazudsz, de rengeteget hallani tök egészségtelenül étkező szuperegészséges 90 évesekről, aztán kiderül, hogy a ránézésre kilencven valójában hatvanöt és húsz éve diabétesze, volt egy infarktusa, meg igazából a lélek is csak hálni jár bele.

On:

A vegánság mellett a legfontosabb érv számomra nem az egészségem volt, hanem az állat- és környezetvédelem. És ez abszolút megingathatatlan érv akármilyen más étrenddel szemben. Az, hogy az életminőségemet is jelentősen javította csak egy plusz.

2018. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Azért ez a makk egészséges bácsika dolgot is erős kétkedéssel szoktam hallgatni. Nem azt állítom, hogy hazudsz, de rengeteget hallani tök egészségtelenül étkező szuperegészséges 90 évesekről, aztán kiderül, hogy a ránézésre kilencven valójában hatvanöt és húsz éve diabétesze, volt egy infarktusa, meg igazából a lélek is csak hálni jár bele.

On:

A vegánság mellett a legfontosabb érv számomra nem az egészségem volt, hanem az állat- és környezetvédelem. És ez abszolút megingathatatlan érv akármilyen más étrenddel szemben. Az, hogy az életminőségemet is jelentősen javította "csak" egy plusz.

2018. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!