Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánság tényleg vegánság?...

A vegánság tényleg vegánság? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát épp a növényvédőszerek toxicitásáról tanultam, amikor felmerült bennem a kérdés, hogy a növényvédőszerek, permetszerek, (vagy akár GM növények) használatának pont az a lényege, hogy bizonyos kártevők, főleg rovarok ne tegyenek kárt a növényeinkben. Tehát megölik őket, gátolják a fejlődésüket, szaporodásukat stb. Szóval ez így vegán?

Csak azért kérdezem, mert úgy tudom sem a méz (méhek miatt), sem a sör nem vegán.

Persze mondhatjátok, hogy bio dolgokat kell venni, de nem mindenkinek áll módjában.

A másik kérdésem, hogy vannak bizonyos növények, avokádó, szója, amik termesztése nagyon komoly erdőirtások árán valósul meg. Az avokádófarmok például Panamában az okai a fenyő pusztulásának, illetve sokkal több vizet igényelnek mint maguk a fenyők. A szója pedig Argentínában és Paraguayban pusztítja az erdőket. És még sorolhatnám. A fő kérdésem az lenne, hogy az erdőirtással rengeteg állat élőhelyét tüntetjük el, ami végül a pusztulásukkal is jár. Szóval akkor a szója és az avokádó ennek ellenére is vegán? (Az avokádóról tudom, hogy elvileg nem az, a méhek miatt szintén, most csak a gondolatmenetre vagyok kíváncsi). Ha igen, akkor miért?

Most igazán nem kötekedni szeretnék, csak felmerültek bizonyos aggályok a témával kapcsolatban. (Tudom, tudom, hogy környezetvédelmi szempontból fenntarthatóbb a vegán életmód, de szerintem ennek akkor sem így kellene megvalósulnia, erdők és állatok irtásával). Köszönöm a választ!

Ui: annyira nem vagyok képben a vegánság, vegetarianizmus szabályaival és erkölcseivel, légyszi ne tépjetek meg érte, csak kérdezni szeretnék.



2018. nov. 16. 11:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Kérjük forduljon a Filozófiai Tanszék munkatársaihoz!
2018. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Értem a problémádat, de tegyél különbséget a "megeszem az állatokat" és a "le kell permeteznem a kukoricát a kukacok miatt" között.
2018. nov. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Hát figyelj...bár én nem vagyok vegán, de, ezt ki lehetne vesézni, mert bebizonyított tény, hogy a növényeknek is vannak "érzelmeik" és fáj nekik, ha leszeded a termését stb. Valamit valamiért alapon működik a a vega és a húst tartalmazó étrend. Nem lehet fényen élni, valamit enni kell, de a kártevők, kárt tesznek és nincs miért sajnálni őket.
2018. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De a méheket sem eszik meg. A bárányokat sem kell megölni a gyapjukért, és a csirke sem hal bele a tojásrántottába. Ellenben azok az állatok, akár méhek is meghalhatnak a permetszerekbe, és bizony az esőerdők állatai elpusztulnak a szója miatt. Szóval most konkrétan nem a kártevők életét próbálom védeni :D
2018. nov. 16. 11:47
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A sör miért nem vegán? Ez meglepett.
2018. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mert egyes söröknél halenyvet használnak a derítésre. De nem mindegyiknél úgy tudom.
2018. nov. 16. 11:56
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Mint ahogy a gyárak füstje, az autók, a fával fűtés, a tavakba, tengerekbe öntött olaj és szemét, és még sorolhatnám, veszélyezteti és pusztítja a bolygót, úgy ez is. Sajnos ilyen az emberiség.
2018. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nyilván, de ezeknek a fényében kicsit képmutatásnak érzem néhány vegán ismerősöm felsőbbrendűségét azzal szemben, hogy nagyon szeretem a rántottát, vagy a pacalt.

Persze ezek olyan dolgok amik ellen nem lehet védekezni, mert a globalizáció keresztje, és messziről jött ember azt mond amit akar alapon, mi sem tudhatjuk pontosra, hogy a polcon az avokádó vajon legális avokádó farmról jött, vagy pedig a mexikói avokádó maffia (létezik, ne nevess :D) útján kapjuk. De nagyon elkötelezettnek kell lenni ahhoz, hogy mindenki megtermelje magának a kis egzotikus zöldségeit, így nem is nagyon kellene fennakadnom ezeken a dolgokon, csak eszembe jutott a gondolat.

2018. nov. 16. 12:09
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Hát én eléggé fennakadtam a kérdéseden, ami nem is igazán kérdés,inkább antitézis.

Nem vagyok vegán, csak vega,de így is elképedtem hogy neked a vegánság csak tofuból meg avokádóból áll, holott vannak olyan vegánok akik egyáltalán nem fogyasztják ezt a kettőt.

És ezeken kívül rengeteg forrás áll rendelkezésükre.

Valamint ott vannak a hazai gyümölcsök és zöldségek,amik olcsóbbak is.


A marhatenyésztés az ami a legkárosabb,ez is foglalkoztat, Kérdező?

Valamint az, hogy a marhahús fogyasztása nemhogy egészséges, de káros,a sertéshússal egyetemben.

A baromfi és a halhús kevésbé, de pl. ott a túlhalászás ami veszélyezteti a halfajokat és a többi állatnál meg a túltenyésztés emésztette el az erdőket.


Lehet hogy a tofu meg az avokádó miatt erdőket irtottak,ezt nem tudom és te sem bizonyítottad.

De a túlnépesedés folytán így is úgy is folytatódik az erdőírtás.Akkor meg nem mindegy neked, hogy mit telepítenek az erdők helyére?

2018. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
#6: Ezt a gebaszságot. Ezen az alapon nem ehetnének olyan növényt sem, aminek a földjéhez istállótrágyát használtak.
2018. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!