Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok esznek...

A vegetáriánusok esznek gumicukrot?

Figyelt kérdés

2019. febr. 14. 03:53
 1/10 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Ha pektinnel készül zselatin helyett, akkor semmi akadálya.
2019. febr. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben elvi okokból vegetáriánusok, akkor zselatinnal készültet nem, pektinnel készültet igen.

Akik meg egyéb okból nem esznek húst, azoknál teljesen egyéni.

2019. febr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegetáriánus vagyok, de nem elvi vagy vallási okból kifolyólag. Egyszerűen csak undorom a hústól és mindentől ami abból készült. Gyerekként nem voltam vegetáriánus, de már akkor sem ettem meg a gumicukrot. Nem szerettem soha sem. Én azt az apró málna alakú kemény cukorkát szerettem meg a narancs és citrom szelet alakút. :)
2019. febr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni vegán gumicukrot. Még a Haribo márkának is van vegán vonala. Tehát akit nem zavar, hogy tele van cukorral, ehet akkor is, ha vegán/vegetáriánus.
2019. febr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem, de egyéni, hogy kinek mi fér bele. Van, aki csak a húst kerüli és van aki a zselatint, parmezánt stb. is.

Lehet kapni állati származék mentes gumicukrokat is pektinből, vagy agar-agarból készítve. Ugyan kisebb a választék és nem annyira változatos kinézetűek, de ha egy felnőtt elvi okokból keresi a zselatin menteset, azért talál kedvére valót.

2019. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha természetes zselatinból akkor nem, mivel azt a csontból főzik ki. Ha valami szintetikus cucc, azt megeszik.
2019. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

ma 09:12-es:

1. MINDEN zselatin természetes, mesterséges nincs!

2. A zselatint NEM csontól fözik - az a enyv -, hanem börökböl meg közöszövetböl!

2019. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit tennék hozzá, hogy otthon is egyszerű gumicukrot készíteni, gyümölcslé és agaragar felhasználásával, és akkor nem is lesz tele cukorral... és akkor az egészségtudatos vegetáriánusok is bátran ehetik :)
2019. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem
2019. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak agaragar tartalmú gumicukrok.
2019. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!